Lastige vraag. Nu vind ik de prijzen voor honden sowieso al de pan uit gerezen, maar dat terzijde.
Je geeft zelf aan dat voor dit ras de prijzen wel rond dit bedrag liggen. Heb je de fokker en de hond al persoonlijk ontmoet om een beeld te krijgen van of de hond inderdaad zo sociaal is als dat ze zeggen?
Heeft deze gebitsafwijking gevolgen in de toekomst? Nu kan het nog geen issue zijn, maar als de hond volgroeid is, wat is dan de prognose van hun dierenarts? Is de hond al geholpen, of gaan ze dat ook van jullie verwachten als je de hond koopt, krijg je dan ook de stamboom papieren erbij en op je naam?
Mijn eerste hond, met stamboom was 4 jaar oud, prima opgevoed en afgericht door de eerste eigenaar. Veel mensen vonden het belachelijk dat er een bepaald bedrag moest worden neergelegd voor de hond. Ik schrok destijds van bedrag maar we zijn er toen wel uitgekomen.
Heb daar tot op heden nog steeds geen spijt van. De hond was goed opgevoed, alle zindelijkheidstrainingen en socialisatiedingen hoefden niet doorlopen te worden, veel commando's kende hij al.
Puur in geld gezien, was hij het bedrag gewoon waard. Ik heb er een gouden hond aan gehad. Medisch later helaas wel wat mis met hem, maar dat was echt niet voorzien door de eerste eigenaar, dus geval dikke pech. Toch heb ik bijna 7 jaar enorm veel plezier van hem gehad.
Dus ik vind het lastig om waarde van een hond te bepalen. Je moet wel reëel en open naar elkaar kunnen zijn, ook van verkoper/fokker naar goede potentiële eigenaar toe. Ik vind 2000 euro extreem veel geld, en denk niet dat ik voor zo'n bedrag een hond of kat aan wil schaffen, ook al hebben ze een stamboom. Maar je geeft aan dat de cocker ook 1500 euro als pup heeft gekost.
Daarom wil ik aangeven dat als de pupprijzen van dit ras al zo zijn, dat kosten voor socialisatie en de entingen e.d. door een fokker niet geheel onterecht kunnen zijn.