Het volgende artikel heeft mij geleerd hoe ik met mijn hond kan fietsen. Ik gebruik geen springer omdat mijn hond slechts 6,7 kg weegt en er weinig spanning op de korte lijn komt.
https://www.doggo.nl/artikelen/recreatie/fietsen-met-je-hond/
Ik fiets met mijn dwergpoedel 2 x per dag 1 x ca. 30 minuten en 1 x ca. 45 minuten. Niet als het regent, sneeuwt of glad is.We komen dan ook in losloopgebieden, waar hij mag snuffelen en rennen met andere honden. Ik fiets dan langzaam door. Als ik stil ga staan en hij is niet aan het snuffelen of spelen, dan riep ik vroeger "hier" of gebruikte een fluitje en kwam hij als een speer naar me toe. Tegenwoordig hoef ik hem niet eens te roepen: zodra hij opkijkt, mij zoekt en ziet dat ik op hem wacht, komt hij naar mij toegerend.
Als hij aangelijnd naast mijn fiets loopt, kan ik niet harder dan 7-10 km per uur. Een hond mag niet harder dan draf naast de fiets. Ik merk nu dat hij toch wat ouder wordt (8 1/2) en moet mijn tempo nog meer aanpassen.
Boven de 20 graden C mag een hond niet naast de fiets draven. Ik breng hem dan in zijn mandje naar schaduwrijke losloopgebieden zonder asfalt. Asfalt wordt in de zon gloeiend heet. Neem altijd water mee.
Succes met het trainen van je hond.