Onze kleine keeshond Penny wordt deze week 1 jaar oud (hoera!) en de meeste puppy- en puberprobleempjes hebben we ondertussen samen overwonnen. Waar we echter blijven op vastlopen, is dat ze heel erg in de stress gaat op het moment dat ik of mijn vriend weggaan (blaffen, hijgen, opgewonden gedrag). Een keer het vertrek op zich voorbij is, wordt ze onmiddellijk weer rustig en is er niets meer aan de hand, dit checken we telkens we thuis weggaan op de camera. Als we niet thuis zijn, slaapt ze of ligt ze rustig naar buiten te kijken of op een speeltje te kauwen.
Ze vertoont dit gedrag overigens niet alleen als we allebei uit huis gaan, maar ook als één van ons beiden vertrekt, of zelfs gewoon maar naar de deur loopt om naar boven te gaan (waar ze niet mag komen), terwijl de ander gewoon in de woonkamer blijft. Een keer de vertrekkende persoon dan de trap op is, gaat ze weer gewoon haar gangetje.
Wat we de voorbije weken/maanden al hebben geprobeerd:
- Het ritueel proberen doorbreken door regelmatig naar de deur te lopen maar niet naar boven te gaan, schoenen of jas aan te doen of sleutels te nemen maar dan gewoon op de bank te gaan zitten, enz. Na een tijdje reageert ze hier inderdaad minder op, maar van zodra ze merkt dat het 'voor echt' is, hervalt ze direct weer in haar opgewonden gedrag.
- Haar proberen afleiden (met spel, een kluifje,...). Dit werkt als één iemand vertrekt en de ander dan Penny kan afleiden, maar je merkt nog steeds dat ze veel stress heeft, en het werkt helemaal niet als we allebei weg moeten.
- Haar naar haar mand sturen, in de hoop dat ze minder stress zou hebben als ze weet wat er van haar verwacht wordt op zo'n moment - dit heeft nl. erg geholpen bij andere zaken waar ze erg op reageerde, zoals de stofzuiger. Ook dit lukt alleen als iemand bij haar achterblijft, en soms weigert ze het commando zelfs helemaal omdat ze te opgewonden is.
Ik weet eigenlijk niet zo goed wat we hier nog voor kunnen proberen. Een echte halszaak is het niet omdat ze verder wel goed een paar uurtjes alleen kan zijn, maar ik vind het zo sneu voor haar dat ze telkens door dat stressmoment heen moet. Als er nog mensen hier tips of andere ideeën hebben, laat maar komen!


Reageren
