Onze lieve speelse Nova is nu 4 maanden oud en het gaat erg goed. We merken nu al dat het steeds beter gaat en dat ze beter luistert en ook dankzij de puppy cursus heb ik het gevoel dat ze opgroeit tot een zelfverzekerde speelse zeer sociale hond.
Enkel..nu was ik vanmorgen in het park en kwamen er twee grote honden aanlopen. die hoorde bij elkaar. mijn hond zat nog vast..die van haar ook. ze hield in dus had al in de gaten dat ik afstand moest houden. Ze zei..het teefje niet maar het mannetje kan nog wel eens uitvallen naar een pup..ik dacht..oh oke..geen risico..ik loop de andere kant op..maar ze verzekerde mij dat als ze los waren er niets aan de hand was. hij zou laten merken dat ie niets van haar moest hebben en dat zou ze begrijpen. Oke..dus honden los..en idd..Nova liep naar iedere hond. ze doet dat op een onderdanige manier..laat aan zich snuffelen..soms gaat ze helemaal op haar rug liggen..en dan is het goed..en spelen ze..of loopt de andere hond door en weet ze dat hij niet wilt spelen en gaat ze opzoek naar een ander hondje. Ze is niet opdringerig maar natuurlijk wel een pup. Ze liep dus ook naar dat mannetje..dat ging prima..hij snauwde niet..gromde niet..maar blijkbaar gaf hij toch een boodschap over van..tot hier en niet verder..Nova draaide zich om..en het was duidelijk..niks vervelends... we liepen met het groepje op..en ging verder prima. Tot dat!...de eigenaar van de honden een zakje vers vlees uit haar zak haalde..ja dat rook Nova ook..en ging er ook tussen zitten..dat accepteerde dat mannetje niet en gooide haar op de grond en gromde..Nova was compleet overstuur..ze piepte en gilde.. mijn hart brak.. Ik heb haar niet opgepakt en getroost dat leek mij niet verstandig..maar ben voor haar gaan zitten en zei kalmerend.."het is goed lieverd". ze was even flink van slag.. en wilde niet echt meer verder lopen..keek gelijk argwanend naar iedere hond..kreeg haar nog met moeite mee..en na 150 meter ben ik ook terug gekeerd naar huis.. Voorzichtig snuffelde ze nog wel met andere honden maar dat onbevangen enthousiaste was er even helemaal vanaf. toen heb ik en een andere vrouw even soort van zeg maar gespeeld met haar..gek gedaan..toen ging ze wel weer normaal lopen en was haar staart weer normaal.. Maar toch voel ik mij rot.. had ik mijn gevoel moeten volgen en weg moeten blijven van deze hond(en) of is zo'n leer momentje voor haar misschien helemaal niet zo erg (dat probeer ik mij nu voor te houden.
Ze ligt nu overigens heerlijk relaxt te slapen. Heb thuis na het eten even lekker met haar geknuffeld..voelde me zo schuldig.


Reageren



..zojuist weer wezen wandelen en we kwamen een grote hond tegen. ze zat al te wachten op hem..ik vroeg op afstand kan het?..ze zij ja hoor..en ze heeft echt heerlijk gekroeld met die hond..ze waren erg lief voor elkaar .. Maar ik ga idd niet meer zomaar op iemand anders woord af.. en laat me niet meer overhalen. 