" Maar het is toch prima om allemaal onze eigen mening te hebben? Ik vind het een verschrikkelijk filmpje, net zoals velen met mij, en de andere helft vindt het helemaal geen naar filmpje. Van diegene die het een mooi filmpje vinden is de mening toch ook niet waardevoller? Fokker of niet. Beide fokkers waaraan ik ze heb laten zien (beide goede fokkers) vinden het ook geen fijn filmpje en zouden de teef ook weghalen en meer ruimte bieden. Ik ben daar alleen maar blij om. "
Het punt is dat dit geen manier is om een discussie te voeren.
”Maar de fokkers die ik ken zijn ertegen.”
”Maar in mijn facebookgroepen wordt gezegd dat dit niet goed is.”
Dat soort uitspraken zijn leuk en aardig, maar mijn in mijn fokkers- en gedragsgroepen wordt bijvoorbeeld het tegenovergestelde gezegd. En nu? Sinds wanneer denkt men überhaupt dat geroeptoeter op social media een waardevolle en betrouwbare bron is? Is dat empirisch onderzoek à la 2019?
Een discussie als deze heeft veel meer zin als men komt met eigen bevindingen, waarnemingen, logische verklaringen met daarbij een kijkje in de wetenschappelijke literatuur die eerder genoemd is.
Een tweede punt is dat men met allerlei oordelen over dit nest, de teef en de fokker aan het strooien is. Dat die teef niet fokgeschikt zou zijn, dat de teef de moeder niet zou zijn, dat de fokker het gedrag uitgelokt heeft voor een interessant filmpje en internetfame. Op basis van een filmpje van 2 minuten, zonder ook maar een poging te wagen het gedrag in context te zien door andere beelden van het nest te bekijken. Ja, dan verliest je reactie elke vorm van waarde in mijn ogen.