Hallo iedereen,
Weet iemand wat er gebeurt met pups uit winkels en broodfok die niet verkocht raken? Het gaat om import pups uit Oost-Europa.
Laat ik even de situatie schetsen. Op 29 december overleed onverwacht mijn cocker Marie. Ze was amper 6,5 en ik was absoluut gek op haar dus mijn wereld stortte in. Het gemis is enorm en de stilte in huis oorverdovend, want we woonden al 5 jaar met ons tweetjes.
Ik merk dat het deugd doet om met andere honden bezig te zijn dus ging ik o.a. al langs een asiel voor wat contact met de honden.
Nu voelde ik gisteren de nood om puppies te zien en besloot tegen mijn principes in langs te gaan bij een dierenwinkel (op de broodfok koophiernooiteenpup-lijst). Ik geef toe, ik heb al betere ideëen gehad.
Ik redeneerde dat ze zo veel pups hebben, die ook al veel hebben meegemaakt (import uit O-Eur), dat ze elk beetje liefde wel konden gebruiken. En tegelijk zou een kleine puppykwispel voor mij ook helend werken.
Ik had echter totaal niet verwacht dat de pups zo zouden reageren. De 2 cockertjes (en de andere pups die ik te zien kreeg) waren niet gewoon blij, maar leken wanhopig. Ze zouden zo in mn tas gekropen zijn om mee te gaan als ze konden, m'n hart brak.
Zo'n gedrag, in deze graad, heb ik bij honden nog niet gezien.
Vooral 1 cocker (18w) was buiten zichzelf en bleef maar hevig proberen bij mij te raken en aan mn hand te likken en te bijten. Volgens de man deed de pup expres "extra zielig".
Een vrouw kwam wat "zagemeel" in hun boxen bijvullen, zonder tegen hen te praten. Ze duwde hen gewoon wat opzij om het deurtje terug te sluiten, maar zei niets. Ik weet natuurlijk niet hoe ze doorgaans met de pups omgaan, ik kan enkel afgaan op wat ik nu gezien heb. Maar verrassend genoeg maakte dit meer indruk op mij dan het asiel, waar vele lieve vrijwilligers rondliepen.
De cockers zijn al 18 w en 15 w oud, beiden reutjes. Nu vraag ik mij af, als ze niet verkocht raken, wat gebeurt er dan met hen?
Het zijn ontzettende lieverds, zou ze zo willen, maar wil die handel niet in stand houden. Als ik ze er weghaal, zijn er volgende week ongetwijfeld nieuwe.
Anderzijds is het ontzettend erg dat deze pups al maanden in deze omstandigheden leven en volgens mij nog maar weinig of geen liefde hebben gekend. Zij verdienen ook een liefdevolle thuis. En wie weet wat hen te wachten staat als ze niet binnen enige tijd gekocht worden?
Weet iemand hier meer over? Is er iets dat ik kan doen?


Reageren
















