Ik ben momenteel flink aan het oefenen om te gaan hardlopen. Eerst zonder hond en zodra dat goed gaat wilde ik de honden erbij betrekken. Ik ben nu op het punt dat ik samen met de honden wil gaan hardlopen. Ik heb zo'n heupgordel waar ik Kira, de Amstaff aan wil laten lopen en voor Terry, de Boerenfox heb ik zo'n Hurtta jogginglijntje omdat meneer aan de heupgordel constant in mijn knieholtes opspringt en ik dan mijn nek kan breken over de redelijk lange lijn aan de heupgordel. Met Terry aan het jogginglijntje heb ik niet zo'n probleem, behalve dat hij nog overal zijn poot op wil tillen en dat doen we toch echt niet tijdens het hardlopen. Terry weegt maar 10 kilo dus dat komt wel goed.
Ik heb met Kira wel een wat pittiger probleem. Ze vindt het te leuk en wil vol gas met mij als caravan over straat. Dat dat niet handig is zal ik niet uit hoeven leggen. Ik probeer haar wel tot rust te manen, maar dan loopt ze een paar meter met een constante druk en ineens neemt ze weer een spurt om harder te willen. Dat mijn rug en benen dit niet leuk vinden hoef ik denk ik ook niet uit te leggen. Door het constante afremmen vinden de spieren langs mijn schenen het nodig om de volgende dag flink stijf te zijn en dus ook pijnlijk.
Hoe rem ik mijn wildebras een beetje af? Dit probleem heb ik trouwens ook met fietsen. Ze vindt dat zo leuk dat ik de eerste kilometer niet zelf hoef te fietsen. Alleen het opstappen is bloedlink. Ik ben al weg voordat ik zit en Kira gaat dan het liefst vol gas. Ook daarbij kan ik wat tips gebruiken. Kira blaft als ze door heeft dat we gaan fietsen en reageer de opwinding af op de fiets of op mij als ze de kans krijgt. Ook dit zou ik graag anders willen. Nu ga ik bijna nooit fietsen vanwege dit gedrag en ook met het hardlopen gisteren begon ze al te blaffen toen ik haar het tuig aandeed en met de warming up probeerde ze alvast of we gingen rennen. Ook absoluut niet prettig. Ondanks dat de bungeelijn de klappen wel opvangt is het alles behalve prettig als mevrouw een spurt neemt.
Ik zoek dus tips om haar enthousiastme wat in te dammen zodat het voor mij en de omgeving een stuk prettiger/veiliger wordt.
grt Manja



Reageren






















