Ah, allereerst, wat goed dat jullie haar een fijn nieuw huisje hebben gegeven! Erg fijn om te lezen dat ze al zo vooruit is gegaan! ![]()
Wbt het poepen en plassen snachts, is dat op een vaste plaats? Zo ja, dan kan het zijn dat het een beetje een gewoonte is geworden voor haar. Maar, het kan ook iets medisch zijn. Hebben jullie haar al laten nakijken door de dierenarts? Wie weet heeft ze wel schade aan haar onderlichaam door haar verleden.
Hoe lang kan ze het overdag ophouden? Ik weet niet of jullie haar geregeld alleen laten voor een bepaalde tijd, maar aan de hand daarvan kan je zien of ze in staat is om het op te houden voor langere tijd.
Je zegt, de verlatingsangst is weg, maar weet je dit ook echt zeker? Hoelang is ze alleen? Hoe is haar gedrag als ze alleen is? Dit kan namelijk ook weer te maken hebben met het alleen zijn in de nacht.
Het slapen op de bank.... geef ze eens ongelijk he?
Je kan eventueel een hondenbankje kopen? Misschien is dat iets? Honden liggen graag op de bank, net als wij, wellicht werkt een eigen bankje wel. Misschien eens proberen om weg te gaan, luisteren of ze op de bank springt en meteen de deur weer openen en haar naar haar eigen mandje sturen?
Succes met je hondje!
Wat hebben jullie goed werk verricht! Complimenten!
Ik denk dat ze het te spannend vind 's nachts alleen te blijven. Ophouden zal ze makkelijk kunnen. De rede dat een hond de bank op zoekt: de geur van de baas. Ook lekker hoog en warm, op de grond is soms tocht. Dat ze jullie geur opzoekt omdat dat vertrouwd is. Je kan zelf met een fleece kleedje slapen en die daarna in haar mand doen, zo heeft ze je geur bij zich.
Ik zou haar wel proberen te filmen, kijken wat er gebeurd.
Ik ben altijd voorzichtig te zeggen dat een hond eigenlijk iets weet. Is dat zo? Meestal als we een hond betrappen op iets wat niet mag, reageren wij en de hond ziet er schuldig uit, door onze reactie op dat moment.
We sturen de hond (boos) van de bank, zeggen dat het niet mag, terwijl de hond echt niet weet dat hij iets stouts deed.
Baas komt thuis, hond op de bank, baas stuurt boos de hond van de bank. De hond leert, dat als de baas thuis komt, hij boos is. De volgende dag ligt de hond op de bank, baas komt thuis en hond maakt zich klein, hij weet dat de baas boos is. De baas denkt: hij weet dat hij niet op de bank mag. Nou nee dus.
Net als mensen er s nachts uitmoeten om naar de wc te gaan hebben sommige honden dit ook.
Het hoeft beslist niet altijd een psychische oorzaak te hebben maar kan zeer zeker gewoon fysiek zijn.
Stress zorgt daarbij altijd voor een zwakke blaas (tot zelfs volledige controleverlies).
Dit is dus niet iets van trainen (leren). Dit is kijken naar het functioneren van de hond (net als mensen).
Op de bank slapen is gewoon prettig. Dat jij het sneaky noemt geeft aan dat jij het eigenlijk niet wil al zeg je dat je er niets van zegt (geeft onrust / dubbele signalen).
Wat denk jij ervan?