Het gaat hem bij het belonen bij het inchecken maar om dat de hond leert dat het leuk is om bij de baas te komen. Door afwisseling van beloning (spel, voer...) blijft het ook spannend.
Leren inchecken (op geregelde basis terug naar de baas komen) is ook niet hetzelfde als recall (terugkomen wanneer geroepen) en dient ook anders benadert te worden.
Inchecken hoeft ook niet perse in te houden dat de hond helemaal naar de baas terug komt. Dat kan evengoed even zijn hoofd draaien zijn, of enkel de oren om de positie van de baas juist te kennen. Dat is maar wat je hem aanleert.


3 doggies


"/> "
. Ik moet eerlijk zeggen dat ik denk dat het niet zo vaak voor komt dat de baas echt de baas is, niet als het er ECHT serieus op aan komt. Dat is wat ik ook bedoel te zeggen met dat er zoveel mensen zijn die zeggen dat zij echt de baas zijn over hun hond maar dat als het er echt op aan komt de hond doet wat hij zelf wil.