begin opnieuw, kluiven samen.... houd het bot vast, en laat je hond lekker kluiven, wil jij het laten ophouden, dan ruil je het bot voor wat anders, zorg dat je al wat in je zak hebt of hand..... houdt het onder zijn neus en dan stopt de hond met kluiven, geef het lekkers, en loop weg met het bot, tot de volgende keer.
als je hond je weer vertrouwt dat je gezellig naast elkaar zit en dat tie lekker kluift komt het vertrouwen echt terug... niet direkt alleen laten kluiven, neem daar een paar weken de tijd voor, op een gegeven moment wordt het voor je hond een feestje.
als je geruild hebt, direkt het bot wegleggen, niets zeggen van goed zo, niets, ruilen is loslaten. je kan als het goed gaat, lekkers onder zijn neus houden, en zodra die los laat, het commando los geven.
als je ziet dat dat uitstekend gaat, kan je na tien minuten het bot loslaten, en na tien minuten naar je hond gaan, iets voor zijn neus houden, commando los, eerst moet de hond het loslaten, zodat jij het zonder problemen kan pakken... oefenen vanaf de basis weer.
eten vind ik heel wat anders, dat is tien minuten hooguit en het is op. je hond moet op een rustige plek kunnen eten, en geen gegraai bij de bak, of langslopen. op een gegeven moment vertrouwt je hond je weer dat er niets wordt weggepakt, het zal tijd kosten, maar wat geeft het ? blijf conseqwent met het bot en de voerbak, komt het echt weer goed.
nog even... je hebt kinderen, je kinderen laat je dit niet doen, misschien later, maar voorlopig niet, als je een bot geeft, op een rustig plekje, waar jij en je hond dan niet gestoord worden, vertrouwen eerst samen opbouwen.


3 doggies














