" Ik heb voor aankomende week de 1e pupycursus in zuid limburg waar ik woon.
Roosje dat is een goeie van die drol van binnen mee naar buiten te nemen!
Daar zou ik nooit op gekomen zijn, goed zeg.
En een andere stabiele hond meenemen dat wil ik wel doen alleen is het probleem dat ik geen mensen in de buurt ken met een hond behalve verder weg in het land.
Maar heb net een hele goeie uitlaatbeurt met ziggy gehad , heb wat Roosje adviseerde net zo lang stil gestaan tot hij het zat was en ff een stukje verder ging en uiteindelijk na een dik halfuur kwam daar het plasje (hij heeft eerst toch wel nog de hele tijd richting mijn huis staan turen en piepen).
Ook heb ik heel erg op mezelf gelet en ook op mijn stem en houding en warempel het leek een andere hond echt niet bang net!!!
Wat ik altijd deed was ziggy optillen naar een verder stuk of op verschillende delen van het parkje lopen en hem lokken telkens met iets lekkers waneer hij een paar stapjes liep en dan ging hij weer zitten dat werkt niet op het moment of uberhaupt niet.
Heb de bench nu in mijn slaapkamer staan en hij gaat vanavond vanaf vanavond tot het beter gaat bij me slapen. "

Goed zo!
Over de hond bij je laten slapen: Daar verschillen de meningen over. Ik heb het nooit gedaan omdat ik bang ben dat het een heel gedoe wordt om je hond dan alsnog beneden te laten slapen en ik nogal snel wakker ben (een hond op je kamer is dan niet handig).
Ik heb haar dus gewoon genegeerd en binnen 1 dag had ze al door dat wij 2x per nacht haar mee naar buiten namen en dat ze kon piepen wat ze wou, maar dat wij daar niet op reageerden. Het gevolg was dat ze na 15 tot 30 minuten stil was voor de hele nacht.
Ik moet er wel bij vertellen dat wij gebruik maakten van een hekje waarmee wij een deel van de kamer afbakende. Wij hebben alleen tijden de wissel (lees: sloop) periode een bench gebruikt nadat ze al heel veel gesloopt had

Ik heb het namelijk ook niet zo op benches.
Maar zo heeft iedereen zijn eigen manieren.
Maar goed dat je hondje nu minder of niet bang was en dat ze zelfs buiten een plasje gedaan heeft! Ga zo door!
Ps: let met het uitlaten wel op hoe lang je loopt. Als je pup nu 10 weken is, mag ze 10 minuten lopen excl. het stilzitten. Je kunt dus een stukje lopen dat normaal 10 minuten zou zijn en over dat stukje mag je zo lang doen als nodig is.