" Ach dat gedoe van een labrador recht op kleine hondjes af laten rennen vind ik sowieso al vragen om problemen, ik zeg wel eens, hoe zou het baasje vinden als er een sumo worstelaar ineens boven op hun springt en enthousiast op hun rug gaat staan springen en dan ook nog roept als ze kwaad worden dat ze niet sociaal zijn.
Toen ik de schotse terrier en bassetje alleen had sprongen daar ook alleen grote honden bovenop, nu de kangal erbij loopt houden diezelfde mensen hun honden ineens wel bij zich en staan ze hysterisch te doen omdat er een grotere hond aankomt sloffen.
Als je een grotere hond hebt dien je die gewoon bij je te houden als die zich niet kan beheersen bij kleine hondjes en of dit nou een lab, een rottweiler, een berner senner of duitse dog is, een hondje van 5 kilo zal het nooit leuk vinden als er een hond van 30 kilo of meer op staat te dansen "
Deels mee eens, maar dan als je een hond hebt die zich niet kan beheersen bij andere honden, ongeacht de afmeting, hoor je hem bij je te houden.
Laatst een soortgelijk iets meegemaakt:
We liepen in het bos en zagen in de verte een hond aankomen, ondanks dat het een losloop gebied was lijnde we onze hond aan om te voorkomen dat hij op een hond af zou lopen die er mogelijk niet van gediend was door angst/agressie/whatever, terwijl de man met hond dichterbij kwam liepen wij met een boog van het pad af om de man met de hond de ruimte te geven.
Toen de hond de mijne opmerkte had hij meteen een "onvriendelijke" starende blik, de mijne probeerde nog verder van het pad weg te lopen terwijl hij met de staart tussen de benen weg keek van de andere hond, die had dus al door dat het foute boel was.
Blijkbaar was een boog van minstens 5 meter, het wegkijken en de staart tussen de benen in combinatie met platte oren niet kalmerend genoeg en helaas bleek deze grote hond ook nog los te lopen.
Toen kwam deze losloper fixerend, in een rechte lijn zijn pas steeds sneller wordend dichterbij.
Mijn vriend gaat dus snel tussen onze hond en de naderende losloper staan, omdat het daardoor moeilijker zou zijn voor deze hond om bij de onze te komen gezien er aan bijde kanten een mens staat en dit misschien gezien zou kunnen worden als een kalmerend signaal.
Ondertussen besloot de baas verder te lopen en zich niks aan te trekken van het asociale gedrag van zijn hond.
De hond is bij ons en probeert meerdere keren op de onze te springen, die in elkaar gedoken op de grond ligt, wat mislukt omdat wij er steeds tussen komen.
Doordat hij er niet bij kon ging hij heel snel rondjes om ons heen rennen en doet nog een laatste poging op de onze te duiken, mijn vriend wiens geduld inmiddels op was gaf een knietje tegen de kop van de hond om het op die van ons te duiken, voor de zoveelste keer, te blokkeren en om de hond te laten weten dat het menes is. Gelukkig droop de hond hierdoor af en ik zij dat het asociaal was en dat hij die hond bij zich moet houden.
De baas had waarschijnlijk niet eens door wat er gebeurd was dus ik hoopte dat hij daardoor beter op zou letten.
Nou niet dus, even later weer die baas met losse hond die op de onze af stormt, dit keer geen geduld nog begrip van mijn kant.
Ik voorkom dus dat die hond weer op de mijne duikt door hem een flinke trap te verkopen, hem uit te schelden met het ergste woord wat op dat moment in me op kwam en sloeg met een leren riem naar die hond toe.
Toen meneer dat zag kon hij opeens wel de hond bij zich roepen.
Nou ik zie niet graag een dier lijden, maar op het moment dat die hond met staart tussen de benen niet wist hoe snel hij weg moest wezen kon ik niet meer denken van ah wat zielig, nee ik dacht nu weet je ook hoe dat is.
Meneer vond dus dat zijn hond niks deed en alleen maar een beetje druk was
Vroeger had ik geen goed woord over voor kleine honden omdat ik ze vaak hoorde keffen en zag uitvallen naar andere honden en vanwege mensen die ze optilde bij het zien van andere honden. Nou ik zo mn ideeën heb over de reden van hun uitvalgedrag, namelijk grote honden die los lopen en druk zijn en hierdoor dreigend overkomen of zelfs echt agressief zijn en de kalmerende signalen negeren heb ik stukken meer respect voor de eigenaren van uitvallende keffertjes.
Best logisch dat je gaat uitvallen als andere honden je kalmerende signalen in het verleden hebben genegeerd.
Best logisch dat je je kleine hond optilt als een losse hond op de jouwe afkomt, je wilt daarmee immers voorkomen dat je die losloper letterlijk van je hond af moet trappen.
Ik ben opgegroeid met een retriever, in mijn ogen toen zeer sociaal en onderdanig, en was toen woest te horen dat ze een keer is geslagen met een stok omdat ze op een bang, aangelijnd teckeltje af liep terwijl ze dat onderdanig (maar druk) deed.
Nu zou ik die man groot gelijk geven, hij wou immers zijn hond verdedigen en deze hond liep, ondanks de overduidelijke angst van de teckel, gewoon er naar toe.
Een hond hoort gewoon aangelijnd en mag alleen los als hij bij zijn baas blijft, staat je hond niet genoeg onder appel om los een andere hond met rust te laten dan bezorgt hij namelijk gewoon overlast of je nu in een losloopgebied loopt of op een stoepje langs de drukke weg.
Die niet sociale bijtende labradors van ts, hadden geen problemen gegeven als beide eigenaren de hond aan de riem deden en bij elkaar uit de buurt hielden.
Het zal mij een worst wezen of het een labrador of een pitbull is die agressief doet, het enige wat ik belangrijk vind is dat de eigenaar hem bij zich houdt.
De oplossing tegen minder hondenbeten en overlast is zooo simpel en hoeft niet veel te kosten; een riem om een hond mee aan te lijnen.
Ps als het een kleine hond was die zo deed naar mijn hond had ik net zo gereageerd