Het papiertje zegt wel degelijk wat over de hond:
'Onze hond komt niet bij een erkende fokker weg . Maakt haar niet minder lief of minder gezond- gezondheid kan wel degelijk minder zijn, want je hebt omdat je geen stamboom hebt, geen controlemiddel over wie de ouderdieren zijn en hoe bv de inteeld factor is! of dat de ouderdieren gecontroleerd zijn op erfelijke afwijkingen enz.-
Onze hond heeft geen stamboom. Is voor ons totaal onbelangrijk Dat papiertje zegt niks over een hond- Het papiertje bewijst bv al of jouw hond het ras is, wat de fokker zegt, nu kan het een totaal ander ras of kruising zijn-
Onze hond is ook niet helemaal raszuiver. Kan zij toch ook niks aan doen ze heeft er niet voor gekozen- zij heeft er niet voor gekozen, maar jullie wel, dus houden jullie het rendabel om zo met hondenfok om te gaan- maar ze heeft wel net zo goed recht op een baasje en een gelukkig leven (gelukkig zijn er dus Broodkopers- een mi zeer naieve en onjuiste kijk-) anders bleven al deze hondjes baas loos.- deze broodkoop zorgt juist voor broodfok en de erbarmelijke omstandigheden waarin de ouderdieren van dergelijke pups moeten leven en letterlijk uitgemolken worden totdat ze erbij neervallen- de honden zouden niet baasloos blijven, maar zouden er gewoon niet zijn bij broodfokkers, maar alleen bij serieuze fokkers waar zij en hun ouders het beter zouden hebben-
Wij hebben een pup als Maatje als Vriend om daar lief en leed mee te delen- een maatje en vriend kies je bewust en doe je moeite voor en zorg je voor dat hij een zo goed mogelijke start heeft, dat begint al bij het uitzoeken van een fokker-
Daar hebben wij al dat gedoe niet voor nodig
Voor ons zijn een paar dingen belangrijk:
Dat ze lief is- een pup nemen van een moederhond die gestoord gedrag vertoond is hier geen garantie op-
Dat ze gezond is -dit is zonder stamboom niet te controleren, immers nu een gezonde indruk maken zegt niets over eventuele toekomstige problemen die veroorzaakt kunnen zijn door controleerbare erfelijke afwijkingen-
De rest is bijzaak- helaas is het welzijn van de ouderdieren voor jou bijzaak-
Het papiertje zegt dus:
wie de ouders en voorouders zijn en of deze van betreffend ras zijn.
het laat je de kans om te controleren dat er geen inteelt is, wat je nu niet weet.
het laat je zien of de ouders wel of niet gecontroleerd zijn op erfelijke afwijkingen en hoe de uitslag is.
het laat je zien dat de ouders als ze gecontroleerd zijn, gezond zijn of niet
het kan je laten controleren hoe vaak de moeder pups gehad heeft en of dit niet teveel geweest is
Kortom al die dingen die jij beweerd te weten en helemaal niet kunt controleren, kan je met dat papiertje controleren.
Een pup uit broodfok kopen houdt de broodfok in stand. Als er niemand meer een broodfok pup zou kopen, zou deze vorm van dierenmishandeling vanzelf snel stoppen.
Immers het gaat niet om een pupje, het gaat ook om de erbarmelijke omstandigheden van de oederdieren. Moederdieren die letterlijk worden uitgemolken enz.
Als dat idd voor jou bijzaak is, vind ik dat triest.
Een pup aanmelden hier op dit forum is leuk, maar kan soms vragen oproepen en kritiek geven.
Voor serieuze mensen die het beste met hun pup voorhebben, is dit soms schrikken, maar die begrijpen snel dat de kritiek hier komt van mensen die het beste voorhebben ivm honden welzijn.
Dit forum is immers openbaar en wordt niet alleen door de topicstarter gelezen, maar ook door vele andere geinteresseerden.
Deze mensen reageren niet altijd maar lezen en informeren zich. In dit geval kunnen ze zo alert gemaakt worden op de negatieve gevolgen van broodfok en broodkoop en hier bewuster van worden en niet een fout maken door een pup op die manier aan te schaffen, of als de fout reeds gemaakt is, in de toekomst zeker niet weer dezelfde fout te maken. het kan dus bijdragen aan verminderen van diereleed.
Jammer dus als je hier geen begrip voor hebt en het forum verlaat, immers de enige beweegreden tot een kritische blik is dierenwelzijn geweest.