Jammeren voor aandacht

33 reacties · pagina 1 van 2

Tyri en de Rattenbende

28 juli 2012, 23:16

Tyri is een heerlijke pup maar oh, wat een ongelofelijk aandacht vretertje kan het zijn. Je kan dr helemaal afmatten met spelen en stukje lopen en nog steeds is het een drama als het tijd wordt om de bench in te gaan om te gaan slapen (en geloof me, genoeg leuke dingen als speeltjes/koekjes heeft ze daarin ... de bench is dan ook nooit gebruikt als 'afstraf' hoekje en altijd als leuk iets, erin gaan is dan ook niet het probleem.) Vaak moet ze de bench in terwijl wij nog in dezelfde ruimte wat dingetjes doen en zitten we daar nog 15 - 30 minuutjes terwijl we dingen opruimen, 7 van de 10 keer jammert ze eventjes maar de andere 3 keer houd ze hard aan.
Haar jammeren is echt omdat ze aandacht wilt maar ja ... hoe train je haar daar nou uit naast botweg negeren totdat ze het opgeeft? Ze krijgt meer dan genoeg aandacht. Natuurlijk kunnen dit soort dingetjes eventjes duren maar ik vraag me toch af of dit wel de goede manier is.

PS. We hebben ook al meerdere technieken geprobeerd die te maken hebben met alleen laten zoals het bij de kooi zitten met de rug ... tsjah dat werkt ook niet met deze tante, zelfs met je rug naar haar toe zitten is genoeg aandacht maar zodra je wegloopt is het weer tijd om te jammeren.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Jammeren voor aandacht" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Dobrygoedgekeurde fokker

28 juli 2012, 23:25 3 doggies

misschien even opnieuw beginnen, en de bench meenemen naar de slaapkamer en dit langzaam afbouwen in haar tempo (belangrijk) door de bench steeds iets verder van je bed neer te zetten?

Milo

28 juli 2012, 23:33 3 doggies

Wij hebben ook stap voor stap gedaan, maar dit haalde niets uit. Bench in slaapkamer, dan in gang, dan beneden,... telkens als wij de bench in een andere ruimte plaatsten was het gejammer en gehuil daar terug. Hij was heel koppig!

Wij hebben het op de harde manier gedaan. Milo heeft 3 nachten constant gejammerd en gehuild beneden en heeft dit dan nooit meer gedaan. Gaat ook zonder problemen in zijn bench in de avond en dag.


Tip: Oordopjes!En buren waarschuwen bij rijwoning!

Dobrygoedgekeurde fokker

28 juli 2012, 23:40 3 doggies

" Wij hebben ook stap voor stap gedaan, maar dit haalde niets uit. Bench in slaapkamer, dan in gang, dan beneden,... telkens als wij de bench in een andere ruimte plaatsten was het gejammer en gehuil daar terug. Hij was heel koppig!  

Wij hebben het op de harde manier gedaan. Milo heeft 3 nachten constant gejammerd en gehuild beneden en heeft dit dan nooit meer gedaan. Gaat ook zonder problemen in zijn bench in de avond en dag.


Tip: Oordopjes!En buren waarschuwen bij rijwoning! "

je moet ook niet de bench in een andere ruimte plaatsen als de hond het nog niet aankan, bij sommige honden gaat het nu eenmaal wat langzamer, centimeter voor centimeter is dan meer hun tempo.

Tyri en de Rattenbende schreef het onderwerp

gewijzigd 28 juli 2012, 23:50

Probleem is ... in de slaapkamer doet ze het alsnog, je kan de bench naast het bed zetten en ze jammert nog steeds totdat ze haar zin krijgt.

Ik sleep dan nu ook weer elke nacht de bench van woon naar slaap gedeelte maar toch blijft madam lekker aanhouden. Het is zelfs zo dat op het moment dat ze je niet kan zien in dezelfde kamer (zo was toevallig de fleece deken over haar bench gevallen) dat ze ophoudt, of iig minder vocaal. Het is ook opvallend dat toen ze hier kwam, ze minder moeite hiermee had dan dat ze de laatste tijd heeft.

Milo

28 juli 2012, 23:55 3 doggies

Als ze zit te jammeren in haar bench, geef je dan ook de aandacht die ze wil?

Anders moet je de bench eens buiten de slaapkamer plaatsen waar ze je niet kan zien, maar dat je de deur van de kamer open laat.

Tyri en de Rattenbende schreef het onderwerp

28 juli 2012, 23:56

Oh en Milo, we hebben het niet zo op met onze buren ;-) hebben een Staffie die altijd maar blijft doorblaffen, dus ik zie het als koekje van eigen deeg - alleen wil ik dus niet dat Tyri zo'n blafbeessie wordt. Ik noem mezelf nog gezegend dat ze niet blaft, het is echt alleen jammeren en piepen ... haar blafje heb ik nog maar 2 maal gehoord. Ze is dan ook een heel braaf pupje naast haar aandacht vragen.
Wellicht dat haar slechte dagen komen doordat ze heel veel aandacht/indrukken heeft gehad die dag? Bedacht me net dat ze vandaag mee is genomen naar een familie bijeenkomt waar iedereen haar natuurlijk heel veel aandacht heeft gegeven.

Tyri en de Rattenbende schreef het onderwerp

29 juli 2012, 00:00

Oeps en om te reageren op je laatste antwoord Milo - nee, ik ga dus echt niet op haar aandacht in en geef die dus niet totdat ze rustig en stil is. 

We slapen zelf op de zolder, dus dan zou er ook nog een trap in de weg zitten, dat maakt het misschien wat moeilijker ... maar wie weet is juist de oploop toch wel werkt, we gaan het proberen deze week!

Dobrygoedgekeurde fokker

29 juli 2012, 00:04 3 doggies

" Probleem is ... in de slaapkamer doet ze het alsnog, je kan de bench naast het bed zetten en ze jammert nog steeds totdat ze haar zin krijgt.

Ik sleep dan nu ook weer elke nacht de bench van woon naar slaap gedeelte maar toch blijft madam lekker aanhouden. Het is zelfs zo dat op het moment dat ze je niet kan zien in dezelfde kamer (zo was toevallig de fleece deken over haar bench gevallen) dat ze ophoudt, of iig minder vocaal. Het is ook opvallend dat toen ze hier kwam, ze minder moeite hiermee had dan dat ze de laatste tijd heeft. "


dan is dat misschien de oplossing? een holletje maken van de bench door er een laken over te hangen?

Milo

29 juli 2012, 00:04 3 doggies

Anders een deken leggen op de bench, juist de kant bedekken waar ze jullie kan zien en andere kant open laten.

Veel succes!

Tyri en de Rattenbende schreef het onderwerp

29 juli 2012, 00:12

Bedank Milo! En yep ... doen we nu ook, bench voelt denk ik veiliger voor haar aan als deze van alle kanten behalve de achterkant bedekt is. 

Gaan weer proberen haar aan de andere kant van de slaapkamer zetten waar ze ons niet kan zien (kamer is in twee delen verdeeld) ... en volharden dan maar!

Milo

29 juli 2012, 00:16 3 doggies

Zal uiteindelijk wel lukken hoor. Nu eventjes doorbijten!

Esther

29 juli 2012, 00:18 3 doggies

Kun je ook aangeven hoelang je met haar aan het afmatten bent? En hoeveel rust krijgt je pup overdag?

Tyri en de Rattenbende schreef het onderwerp

29 juli 2012, 00:21

Gelukkig hebben we beide vakantie ;-) dus slaap kunnen we later wel inhalen.

Esther

29 juli 2012, 00:24 3 doggies

" Gelukkig hebben we beide vakantie ;-) dus slaap kunnen we later wel inhalen. "


Hiermee kom je er niet. Zou je mijn vragen kunnen beantwoorden? Dan kan ik gerichter advies geven. Je hebt je pup nl. nog niet zo lang en dan kunnen bepaalde dingen die voor ons vrij normaal zijn, erg indrukwekkend zijn voor een pup.

Tyri en de Rattenbende schreef het onderwerp

gewijzigd 29 juli 2012, 00:55

Natuurlijk Esther: 's morgens wordt ze meestal rond 7:00 -8:00 wakker waarna we haar naar buiten nemen in de tuin voor haar behoeftes - daarna wilt ze meestal eventjes spelen - denk aan 15 min - 30 min. Ze eet momenteel nog moeilijk, dus meestal is daarna haar eetlust genoeg opgestart om haar ontbijt te nemen. Daarna doet ze meestal een kort dutje maar ze mag in de tussentijd door het hele kamer rondbanjeren en dit mag dus ook de rest van de dag. 

Meestal valt ze wel in slaap op de bank - waarna we haar in de bench leggen met deurtje open en dit proces herhaald zich eigenlijk de hele dag door waarin ze ook zichzelf veel amuseert. Haar middagdutjes duren vaak echter gemakkelijk 1 - 2 uur en ze slaapt gerust het merendeel van de middag. Mochten we 's middags eventjes boodschappen doen, dan gaat ze mee in de tas op pad, iets wat haar ook uitput, maar waar ze echt van geniet, alles bekijken vanuit de tas en zo nu en dan eventjes rondsnuffelen op de grond. We hebben gedacht dat misschien door haar vele slaap door de dag heen ze zo druk is in de nacht ... 

In de avond (meestal rond uurtje of 10) nemen we haar eventjes mee voor wandelingetje in de buurt, ze is pas 10 weken oud en zover ik weet betekend dat ze ongeveer 10  minuten mag wandelen. Na 10 - 15 min wandelen is ze dan ook meestal behoorlijk moe en  is ze weer thuis. Soms is er nog wat energie over en is ze wat onrustig, en zit ik nog met haar om eventjes met de rope-toy te spelen of de bal waar ze graag achteraan rent, of eventjes lekker op schoot om te knuffelen, hangt een beetje van haar humeur af. Ik denk dat dit meestal 30 - 40 min duurt voordat ze dr bench in gaat.

Rond 11:30 - 12 gaan we meestal richting bed op (wanneer ook zij vaak al begint in te dutten), en vaak  ligt Tyri om 12:15 in dr bench.

Tyri en de Rattenbende schreef het onderwerp

29 juli 2012, 00:56

"

Hiermee kom je er niet. Zou je mijn vragen kunnen beantwoorden? Dan kan ik gerichter advies geven. Je hebt je pup nl. nog niet zo lang en dan kunnen bepaalde dingen die voor ons vrij normaal zijn, erg indrukwekkend zijn voor een pup. "

Esther ik had je post gemist - zie dan ook de timestamps en mijn opvolgende antwoord. Heel erg bedankt alvast!

Boudi & Nous Nous

29 juli 2012, 01:06 3 doggies

Toen Nous Nous een maand geleden bij ons kwam was hij 's nachts al gewend aan de bench. Toch ging hij de eerste twee dagen overdag tekeer als ie er in zat voor een rustmoment.
Ben er tegenover gaan zitten en bij iedere blaf en gehuil heel duidelijk, rustig en beslist Neee gezegd.
Heb zo drie keer een gesprek met hem gevoerd en hem daarna er nooit meer over gehoord. Ook overdag is de bench nu een prettige plek voor Nous Nous.

Tyri en de Rattenbende schreef het onderwerp

29 juli 2012, 01:13

" Toen Nous Nous een maand geleden bij ons kwam was hij 's nachts al gewend aan de bench. Toch ging hij de eerste twee dagen overdag tekeer als ie er in zat voor een rustmoment.
Ben er tegenover gaan zitten en bij iedere blaf en gehuil heel duidelijk, rustig en beslist Neee gezegd.
Heb zo drie keer een gesprek met hem gevoerd en hem daarna er nooit meer over gehoord. Ook overdag is de bench nu een prettige plek voor Nous Nous. "

Die rustmomenten zijn inderdaad een probleem - ze houdt uiteindelijk wel op maar toch wil ik van die 5+ minuten zeuren van haar af natuurlijk voordat het allemaal negatief wordt :-) als negeren niet helpt lijkt mij dit  zeker het proberen waard.

T*A*R*A*, *M*A*C*† en K*Y*L*I*E*†

29 juli 2012, 01:17 3 doggies

Sorry, maar je hebt wel een pup van 10 weken... nog maar net van de moeder en de andere hondjes in het nest weg. Natuurlijk wil jij van die 5+ minuten zeuren af... Maar vergeet niet dat je een pup hebt die pas uit het nest weg is.

Tyri en de Rattenbende schreef het onderwerp

29 juli 2012, 01:27

" Sorry, maar je hebt wel een pup van 10 weken... nog maar net van de moeder en de andere hondjes in het nest weg.  Natuurlijk wil jij van die 5+ minuten zeuren af... Maar vergeet niet dat je een pup hebt die pas uit het nest weg is.   "

Hmm, het gaat niet om 5 minuten hier, maar minstens 5 minuten - en alleen als het in haar bench is. Het zijn de 15 min+ tijden waar het mij om gaat en hoe ik dit het beste kan aanpakken. Dat terzijde, ik verwacht echt geen wonderen van pup lief en houd dit echt wel in mijn hoofd dat ze pas net weg is bij mams en broetjes.  Ik bouw dan ook alles rustig op en ze slaapt nog lekker bij mij op de kamer.

 Als je goed leest zie je ook dat ik echt hier niet mee zit, en juist wil weten hoe ik het beste hier mee om kan gaan. Iedereen lijkt er weer anders tegenaan te kijken en juist daarom vraag ik om advies.

Nee, ik heb alleen ervaring met herplaatsers en oudere honden met verlatingsangst, dat ging toch heel anders. juist daarom heb ik het gevoel dat ik ergens fout zit :-)

T*A*R*A*, *M*A*C*† en K*Y*L*I*E*†

gewijzigd 29 juli 2012, 01:34

Ik twijfel niet aan je goede bedoelingen hoor :-) Ik lees ook wat je allemaal voor haar doet (ook in andere topics)... En natuurlijk moet ze aan alleen in de bench zijn wennen en even zonder aandacht kunnen... Maar ik wil vooral zeggen...; Vergeet niet dat dit een hondje is dat hier 3 maand geleden nog niet rondliep... Voor wie alles nieuw is.

En ja... Ze zal nu nog meer zeuren dan in het begin, want ze heeft veel aandacht gekregen die eerste week.

Maar nog eens... niet vergeten hoe jong ze is. 't Is al zo knap dat ze bijna alles buiten doet enzo. Blijf proberen, maar ga niet te ver in je verwachtingen. Het komt wel goed... Nog wat geduld. Ze zal zeker wel doorkrijgen dat er periodes van rust zijn en periodes van aandacht. :-)

Tyri en de Rattenbende schreef het onderwerp

29 juli 2012, 01:35

Klink hier ook wel beetje als een ongeduldige trien zeg :| O-) terwijl ik dit totaal niet ben, ben juist zo trots om Tyri dat ze het zo goed doet en zoooo lang in dr bench slaapt zonder te piepen! Goh, wat ben ik ook weer een doos ...

Jeetje, ik verwachtte slapenloze nachten wat totaal niet het geval is - maar wil het gewoon gemakkelijker maken voor haar en ik heb altijd nog de 'harde' leerweg meegekregen vanuit huisuits betreft honden. Alleen maar afstraffen en daar ben ik echt geen fan van.

Tyri en de Rattenbende schreef het onderwerp

29 juli 2012, 01:41

" Ik twijfel niet aan je goede bedoelingen hoor :-)  Ik lees ook wat je allemaal voor haar doet (ook in andere topics)... En natuurlijk moet ze aan alleen in de bench zijn wennen en even zonder aandacht kunnen... Maar ik wil vooral zeggen...; Vergeet niet dat dit een hondje is dat hier 3 maand geleden nog niet rondliep... Voor wie alles nieuw is.  

En ja... Ze zal nu nog meer zeuren dan in het begin, want ze heeft veel aandacht gekregen die eerste week.

Maar nog eens... niet vergeten hoe jong ze is.  't Is al zo knap dat ze bijna alles buiten doet enzo.  Blijf proberen, maar ga niet te ver in je verwachtingen.  Het komt wel goed... Nog wat geduld.  Ze zal zeker wel doorkrijgen dat er periodes van rust zijn en periodes van aandacht. :-) "

Nee sorry, kwam zelf beetje kru over, was ook niet de bedoeling :-) is ook zo gemakkelijk om te vergeten dat zo'n pup nog alles als nieuw ziet, we herinneren elkaar er ook telkens aan - het voelt al zo snel aan dat een hond al een eeuwig bij je rondloopt, al is het slechts een paar weken. Tyri is een slimme dame en pakt alles zo snel op waardoor we beetje verwend zijn (ze is al zo goed als zindelijk, loopt keurig aan de riem, kent al aardig wat commando's en noem maar op) - daarbij is ze ook een teer zieltje als ik de fokster moet geloven en ben ik net als elke 'opvoeder' als de dood om iets verkeerd te doen, hahaha.

T*A*R*A*, *M*A*C*† en K*Y*L*I*E*†

29 juli 2012, 01:42 3 doggies

En niet alle pups zijn hetzelfde. 't Is net als met kinderen... De ene reageert zus en de andere zo. Ik denk dat je voor je pup de juiste overgang tussen spelen/wakker zijn en rust moet vinden.

met een kind kun je niet ravotten en dan plots zeggen dat het bedtijd is en dat het moet slapen... Gewoonlijk is de perode van nog iets drinken, tanden poetsen en slaapkleding aan genoeg. Bij sommigen nog even voorlezen ;-)

Even knuffelen op de bank kan ook goed zijn... maar als dat te lang en te rustig is zijn ze achteraf weer goed wakker :-)

Tyri en de Rattenbende schreef het onderwerp

29 juli 2012, 01:48

Ja het wordt lekker puzzelen wat voor haar het beste werkt - Basje was gewoon een luiwammes, koekje en naar bed vond ie goed, Sjup boeit het ook echt drie keer niks als ie maar lekker in zijn mandje kon liggen. 
Ik denk dat knuffeltherapie voor het slapen nog het beste werkt - alleen heeft ze de neiging om dan een uurtje later wakker te worden en oh jeetje, paniek want dan wilt ze toch de bench uit maar baasjes liggen te slapen! 

Maar ja ;-) je weet wat je in huis haalt met een pup en juist dat het echt eigen persoontjes zijn maakt het zo leuk.

Tyri en de Rattenbende schreef het onderwerp

29 juli 2012, 01:58

Ik kan niet slapen vannacht maar ze lag tot 5 minuutjes geleden lekker te slapen in de bench. Ik ga zo naar bed toe dus denk dat ik, als ze zo wat stil is, haar toch nog eventjes uit de bench haal voor een bezoekje in de tuin, ze heeft niet goed geplast vandaag en denk dat ze nog een volle blaas heeft die dr dwars zit.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Jammeren voor aandacht" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^