op 1 augustus zijn de pups van Yill X Nil geboren 2 reutjes en 5 teefjes. Inmiddels hebben we de reutjes en 4 teefjes geplaatst. Voor Cissy het 5de teefje hebben we inmiddels een goed huis gevonden.
Cissy is leergierig, lief, speels, gek op knuffelen. Bijna zindelijk. De nacht hoeven we er niet meer uit en als we overdag goed opletten doet ze al haar behoeftes buiten.
De moederhond is Yill-Indra vom Wogenrain
Ze is bijna 5 jaar en in het bezit van een stamboom. Zij komt uit Oostenrijk.
Zij heeft een lief karakter en wordt graag geknuffeld.
De vaderhond is Nil z Domu Pociechy
Hij is 6 jaar en zijn baasjes hebben verschillende cursussen met hem gedaan. Zoals Behendigheid, Sociale Huis Hond, G&G-B en onlangs geslaagd voor GG1
Yill heeft HDa en Nil heeft HDc
Nil heeft tijdens de behendigheidscursus een ongelukje gehad. Hij is van de kattenloop gevallen en heeft hierbij zijn heup geschadigd. Hierdoor heeft de RvB zijn HD op c beoordeeld. Een broer en zus hebben HDa en de ouders van Nil ook.
De ogentest en hartecho waren voor beide honden goed.
De pups zijn met 2, 4, 6 en 8 weken ontwormd. Met 6 weken zijn ze allemaal ingeënt en Cissy het laatste teefje is door ons met 9 weken ook ingeënt.
Ze zijn gechipt door de RvB en die heeft ook het DNA afgenomen.
met 8 weken mogen de pups het nest verlaten. Wij zorgen ervoor dat dit op verschillende dagen gebeurd zodat de moeder er langzamerhand aan kan wennen dat haar kroost het nest gaat verlaten.
Cissy is inmiddels 10 weken oud
Wij fokken 1 nestje per 2 jaar. Wij vinden dat de moederhond goed moet herstellen van de dracht en zoogperiode
De pups worden in huis geboren en daar groeien ze ook op. Zodra ze een week of 4 zijn mogen ze achter het huis. Als ze de eerste enting hebben gehad, gaan we met de pups aan een riempje de straat op. Zo leren we ze al een beetje zindelijk te worden.