Old English Bulldog
Wordt
10 tot 13 jaar
Grootte
Middelgroot, 40 tot 51 cm
Gewicht
22 tot 35 kg
Vacht
Kort, dicht en glad, verhaart gemiddeld
Beweging
1 tot 1,5 uur per dag
Beginners
Met hulp
Pup kost
€ 1.300 tot € 1.800

Karakter van de Old English Bulldog

Het karakter van de Old English Bulldog is overtuigend, moedig en alert. OEB's zijn zeer vriendelijk en liefdevol, beschermend voor hun gezin en kinderen. Ze zijn extreem sterk en soms tegen honden van het zelfde geslacht agressief, dus socialisatie en gehoorzaamheid en opvoeding zijn belangrijk. Het is het beste om met energieke individuen te sporten of andere oefeningen te doen. Dit om hun energie kwijt te kunnen raken.

Karakter in scores

Volgens de redactie, van 1 (weinig) tot 5 (heel erg). Vanaf 10 baasjes tonen we wat zij vinden.
Kindvriendelijk
4,0
Sociaal
3,0
Gehoorzaam
3,0
Waaks
4,0
Kan goed alleen zijn
3,0
Heeft veel beweging nodig
3,0
Geef je mening over de Old English Bulldog

Log in (bovenaan de pagina) om je mening te geven. Nog geen lid? Meld je gratis aan.

Gezondheid van de Old English Bulldog

De Old English Bulldog kan HD- (heupdysplasie) en ED-problemen (elleboogdysplasie) hebben.

De kans dat deze aandoeningen bij een hond uit geteste ouders voorkomt is veel kleiner dan uit niet geteste ouders.
Vraag dus aan de fokker naar de testresultaten van de ouders, een goede fokker laat deze graag zien en heeft kopieen van de resultaten van de vader of kan deze via een site laten zien.

De HD en ED-test worden door een specialist uitgevoerd.
Voor HD en ED worden rontgenfoto's gemaakt en beoordeeld door de Raad van Beheer.

De beste uitslag voor HD is HD-A. Met HD-B (een overgangsvorm) mag ook vaak gefokt worden.
Bij ED is VRIJ de uitslag die je op het certificaat wil zien.

Bron: L.Scharenborg www.mexxum.nl/nestjepups.html

Een Old English Bulldog-pup kopen

Allereerst

Chek de ouders. Vraag wie de ouders zijn, vraag stambomen en gegevens op, bezoek diversen andere sites en forums. Aangezien dit ras (nog) redelijk zeldzaam is in Nederland(Europa)is het niet zo moeilijk allerlei informatie te vinden met betreking tot je aankomende pup.

Vraag schriftelijke garantie!! Daar iedere verkoper(fokker) en koper zich aan de wet dient te houden, (mocht het ooit tot een rechtzaak komen)sta je toch sterker met een schriftelijke getekende overeenkomst mocht blijken dat de pup niet goed is qua gezondheid of erfelijke afwijkingen vertoont.

Een goede oldie pup (met stamboom)kost gemiddelt tussen de 800 en 1500 euro. Dat is afhankelijk van de soort lijn, behaalde resultaten van de ouders en soms kleur en/of geslacht.

Fokkers

9 fokkers van de Old English Bulldog op de HondenPage.
Ayrshire Bulldogs Alblasserdam betuwebulls Ochten DeNovoBulls Brielle Alle Old English Bulldog-fokkers ›

Pups

Nu geen nestje aangemeld. De fokkers werken vaak met een wachtlijst.
Nestje aanmelden ›

Een Old English Bulldog opvoeden

Normale opvoeding waarbij een puppiecursus/basiscursus wel wordt aangeraden. Dit omdat de bullen nogal sterk zijn en je wil niet dat je hond jou uitlaat.
De hond moet weten wie de baas is. Ook hebben sommige oldies van nature een dikke vinger mentaliteit. Dus vanaf het begin een goede opvoeding/cursus is niet onbelangrijk.

Wat baasjes vragen

De onderwerpen over de Old English Bulldog waar het meest over gepraat is.
laatste reactie van Willemijn - baasje van Vika . Bams en Ogin ¥ . · 11 jan 2018
Pagina 1 2 3
64
laatste reactie van het Moderatorteam · 27 dec 2025
Pagina 1 2
46
laatste reactie van Daven · 21 feb 2014
Pagina 1 2
39
27
laatste reactie van Het Gouden Vijftal & Baasje · 1 feb 2014
15
Alle onderwerpen over de Old English Bulldog ›

Verzorging van de Old English Bulldog

Bullen lijken weinig verzorging nodig te hebben, maar houd altijd, ooghoekjes, nagels en oren in de gaten. Controleren op teken na een wandeling, natuurlijk altijd!

Uiterlijk en rasstandaard

Oorsprong: Verenigde Staten
Gehouden als: Gezelschapshond/Sport
Reuen:
Gewicht: 30 kg tot 40 kg
Schoft hoogte: 42,5 cm tot 50 cm
Teven:
Gewicht: 25 kg tot 35 kg
Schoft hoogte 40 cm tot 47,5 cm
Kleur: Verschillende kleuren mogelijk
Vachtsoort: Korte, dichte vacht
Gem. Leeftijd: 11-12 Jaar

Kenmerken: - Brede nek
- Brede borstkas
- Rechte voorbenen
- Kleine oren
- Korte en brede snuit

Geschiedenis van de Old English Bulldog

In 1835 werd de wrede "sport" Bull Baiting verboden en leek het erop dat de originele Bulldog zou uitsterven, maar belandde in de onderwereld. Ook werd er door gefokt op een zachtaardig karakter wat hem uiteindelijk tot een nationaal ras van Engeland maakte. Sinds 1860 is deze moderne bulldog (de Engelse bulldog)een burgerlijke showhond met een gouden hart, helaas heeft het selectief fokken op uiterlijk geen goed gedaan aan de gezondheid.

Ondertussen worden er door liefhebbers "Oldies" gefokt, dit zijn uitstekende gezelschapshonden met een enorme werklus, temperament en behendigheid in diversen hondensporten, naar oud voorbeeld, in verschillende types maar, allen onder de gezamelijke naam Old English Bulldog.

Leavitt & Leavitt-achtigen :
In 1971 starte David Leavitt in samenwerking met de universiteit van Ohio, U.S.A., een fokprogramma op om de originele Bulldog terug te fokken, de Leavittlijn bloedlijn met als resultaat een gespierde en atletische Bulldog, uit volgende rassen; 1/2 Engelse Bulldog, 1/6 Bullmastiff en 1/6 Pittbulldog.

Hermes : Mr. Miller en Mrs. Hermes vonden de Leavitt Bulldog niet hun perfecte OEB, zij hadden een wat zwaardere OEB voor ogen, dit resulteerde in een eigen bloedlijn namelijk de Hermes Bloedlijn, hun ideale OEB met als resultaat een kort geblokte,massieve en compacte bulldog. Zij gebruikten de Engelse Bulldog, Bullmastiff, Pittbull Terriër en de Bordeauxdog om hun ideale OEB te creëren.

Victorian : In 1985 begonnen de heren Ken Mollet & Graham Woods uit Engeland met het terug fokken van hun ideale OEB, de Victorian Bloedlijn dit resulteerde in een zeer zware en massieve bulldog. Om het Victorian type te creëren zijn de Bullmastiff, Stafford, Engelse Bulldog en de Bordeauxdog gebruikt.

Renascence : In 1990 starte Chadde JoliCoeur met het Renascence type met als doel een atletische, gespierde, compacte en energieke bulldog te fokken. Chadde gebruikte de volgende rassen om de Renascence te creëren : de Amerikaanse Bulldog, Hermes Bulldog, Engelse Bulldog, Bullmastiff en de Bandogge (kruising: Old Family Red Nosed Pittbull/Mastiff).

Alternative Bulldogge : Over het algemeen zijn deze atletische bully types met veel bone. 100% bulldogges met een sterk karakter en werklust voor de baas. Bijvoorkeur geen import honden.

Olde Tyme Bulldogge : EarthQuake (selecte groep fokkers) is in 1999 begonnen een Oer-Bulldog terug te fokken, naar 17e eeuws principe, met kruisingsbloedlijnen van Engelse X Amerikaanse Bulldoggen. Dus geen kruisingen met niet Bulldograssen.

Baasjes met een Old English Bulldog hebben ook

^