
Ik breng regelmatig wat uurtjes op deze site door,gewoon om te lezen en er van te leren.heb gister een lang topic zitten lezen over een overprikkelde pup.
Ik vraag me af wanneer overprikkel je een hond en hoe weet je dat?
mijn boxerpup is inmiddels 6 mnd en het gaat hartstikke goed.op zaterdagochtend gaat te regelmatig een ochtendje mee met mijn man als hij aan zijn auto gaat klussen.dan loopt ze daar een beetje rond een beetje te dollen spelen en rondkijken.ze heeft het erg naar haar zin,maar ik ging me afvragen is dat dan geen overprikkeling?
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "overprikkeling?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
3 doggies 
Mirella, zo te horen heeft je hondje het gewoon reuzefijn! Niet te veel zorgen maken, als ie overprikkeld zou zijn, zou je dat snel genoeg merken
!
3 doggies 
Ik merk aan onze pup vooral als hij wat overpikkeld raakt dat hij dan feller wordt.. dus je merkt het over het algemeen heel duidelijk.. als ik hem dan in de bench leg voor rust is hij daarna weer een stuk rustiger aanwezig...

oke,ja dat doe ik ook hoor,als ze dan zo n ochtend mee is geweest gaat ze lekker in de bench slapen.nu net na een lekkere wandeling en volop vogels opjagen laat ik haar ook weer uitrusten in de bench.verder is ze helemaal niet fel dus ik denk dat t dan wel meevalt! thanx
3 doggies 
Nee je merkt echt wel als je hondje overprikkelt is. Hij gaat zich dan ineens heel anders gedragen bij ons tenminste; happen naar je handen, niet van ophouden weten, blaffen enz
3 doggies 
klinkt alsof hij het reuze leuk vind om zo'n ochtendje mee te gaan!!
ik merk het aan Messi dat hij begint te happen en als het dolle door het huis rent.
dan gaat ie even verplicht rusten!

oke,dus al is je hond overprikkeld komt dit met rust ook gewoon weer goed begrijp ik.ik dacht dat dit meteen een soort overspannenheid betekende,nadat ik het verhaal van labradoodle buddy had gelezen daar schrok ik nogal van.
dit steld me dan weer gerust!
3 doggies 
Inderdaad, overprikkeling is iets wat op een bepaald moment gebeurt. Het is niet zoiets als een burnout of iets blijvends.
Taika had het in het begin al vaak van alleen wandelen: zoveel leuke dingen om je heen! andere honden, mensen, zelfs het gras en elk takje wat we tegenkwamen was leuk om mee te spelen! Er gebeurden zoveel dingen om haar heen (teveel prikkels dus, in haar beleving). Aan het eind van de wandeling was ze dan ook echt heel vervelend: bijten in de riem, happen naar je handen, lekker in je broekspijpen hangen, etc. Dan weet je; het is nu teveel voor mijn hond, ze is overprikkeld.
Even lekker de bench in dan; even verplichte rust (ze viel dan ook vaak meteen als een blok in slaap, gewoon omdat ze zo moe was van alles), en daarna was het weer prima

dat is duidelijk uitgelegd bedankt!dan heb ik het met fleur ook wel gehad hoor,maar idd verplichte rust hou ik streng aan bij haar.
3 doggies 
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "overprikkeling?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?