pup meteen buiten leggen

57 reacties · pagina 2 van 2

Kai

7 oktober 2011, 14:47

" Heb onze beren sennen ook eerst een half jaar binnen gehad, voordat die naar buiten ging. Die vind het heerlijk om buiten te zijn en heeft er dus ook niet problemeem gedrag aan over gehouden toen hij naar buiten is verhuisd. Ik vraag aleen maar jullie advies om ervoor te zorgen dat onze pup niks te kort komt ( want daar schaffen we geen pup voor aan) maar ik wil ook niet dat de andere hond jaloers word of dat de pup als hij dadelijk een half jaar oud is denkt dat ie afgedankt is door ons, want dat is absoluut niet het geval. Hij kan dadelijk samen met de andere hons spelen, als ze willen samen slapen. We wonen aan de bosrand dus gaan ook veel wandelen. En samen met de kinderen word er natuurlijk veel gespeeld en geknuffeld met de pup. "


Als jullie verder goed nagedacht hebben over het opnemen van deze pup in jullie gezin is het verder niet aan mij om er over door te zagen.

Als je, ondanks dat je beoogde hondenras geen echte buitenblijver is, toch door wil gaan met je plan:

Je schrijft dat de Berner Senne graag buiten is. Om jaloezie te voorkomen zou je kunnen overwegen om de Berner Senne tijdelijk ook binnen te laten, in ieder geval 's nachts, om ze dan vervolgens samen opnieuw buiten te leren slapen. Overigens zijn de Berner Sennes die ik ken vrij ontspannen, dus ik weet niet zeker of je daadwerkelijk jaloezie problemen hoeft te verwachten.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "pup meteen buiten leggen" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

gorby2009

7 oktober 2011, 14:52

ik heb niets tegen buitenhonden, hoewel het nooit mijn keus zou zijn (ik vind een hond een huisdier, al zou ik er 10 hebben), maar kan ik me best voorstellen als daar de ruimte (en de zorg ) voor is, het prima kan.

maar een cane corso gelijk buiten en eigenlijk laten opvoeden door 2 BS?
dan vraag ik me af hoever je je verdiept hebt in dit toch wel bijzondere en ook gecompliceerde ras, want het is wel ff totaal iets anders als een BS.

Ze zijn heel gevoelig voor inprenting/socialisatie en hoe ze opgroeien, en kunnen daar vrij makkelijk op ontsporen en dan is er niet zoveel leuks maar aan een CC, terwijl het zulke leuke (mits goed in de hand gehouden) honden kunnen zijn.

ik vind het geen kennel/buitenhond en ik vraag me oprecht af waarom die mensen moederhond ook al in een kennel hebben zitten en "toevallig" hebben de buren een reu van hetzelfde ras, alle 2 kerngezond natuurlijk. Er zijn veel ongezonde CC's helaas, ik weet van kennissen die echt heel lang gezocht hebben naar een gezonde lijn, zowel fysiek maar ook geestelijk, en in het buitenland pas vonden wat ze zochten.

~**Saar, Dexx & Daya **~

7 oktober 2011, 16:43

pfff wat een velle reacties weer!

Ze vraagt toch advies?
Vele boerenbedrijven houden honden buiten!
Wij ook vroeger en dat is heel normaal.
Tevens als er per ongeluk puppies komen waarvan de ouders nou eens niet gecontroleerd zijn en zo moeten we die dan massaal gaan afmaken of zo??
Natuurlijk niet!
mama hond heeft bezoek gehad van de buurman en nu is er dus een nestje , dat gebeurd zovaak.
en een van die pups is dus bij moniek terecht gekomen.
Wat is er mis mee dat een hond buiten verblijft?
de hond kan toch in hok en schuur komen??
ze heeft zelf ook een boerenbedrijf begrijp ik, dan is er ruimte en plek zat dacht ik zo.
Heb je nou een tuin van 2 bij 2 zeg ik ook nee, maar een groot open terrein waar ze kunnen schuilen en zo warom niet?
ik neem aan moniek dat ze ook gewoon binnen in de huiskamer en zo mogen toch?
Dan komen ze toch geen aandacht tekort.

Ik zou de pup zeker laten wennen aan kinderen en dus niet meteen buiten doen ,maar dit lekker langzaam opbouwen.
En heel veel plezier met de kleine

Petra, *Lily Jane* & Jipgoedgekeurde fokker

7 oktober 2011, 17:13

ik neem aan moniek dat ze ook gewoon binnen in de huiskamer en zo mogen toch?
Dan komen ze toch geen aandacht tekort.


Dan is het wel fijn dat de hond gesocialiseerd is met huis, tuin en keukengebeuren en de beste periode voor deze socialisatie is toch nog steeds de nestperiode. Zo vreemd is het niet dat er op gehamerd wordt dat pups zoveel mogelijk prikkels aangeboden krijgen in de nestperiode. Ik heb hier een resultaat rondlopen waarbij dat helaas niet het geval was en dat valt niet mee.

Petra, *Lily Jane* & Jipgoedgekeurde fokker

7 oktober 2011, 17:15

Er is vandaag een herplaatser op het forum geplaatst... ook een hond uit een boerenschuur. Misschien goed om even te lezen. En nee, het gaat niet altijd fout en/of moeizaam, maar je zult maar net die ene hebben.

Leonie, Senna en Nikkie*

7 oktober 2011, 17:16

Toen ik dit verhaal las begreep ik wel het verhaal maar ik mis toch een paar dingen.
zoals omgang tussen de nieuwe pup en de kinderen en inderdaad omgang met alle mensen.
zón pupje zou ik lekker bij mij willen houden, tot ik zeker wist dat de pup er aan toe was. Vooral met de herfst en wintermaanden om de hoek.
Maar wie ben ik. ik snap best dat de honden overdag buiten verblijven maar zijn ze ook wel eens binnen?
En ik had ze s'nachts binnen laten slapen bijv, in een bench.
of zie ik dit verkeerd?? En dit is niet om iemand aan te vallen er wordt gevraagd om een mening dus bij deze.

Moniek (gast)

7 oktober 2011, 17:19

Allemaal bedankt voor jullie reactie.
We gaan de hond binnen opvoeden en van de zomer, langzaam aan naar buiten verhuizen.
Fijn dat jullie zo mee hebben gedacht, bedankt!

Chavera

7 oktober 2011, 17:54

Je kunt sommige rassen zeer zeker buiten houden, maar niet vanaf kleine pups af aan. Wel raad ik aan om goed in gedachten te houden dat een CC zeer waaks en scherp kan zijn en de tuin als zijn terrein kan gaan zien.

Een vriendin van mij heeft 2 CC, ook buiten in een hok en kunnen dag en nacht op het terrein lopen als ze willen, maar het zijn geen makkelijke honden en de opvoeding moet ook echt goed gedaan worden, anders heb je een probleem. Mijn vriendin heeft een mega hok buiten met vloerverwarming en qua water heeft ze 2 speciekuipen staan, allebij iets meer dan de helft vol. 1 buiten het hok en 1 in het hok.

Nicole

7 oktober 2011, 18:12

Niet alles gelezen, het stootte mij namelijk enorm tegen de borst dat een moeder met pups die in de schuur slapen per definitie niet sociaal zijn.

Vriendin van mij fokt met teckels. De eerste weken verblijven ze in huis om aan alle huiselijke geluiden te wennen. Met 5/6 week gaan ze met de andere teckels in de ren in de schuur. Hier hebben ze veeeel meer ruimte, kunnen veel meer spelen. Lawaai maken tot ze een ons wegen. En worden nog eens enorm sociaal met andere honden.
Met mooi weer gaan ze buiten in de ren, om aan al die geluiden te wennen. Lopen we langs met grote honden enz enz. Bij slecht weer in de grote paardenstal.

Er wordt uren met ze omgegaan en gaan super sociaal naar mens en dier weg.

TS verteld duidelijk dat er veel met de dieren gedaan wordt, waaronder spelen met kids.

Klinklare onzin dat alle dieren die in een schuur zitten niet sociaal zijn.
Zolang je er zelf niet bent geweest, niet de fokker kent en niet weet wat hij er mee doet. Dan kan je er ook niet over oordelen.

Ken heel wat mensen/verhalen van mensen die een owatleukeennestje pups die het heel wat slechter hebben! Lekker leuk alles maar kruizen....nee bedankt.

Kaatje

7 oktober 2011, 18:13

@ lilo: Ik vind het wel meevallen met de felle reacties. Ik heb het hier op het forum VEEL erger meegemaakt. O-)

Nicole

7 oktober 2011, 18:16

@ petra...je zou maar net de fokker treffen die op uiterlijk fokt en je een pup hebt die later veel medische problemen heeft

Nee doe mij dan maar een stamboomloze uit een boerenschuur :-)

Boerenschuur dus geen broodfokschuur ;-) dat we dat even duidelijk hebben ;-)

Petra, *Lily Jane* & Jipgoedgekeurde fokker

7 oktober 2011, 18:22

Het gaat mij hierin om de ontwikkeling van de pup. Een pup die prikkelarm opgroeit in een boerenschuur en niet gesocialiseerd is met het gewone huis, tuin en keukenleven kan het heel erg zwaar krijgen in z'n leven. Ik ondervind dit dagelijks en dat gun je geen enkele pup.

De vergelijking die jij doet gaat mijns inziens mank. Het gebrek van het een praat het gebrek van het ander niet goed. Als ik het dan toch voor het kiezen heb, doe mij dan maar een pup die mentaal en emotioneel opgewassen is tegen het leven in de wereld en die fysiek goede genen heeft meegekregen.

S&F.

7 oktober 2011, 18:28

En buiten dat hebben we het hier over een Cane Corso laat dat wel even heel goed duidelijk zijn.

Nicole

7 oktober 2011, 18:30

Euhm wel eens in een boerenschuur geweest?

In een schuur krijgt hij prikkels waar hij later echt veel aan heeft, denk aan auto's, tractors vrachtwagens, luidruchtige boerenknechten, hoge druk spuit, radio, kiepers, machine's,grasmaaiers andere dieren, wind, regen, onweer

Zal ik nog even door gaan?

5 keer 10 minuutjes in de tuin kunnen daar niet tegen op hoor....en een afwasmachine en stofzuiger ook niet.

oukjespeciaal aangestelde fokker

7 oktober 2011, 18:31

Ik zou zo wie zo geen pup kopen uit een schuur, broodfokschuur of boerenschuur is voor mij hetzelfde. Ik wil gewoon een gezonde mooie pup wat liefdevol opgroeit in huis met de hele familie, en ook met een stamboom zodat je weet dat ze getest zijn op allerlei ziektes!

S&F.

7 oktober 2011, 18:34

Jahoor, ik heb een Rottweiler gehad uit een boerenschuur.

Dat moet je niet willen zoiets. Deze mensen hebben ook nog eens kinderen!

Maart

7 oktober 2011, 18:37

Hangt er van af wat je wil. Persoonlijk wil ik niet dat er met mijn pup te veel mee bezig is geweest. Ik beslis wel wat hij moet kennen en wat niet. Dus liefst niet in huis opgegroeid, maar gezellig buiten. (eerste 3 à 4 weken wel in huis overigens, al vind ik zelfs dat geen must).

Als ik zelf een nest fok, ben ik er wel mee bezig en neem de pups mee op uitstap. Dit omdat ik mijn eisen niet aan iemand wil opdringen en de meeste mensen nu eenmaal wel graag een pup hebben die in het nest al overal mee naar toe ging en kennis mee maakte.

Petra, *Lily Jane* & Jipgoedgekeurde fokker

7 oktober 2011, 18:39

" Euhm wel eens in een boerenschuur geweest?

In een schuur krijgt hij prikkels waar hij later echt veel aan heeft, denk aan auto's, tractors vrachtwagens, luidruchtige boerenknechten, hoge druk spuit, radio, kiepers, machine's,grasmaaiers andere dieren, wind, regen, onweer

Zal ik nog even door gaan?

5 keer 10 minuutjes in de tuin kunnen daar niet tegen op hoor....en een afwasmachine en stofzuiger ook niet.

"


Begrijpend lezen is moeilijk; Een pup die prikkelarm opgroeit in een boerenschuur en niet gesocialiseerd is met het gewone huis, tuin en keukenleven kan het heel erg zwaar krijgen in z'n leven.

En aangezien verreweg de meeste honden een huis, tuin en keukenleven tegemoet gaan is dat wel heel erg belangrijk.

Nicole

7 oktober 2011, 18:43

Vele mensen vele ideeën :-)

Ik pas voor een op uiterlijk gefokte stamboomhond uit een keuken.

Als ik een pup met 8 week ophaal leert hij het binnenleven ook wel.

lorenzo

7 oktober 2011, 18:43

Mijn pups gaan vanaf 6 weken naar buiten,totaal geen probleem.
Met een goed geisoleerd hok is er niets aan de hand,het is bloedheet binnen(het zijn net kleine kacheltjes).
Een pup alleen is wat anders,maar laat je hem bij je andere hond in een goed hok liggen is er niets aan de hand.

Nicole

7 oktober 2011, 18:48

Maar we gaan vreselijk off topic.

Ts vroeg of de hond meteen naar buiten kon.

Ik zou het niet doen. Leer hem eerst binnen het gezin functioneren, overdag als de kids naar school zijn lekker met de andere hond naar buiten om vriendjes te worden en spelen, en de pup 's avonds in de bench, met een beetje mazzel is hij zo moe van het spelen dat hij de hele nacht door slaapt.

gorby2009

7 oktober 2011, 19:14

" En buiten dat hebben we het hier over een Cane Corso laat dat wel even heel goed duidelijk zijn. "


en dit lijkt me een redelijk belangrijk feit uit de vraagstelling van TS
een CC kan !!! zich ontpoppen tot een uitermate onverzoenlijke felle waker, het is (naar mijn mening) 1 van de moeilijkere honden om stabiel groot te brengen, en daarbij lijkt me een huiselijke opvoeding (waar ook meer dan voldoende rust wordt ingebouwd) heel belangrijk.

en dan ook nog een hond met een relatief dunne vacht

Gorby's beste vriendinnetje is een CC, maar zij is beslist geen hond die bij kou uit zichzelf buiten gaat liggen of zeer weerbaar is tegen weer en wind zoals bv Gorby zelf is.

Prachtige hond de CC, maar ik vind het niet echt een buiten/kennelhond
daar zijn heel wat rassen veel meer geschikt voor.
en als de pup ook nog gefokt is buiten de clubregels om zou ik ook zeer waakzaam zijn op gezondheid van de ouders, want de CC heeft heel wat (grote) problemen

en dat heeft dan niets te maken met "een stamboom hond uit de keuken" wat ik persoonlijk maar een rare opmerking vindt.

denk ook niet dat ze de pup echt naar buiten zal doen, dat vroeg ze ook niet, ze houdt hem mooi lekker binnen, en af en toe mooi buiten mag natuurlijk, zo koud is het nog helemaal niet, en ze zal haar pup echt niet zonder toezicht buiten houden. de vraag was serieus genoeg van de topic opener.

trouwe_viervoeters

7 oktober 2011, 19:20

" denk ook niet dat ze de pup echt naar buiten zal doen, dat vroeg ze ook niet, ze houdt hem mooi lekker binnen, en af en toe mooi buiten mag natuurlijk, zo koud is het nog helemaal niet, en ze zal haar pup echt niet zonder toezicht buiten houden. de vraag was serieus genoeg van de topic opener. "


Niet koud? die water kou, dat lijkt me nog het ergste of iets op te lopen. Maar er staat dat ze de pup binnen houdt, dus ja...ik denk dat haar vragen beantwoord zijn.

s@nt@

7 oktober 2011, 22:51

" Allemaal bedankt voor jullie reactie.
We gaan de hond binnen opvoeden en van de zomer, langzaam aan naar buiten verhuizen.
Fijn dat jullie zo mee hebben gedacht, bedankt! "


Fijn dat je het op deze manier gaat aanpakken (en het laat weten!!)
Veel succes!!
En plezier!!

lorenzo

8 oktober 2011, 10:03

Tja,het vriest nog geen eens.
Deze honden kunnen makkelijk buiten,ik kom ook wel eens bij een cane fokker op een boederij die al zijn honden buiten heeft,ook met de winter.

Vraag het anders aan de cane fokkers,die weten het vele malen beter.
Je krijgt nu veel reakties van mensen die het zielig vinden en totaal geen ervaring met deze honden hebben.
Een cane corso die buiten is opgegroeid wil nog geen eens naar binnen.Wat je nodig hebt is een goed geisoleerd hok,mocht het van de winter evengoed extreem koud worden dan kun je hem die dagen alsnog binnen houden.
Het lijkt mij moeilijker om zo,n beest eerst binnen te laten wennen en dan een jaar later buiten plaatsen.Dat vind ik zielig.
We hebben nog geen nachtvorst dus zie ik het probleem niet.

Dit zijn mijn pups van 2 jaar geleden,midden in de winter en 5 weken oud.
Totaaal geen probleem en ook niet zielig.


Cabasjagoedgekeurde fokker

8 oktober 2011, 10:33

" Ik zou de pup pas naar buiten doen na de winter, vooral als het zo koud wordt als vorig jaar. Maar probeer in de tussentijd goed te socialiseren met de Berner.

Even een kanttekening bij de keuze van de Cane Corso, pas aub op, ik wil ook graag een CC en er zijn niet zo veel erkende fokkers in NL omdat het nog een vrij onbekend ras is (die van mij wil ik daarom uit Italië halen). Een groot deel van de CC's in NL zijn al kapot gefokt door de niet-erkende (brood)fokkers, dus pas op misschien heb je straks nog meer medische kosten dan met de Berner. Niet om je af te kraken hoor, maar meer een waarschuwing. :-) "


Nou er zijn nogal wat fokkers hoor!!
Wat nog het ergste is dat deze fokkers marktplaats nodig hebben om hun pups te verkopen,ze vinden het zo nodig om er nestjes mee te fokken terwijl er niet eens zoveel vraag is...daar heb ik al flink bij twijfels zij. ;-)
Dus kapot gefokt,ja en inderdaad niet alleen door de broodfokkers.
Wat nog het ergste is....een fokker die een de nieuwe stichting mee heeft opgezet,een reu gebruikt met HD D,wat was haar reden de moederhond was A en deze heeft nog nooit pups met HD gegeven(g*dver die moederhond had nog maar 1 nest gehdaa waarvan die pup nu een jaar oud zijn!!!)
Waarom deze stichting is opgericht...?? omdat zij beter zijn O-)

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "pup meteen buiten leggen" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^