Bedankt voor alle reacties en inzichten weer.
Ik heb het er vandaag ook even met mijn trainster over gehad, en haar antwoord kwam redelijk overeen met wat jij zei, (baasje van
) Puzzle en Pim... Ik quote je:
"
Het begint al bij overdreven snuffelen. Van begin af aan heb ik daar al aandacht aan besteed: afleiden met voertje of juist een speeltje waar hij gek op is. Geen aandacht te krijgen? Terug aan de lijn en het snuffelen op die manier doorbreken. "
Op die manier de prikkel steeds verder uitbouwen. Ze zij wel dat het altijd een lastige situatie zal blijven (oftewel een potentieel heel interessante situatie voor de reu). Maar we gaan er aan werken, en dus bij de "lagere prikkel" beginnen.
Dan het slechte nieuws... Gezien de hormoontjes van Atta ziet het er toch naar uit dat hij de komende paar dagen hier niet meer los zal kunnen lopen (nadeel als je IN het losloopgebied woont, je ontkomt er gewoon niet aan, ze lopen iedere ochtend voor de deur langs dus worden we er onmiddellijk mee geconfronteerd). Hij loopt niet weg, maar hij is zo in de ban van dit meissie, hij luistert gewoon niet goed genoeg, komt niet als ik roep, alleen bezig met de geur, het is niet verantwoord, laat dit teefje eerst maar eens over haar "hoogtepunt" heen zijn..
We gaan morgen waarschijnlijk lekker bij de Rijn lopen, een kennis van ons loopt daar wel eens en schijnt er mooi gebiedje te zijn, maar ook daar, voorzichtigheid geboden en eerst goed aftasten. Hopelijk gaat het daar beter. Vind het wel lastig hoor, we waren zo goed op weg, maar hij vind het zo moeilijk om te luisteren nu ineens, ik hoop echt dat dat elders beter gaat.

En zoals gezegd, juist dat loslopen vind ik zo heerlijk... Nouja, niks aan te doen, veiligheid gaat voor.
Dat filmpje van Mythbusters had ik trouwens idd ook een keer op tv gezien. Toch bijzonder he