Hoe begin je met vasten?
Zorg eerst dat je jouw hond op wisselende tijden eten gaat geven. Geef je hond dus eens een uurtje eerder eten dan normaal of een uurtje later. Neem hier je tijd voor, en ga zo langzaam aan een beetje wisselen met tijden tot er voor je hond geen regelmaat meer in zit. Honden die altijd op dezelfde tijd worden gevoerd worden vaak galbrakers of spuwers omdat de maag op vaste tijden al maagzuur begint aan te maken. Aangezien de hond dan geen voedsel krijgt irriteert dit de maagwand waardoor de hond gaat overgeven. Indien je last hebt van honden die galbraken kun je eventueel een heel klein beetje yoghurt geven.
De tweede stap is, indien je meerdere keren per dag voert, langzaam aan naar 1 grote maaltijd te werken. Geef nooit een grote hoeveelheid voedsel ineens aan een hond die dit niet gewend is, dit kan leiden tot een maagtorsie. De maag moet langzaam wennen aan grotere hoeveelheden. Stel dat je 2 keer per dag voert, maak dan één maaltijd steeds kleiner, en de hoeveelheid die je weglaat geef je dus bij de andere maaltijd totdat je nog maar 1 keer per dag voert. Je mag hier gerust minimaal twee weken voor uittrekken.
Indien dit allemaal goed gaat kun je beginnen om je hond 1 dag in de week te laten vasten. Stel dat je op dinsdag wilt vasten, dan geef je op maandag extra veel eten zodat de maag lekker volzit. Je geeft op maandag dan de portie erbij die je eigenlijk op dinsdag zou geven. Op een vastendag mag je enkel vloeibaar geven, en het liefst niets! Minimaal één vastendag per week is aan te raden.
Een hond die brok of gemalen vleesvoeding krijgt kun je beter niet laten vasten: in de maag wordt dit een grote brijerige massa die de maag en de darmen al heel snel verlaat. Dit betekent dat een hond al snel weer een lege maag heeft en vanzelfsprekend is dit niet wenselijk.
Bij pups mag je één maaltijd in de week overslaan. Die hoeveelheid die je "weglaat" bij 1 maaltijd dien je wel bij een andere maaltijd op die dag te geven. Vanaf ongeveer een jaar kun je jouw hond een hele dag laten vasten. Liefst niet eerder omdat de hond dan nog volop in de groei is.
_________________