Kies de juiste hond.

0 reacties

robgoedgekeurde fokker

gewijzigd 6 oktober 2011, 22:09

Net toen ik voer ging halen voor mijn honden ben ik bijna van mijn geloof gevallen,namelijk komt er een man de winkel binnen die slecht ter been is met een alaskan malamute pup binnen.
ik heb de pup even begroet en vraag dan aan de man of hij weet hoe groot deze hond word.
Het antwoord was verbazend de\\\"fokker\\\"had gezegt +/- 30cm de okker bedoelt waarschijnlijk onderkant buik.
Ik heb de man gevraagt of hij wat advies wilde ten aanzien van het ras en de behoefde van deze honden en gevraagt waar hij de pup gekocht heeft,het antwoord laat zich al raden
De pup was op een pupyfarm in belgie gekocht voor slechts 750euro(raszuiver met papieren kosten +/-1000euro)het arme dier had een navelbreuk was aan de diaree en was bang voor alles en had ook vlooien.
Ik heb de man maar uitgelegt dat de hond groot word en zeer veel beweging nodig heeft gelukkig kon ik hem mijn malamutes laten zien,hij schrok natuurlijk van de grote van de hond en de krachtige bouw.
Helaas heeft deze man zich een hond laten aansmeren door de broodfokker zonder zich te verdiepen in de eigenschappen van het ras zoals zovelen tegenwoordig.
Mensen verdiep je in het ras dat je graag zou willen past het bij jou en je situatie heb je er tijd voor,want als je na aanschaf erachter komt dat de hond niet bij je past landt het ARME DIER in het asiel en daar heeft het niet voor gekozen.
Bezint eer ge begint is hier echt van toepassing.
Ik heb de man met zijn zieke pup naar onze DA gebracht en geadviseerd dat hij direct als de pup beter is een nieuw huisje zoekt voor hem en zich eerst verdiept in een ras voor hij iets koopt hopelijk doet hij dit ook.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Kies de juiste hond." praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Lees ook

^