
Hoii! Ik zou willen vragen of jullie met mij willen denken, advies, mening willen geven over het volgende.. Kan een lang verhaal worden, sorry alvast
ik wil de mensen die nog niet weten wat Zorran "mankeert" het verhaal snappen xD
Zorran had heftige groeipijnen, deze kwamen opzetten met 5 maand oude leeftijd, en er was ook een nihil plekje OCD te zien op de röntgen. Doorverwezen naar orthopedist. Resultaat: Operatie niet nodig, maar wel dieëetbrok voeren en alles voor hem aanpassen mbt spelen, wandelen etc. Zo krijgt hij ook therapiezwemmen, dit is puur voor het in shape houden van zijn body. Het is een kleine bodybuilder haha, des te beter voor zijn poten. En dat hij door dit te doen er overheen zal gaan groeien en in de toekomst sterke poten heeft
Dit is ons goed afgegaan, Zorran is nu 1 jaar, loopt niet meer mank, het gaat echt heel erg goed.
Alleen..
De brok gaf in het begin, qua ontlasting en dan vooral ook voor zijn benen omdat hij zo schraal mogelijk wordt gehouden daardoor en de calcium en fosfor gehalte laag wordt gehouden om groeipijn tegen te gaan, een gunstig effect. We waren er tevreden over.
In de loop van de maanden dat we het geven, gaan er toch dingen tegen staan.
Hij poept zich best wel van de hakken. 9 van de 10 keer is dit drap, geen vaste keutel dus. Scheten laten waar je steil van achter over slaat. En ik keek de foto's terug van hoe hij in zijn vel en vacht zat toen hij nog Renske vers en KVV kreeg, dat dit er toch wel veel beter uit zag ! En zijn ontlasting was toen weinig en stevig.
Mijn vriend is er nu stellig van overtuigd dat de brok de deur uit moet en KVV terug moet komen.
Maar er heersen toch wel gemengde gevoelens, omdat we door moeten gaan met deze brok tot hij 18 maanden oud is, vragen wij ons af of het Zorran goed zal doen om weer KVV te gaan geven nu het goed met hem gaat qua lopen...?
Ik zit in een welles nietes met mezelf..
Graag hoor ik jullie visie over het bovenstaande 
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Wat vinden jullie?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
3 doggies 
Ik zou tot 18 maanden doorgaan en dan overstappen, als de DA dat zegt, anders val je misschien weer terug
3 doggies 
Heb je je twijfels al eens voorgelegd bij de DA? Misschien kan hij je nog verder tips geven.
Ik kan er zelf niet veel over zeggen, ik zou alleen raad vragen bij specialisten.
Beschouw dit nog als een extra upje.
Veel succes!
Liefs, Valerie
2 doggies 
hebben op het ontstaan van OCD. Door de voeding van pups af te stemmen op de behoefte van de pup, wordt voorkomen dat de honden te snel groeien in verhouding tot de botten en gewrichten. Een goede voeding is Hill's Puppy. Voor honden die groter worden dan 25 kilogram is er Hill's Puppy Large Breed. Raadpleeg onze assistente voor de juiste hoeveelheden.
Bron
Dierenkliniek Brouwhuis ,Helmond.
3 doggies 
Tja lastig,want een "brokjes"DA adviseerd brokjes en een DA die open staat voor vers adviseerd vers.
Ik zou advies gaan inwinnen bij een Holistisch arts,zoals Tannetje Koning.
3 doggies 
Juist KVV helpt tegen groeipijn. Maar dan wel een goede KVV.
Renske is niet echt KVV, het is gestoomd dus niet rauw.
Zoek een echte, goede KVV en stap direct over.
De meeste DA's hebben totaal geen verstand van voeding en al helemaal niet van KVV.
Juist een goede DA adviseert bij dit soort klachten en huidklachten het voeren van KVV.
Niet twijfelen, gewoon doen!
3 doggies 
Er zijn diverse visies die stellen dat groeipijn in de genen zit en kan worden aangewakkerd door slechte voeding. In periode dat groeipijn gevormd kan worden, kun je ook binnen het zelf samenstellen tijdelijk de voeding aanpassen. Opvallend is dat binnen het NRF zoals wij dat voeren nauwelijks groeipijngevallen gemeld worden. Als jouw hond het duidelijk beter deed op een KVV, dan ging ik daarop terug. Maar dan een variant zonder onduidelijke premix en gemiddeld zo'n 15-20% bot, wisselen met soorten gevogelte en kleine prooidieren. Je zou voor onderbouwde informatie contact op kunnen nemen met dierenartspraktijken die zelf rauwe voedingen produceren, waaronder Erwin van Gijtenbeek van www.carnivoer.nl en Tannetje Koning van http://www.banditvoeding.nl/. De laatste heeft een variant voor honden met groeipijn en Huub heeft hier in samenwerking met Wageningen onderzoek naar gedaan: http://www.p-plus.nl/artikel.php?IK=1702 Maar liever zou ik zelf in de hand willen hebben in wat ik voer, geheel volgens de wetten van de natuur in de verhouding tot dat prooidier. Mijn mening over het zo lang doorvoeren van de 'speciale' dierenarts brok wil je niet weten. Dat vind ik geen voeding.
Succes met wat je doet.
3 doggies 
tja ik kan je niet helpen, wat ikzelf heb gedan met onze berner pup van 5 maanden met groeipijn ,heb acana voor volwassen honden gekocht , dit gemengt met het puppy voer wat ik nog had , en dit krijgt ze al 1 week en ze heeft nergens meer last van, geen gepiep en gejank niet hier 5 tellen liggen en dan daar weer.
en als ik na denk dan hebben wolfen ook geen puppyvoer en vroeger was er ook geen puppyvoer,kregen ze ook gewoon standaard voer ,soms denk ik ook het is goed verdienen met het voer voor pups.
maar das mijn mening ,jij moet zelf uitzoeken wat het beste is.
wij hebben al 31 jaar honden gehad en vroeger thuis ook al.
sterkte ermee.

@Irene en Raïsa. Dank voor je mening en toelichting alleen in mijn OP staat ook dat ik al brok voer, alleen geen Hill's. Ik heb Specific brok CXD-M via de specialist. Zorran is geen pup meer 
De brok lijkt nu alleen een effect te hebben die dusdanig eerder als vervelend kan worden beschouwd voor hem lichamelijk, voor ons qua de scheten maar a la, dan als iets wat gunstig is voor het lichaam. Het heeft tot op heden wel succes geboekt voor zijn skelet, maar er komen andere dingen tevoorschijn waar ik en anderen die Zorran bij het weerzien toch wat van schrikken.
Hij is aanzienlijk TE rauw (ondanks bijvoeren van vis etc), en ook zijn zoektocht naar meer voedsel geeft mij het idee dat hij heel erg tekort komt
We houden ons aan de voedingpatroon, maar ik krijg nu zulke vraagtekens erbij.
@Soraya, Dat is wel een goed idee inderdaad, bedankt, ik zal eens googlen op die naam. Kan altijd even informeren. Het fenomeen over voeren is soms best verwarrend
@Veronique, Hugo & Jay-Dee, Bedankt voor je reactie, Renske gaf ik hen toen ze allebei nog pupkes waren
Dit werd toen erg goed verdragen, en vanaf daar toen overgestapt op KVV tot dat de problemen aan bod kwamen bij Zorran.
Ik heb zeer goede ervaringen met Lotgering, wat ik dus toen ook voerde. 2 keer per dag poepen, mooie ontlasting, anaalklieren die vanzelf schoon gingen (laatst moest ik er voor naar de DA :S ) En het sneller verzadigd zijn.

Oh en @ Valerie &. Arco, De DA blijft bij het standpunt van brok blijven geven, tot nu toe elke DA die gesproken heb, ook al heeft je hond er zelfs diarree van. Heb dat echt meegemaakt, vandaar toch mijn vraag hier 
Goldendelicious, Bedankt voor je reactie, Ik zal eens kijken op de sites. Mijn vriend is fan van Lotgering, eveneens ik ook. Ik PB je ook even
@Sandy, Ik wou dat het met brokken zo makkelijk ging als bij jou xD Specific was wonderbaarlijk toen de brok die niet slecht door de maag verdragen werd.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Wat vinden jullie?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?