Mijn eerste reactie bij haar was: zucht. Daarom? Lekker bezig, zoek het maar uit.
Daar heb ik nu spijt van. Ik heb haar een berichtje gestuurd via facebook en dit staat erin:
Even serieus over de slipketting. Mijn laatste opmerking was nogal bot en was niet de bedoeling.
Als je serieus wilt weten wat een slipketting doet en hoe je dit eventueel anders kan aanpakken, lees dan verder ik zal het hieronder proberen uit te leggen. Mocht je geen interesse hebben, jammer :(
Wat de slipketting doet, is een correctie geven als de hond trekt, ergens heen wilt en dus aan de lijn trekt etc. Je hond krijgt dan een pijnprikkel.
Een hond leert door asociaties te leggen. Dat wil zeggen: als hij trekt omdat hij naar een hond wilt om te begroeten of te spelen oid en hij krijgt dan een correctie, dus een pijnprikkel, dan asocieert hij dat met hetgeen waar hij dan mee bezig is: dus de andere hond. Wordt dit een aantal keer herhaald dan gaat hij die andere hond en later ook andere honden asocieren met pijn --> foute boel. Dan zal hij gaan uitvallen naar die hond en uiteindelijk naar alle andere honden. Dit zelfde geld voor, wat jij aangeeft, auto`s. Als hij daarvoor maar een paar keer die pijnprikkel heeft gehad omdat hij naar zo`n auto wilde, zijn alle auto`s fout en die moet je krijgen/pakken om ze eens een lesje te leren. Dit gedrag krijg je er dus niet echt uit tenzij je eens een HELE harde ruk aan de ketting geeft, dat hij het niet meer in z`n hoofd haalt om achter een auto aan te gaan.
Hiermee maak je uiteraard zijn nek en hals helemaal kapot wat later voor serieus ernstige klachten kan zorgen (denk aan een nekhernia).
Hoe je dit wel kan oplossenn is hem af te leiden wanneer er een auto, fietser, jogger of wat dan ook langs komt. Doe hem een halsband om of nog beter een tuig. Neem tijdens je wandeling wat heel lekkers mee (denk aan kaas) en wanneer er een auto of wat dan ook aan komt waarvan je het vermoeden hebt dat hij er achter aan wilt, neem hem bij je, ga door je hurken en laat hem even wat zoek werk doen en leid hem af. Hij heeft dan echt wel in de gaten dat er een auto (of andere dingen) langs komt maar is dan zo bezig met dat lekkers, dat dat belangrijker is. Hiervoor kan je hem dan ook belonen. Geef dan ook aan wat er langs komt: dat is een auto, dat is goed, rijd gewoon langs, de auto. Uiteindelijk zal Diego snappen dat als je aangeeft dat er een auto langs komt, dat dat OK is en dat hij er niet achteraan hoeft.
Geloof me echt op mijn woord: een slipketting werkt (90/100 keer) averechts en heeft een hele slechte uitwerking op je hondje. Niet alleen lichamelijke klachten (nekhernia, pijn in zn hals en nek etc) maar ook je vertrouwens band met je hond wordt daarin erg beschadigd. Let maar eens op wat oudere honden die aan een slipketting of prikband lopen. Die zal je altijd heel bedeesd zien lopen omdat ze bang zijn voor een correctie en omdat ze die pijn niet willen, gaan ze heel laag lopen, zullen niet snuffelen of even rustig een plasje doen. Oren vaak erg laag en de staart ook verdrietig laag. Ze zijn altijd bang voor pijn en dat zou je toch niet willen voor Diego?
Ik hoop dat ze het leest en snapt hoe en wat.