Wat een snoesje zeg!! Is er een reden dat je hem met 3 maand pas hebt gekregen? Hoe heet tie?
Ik ben ook nog maar een beginneling wat betreft de kennis van pups. maar zoals ik begrepen heb is de socialisatieperiode (of ook wel inprentingsfase) tot 12 weken heel erg belangrijk voor een pup om kennis te maken met allerlei dingen die hij in zijn leven gaat tegen komen. Als fokker én als nieuwe baas heb je daarin dus een belangrijke taak dat de pup eigen te maken.
Zoals hierboven al gezegd is die socialisatie dan niet goed genoeg geweest misschien en ben je als nieuw baasje daarin nét te laat. Het komt erg stipt met die weken geloof ik.
Ik kan je niet veel tips geven, alleen dat het me goed lijkt je bij een kenner te laten informeren hoe hier mee om te gaan, zodat je het met zorg en aandacht aan kunt pakken.
toen ik mijn hond (ze was toen 1,5 jr)overnam van een particulier was ze ook erg onderdanig. Ging altijd direct op d'r rug liggen als ik ook maar mijn vinger op stak en zachtjes foei zei. Ook zij plaste van zich af. Ze was erg goed getrained,heel braaf, naar mijn idee een beetje té goed. Maar was toen natuurlijk al iets ouder dan jou pup nu. Buddy plaste zelfs als ik haar beloonde.
Door haar erg vrij te laten en heeeeeeeeeel rustig te benaderen, haar plasmomentjes te omzeilen ( met uitzondering van belonen natuurlijk) is het langzaam beter geworden. Ze is nu 10 jaar. En ze is nog steeds enorm braaf, leergierig, en het plassen is een stuk minder.
Ik hoop dat het voor jou met een goede aanpak nog bij te sturen is. Succes ermee en geniet vooral van je mooie pup.