Vervelen tijdens cursus?

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel Rhianne + Falkor & JoyRhianne + Falkor & Joy

honden foto van Rhianne + Falkor & Joy

Ik hoop dat jullie ons kunnen helpen, met jullie idee'tjes.

Sinds 5 weken zitten Falkor en ik weer op cursus. De jonge honden cursus.
Wij zijn daar met 6 honden en hij is één van de oudste. De rest is rond de 7/9 maanden.
Falkor kent een heleboel commando's al en natuurlijk leren wij ook nieuwe en zijn er aandachtspunten. Volgen, blijven zitten als andere honden langs lopen, langs andere honden volgen en blijven volgen enzovoorts.
Maar ik heb het idee dat Falkor zich verveelt. Het begin is: Zit, af, staan, betasten enzovoort dat is voor hem makkelijk, maar de ander honden doen daar nog redelijk lang over. Wij moeten ook om de beurt de hond laten zitten, blijven en dan terug lopen en het zelfde met zitten, bijven, komvoor en daarna voet.
Dingen die Falkor dus al goed beheerst, maar de andere honden niet.
Het duurt dus erg lang voordat Falkor en ik een andere oefening kunnen doen. Tussendoor probeer ik hem bezig te houden door hem zit, af, voet commando's te geven. Hem een poot & high-five laten geven enzovoorts. Maar dat is natuurlijk niet leuk als het lang duurt. Hij gaat dan gewoon liggen snuffelen en (vooral op het einde van de les)piepen.
Pas als hij na ongeveer 8 min weer aan de beurt is komt hij dus weer in actie. Dan is alle aandacht er weer bij en doet hij het super goed:-D De les duurt 50 minuten.
De instructrice heeft alle aandacht voor de andere honden op het moment dat hun aan de beurt zijn, want die bijten de baas soms nog, of lopen weg tijdens het hier komen. En ik vind dat ook niet erg.
Ik ben ook best érg trots opFalkor, omdat hij het zó goed doet O-) Hij is ook altijd degene die alles voor moet doen.

Maaar zijn er dingen die wij tussen de oefeningen door kunnen doen? Idee'tjes?

Liefs,

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Vervelen tijdens cursus?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel MaritMaritgoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Marit

Hej,

Ik doe met Daantje verschillende cursussen. Bij sommigen wordt rekening gehouden met haar snelle leer tempo. Op andere niet.

Ik heb voor Daantje altijd iets te kauwen bij me. Een runderoortje of zoiets.

Ik vind het heel belangrijk dat ik juist niet de hele tijd bezig ben. 50 minuten volop trainen is lang hoor! Dus ik vind het fijn als er rustmomenten zijn tussen de oefeningetjes door.

Maar omdat Daantje na 1 of 2 keer de (nieuwe) oefening wel doorheeft (en ik op een training waar ze al veel indrukken heeft, niet heel vaak een nieuwe oefening wil doen, die al goed gaat), worden die rustmomentjes wel erg lang O-) Vandaar een kauwbotje.

Mag ik vragen waarom je op die cursus zit met Falkor? Kun je de instructrice niet vragen de oefeningetjes iets lastiger te maken voor jou en Falkor?

Groetjes!

honden page profiel Rhianne + Falkor & JoyRhianne + Falkor & Joy

honden foto van Rhianne + Falkor & Joy

Bedankt voor de reactie. Ja 50 min trainen is inderdaad érg lang, maar wij zijn in totaal miss 15 min bezig. En eigenlijk met dingen die hij al kent.
De dingen die lastig zijn(volgen en volgend langs honden lopen) zijn maar kort aan het eind.
Deze cursus was een soort van vervolg op de puppy cursus en omdat ik flyball of behendigheid met Falkor wil doen moet hij dus goed hier op commando kunnen komen en niet constant naar andere honden toerennen.
Flyball/behendigheid is ook meer Falkor zijn ding en hoop dat het snél september is zodat wij kunnen beginnen O-).
Ik moet ook toegeven dat hij sinds wij weer naar cursus zijn, een stuk beter luisterd:-D
Maar een botje is een goed idee en inderdaad wat lastigere oefeningetjes vragen voor Falkor!
Dankje

Liefs,

muis (Gast)

Misschien kan je ook nog een speeltje tussendoor meenemen. Zo kan je ook even de tusseliggende tijd door zien te komen en toch met je hond bezig zijn ( flostouw oid. In ieder geval niet iets was piept, dat leidt de andere honden af). Ik had het ook met mijn hond.

honden page profiel caro en de teckelscaro en de teckels 3 doggies

honden foto van caro en de teckels

is het niet leuk een cursus te gaan volgen voor wat oudere honden leert hij andere dingen er zijn namelijk curssen voor honden tussenhangen wurgen in
geen pup meer en toch nog niet volwassen leren ze toch nog dingen die zij niet kennen ;-)

honden page profiel AnitaAnita 3 doggies

honden foto van Anita

Ik herken het wel Rhianne, ik had hetzelfde met Spike.
Ik denk hetzelfde als Marit...
SUCCES met de cursus, jullie halen hem op je sloffen! ;-) :-D

Groetjes, Anita.

honden page profiel MaritMaritgoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Marit

Een speeltje kan soms inderdaad ook werken. Maar bij mij en Daantje niet, geeft teveel onrust voor haar als we gaan spelen (het wordt meer van 'als Daantje moet spelen', niet ontspannen)

Misschien - als je instructrice het ermee eens is natuurlijk O-) - kun je met Falkor langs de groep gaan lopen terwijl zij bezig zijn met een oefening die jullie al beheersen.

Zo kan hij mooi leren dat hij op het trainingsveld met jóu bezig is en de andere honden ook met hun baas, hij hoeft er niet heen om te spelen.

Veel plezier nog en ik hoop dat jullie snel kunnen beginnen met behendigheid of flyball! Want jaja O-) dát is echt het leuke werk :-D ;-)

honden page profiel Rhianne + Falkor & JoyRhianne + Falkor & Joy

honden foto van Rhianne + Falkor & Joy

Bedankt allemaal:-D

Ik heb zeker véééél zin in behendigheid of flyball, wil van beide nog proefles volgen met Falkor om te kijken bij welk hij lekker zijn energie het meest kwijt kan:-D Daar heb ik echt zin in:-D

Ik ga even wat moeilijkere oefeningetjes vragen of idd evt langs de andere te lopen terwijl die af/zit gaan.
Speeltje is niet echt een optie, hebben bij puppycursus wel eens gedaan maar hij vermoord zijn speeltjes altijd en vliegen dan alle kanten op hahaha dat is ook niet de bedoeling;-) O-)

Dankjullie!

Liefs,

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Vervelen tijdens cursus?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Volgende forumvraag: Rode peper
^