" Het probleem is is dat ie het kent maar niet te porren is in de buurt van een andere hond. Ik heb weken getraind emt rensje dankzij dat boekje maar hij draai 380 graden wanneer hij een andere hond ziet.
Rens eet veel maar wanneer hij een andere hond ziet doet dat hem gewoon niets meer. Echt niets. "
je moet in zo'n situatie ook niets voor zn neus houden, is totaal nutteloos en bovendien ondermijnend aan de kracht van de beloning, tis een beloining die volgt op goed !! gedrag, niet bij voorbaat aanbieden, daarmee versterk je de hond eerder dan dat je hem afremd.
je zal dus je zelf meer macht moeten geven, dat kan door oa ja en nee (of yes en no, om iets nieuws te gebruiken) veel meer lading te geven, en je tegelijk te verdiepen in de taal die hij spreekt, wat bedoeld hij eigenlijk op dat moment en hoe kan jij daar op inspringen.
op het moment dat je de hondn iet meer bereikt, werkt niets meer behalve er rustig uitstappen, weglopen en een stukje verder de hond rustig te laten zitten en ontspannen (allebei)
ik lees nu alleen maar stress uit jouw woorden
maar eerlijk gezegd heb ik een beetje het gevoel dat je je beslissing wel genomen hebt diep van binnen en het "opgegeven hebt", de zin 'dat een klein hondje niets voor mij is" zegt mij wel wat.
dat bedoel ik trouwens niet !!! onaardig, maar dat is wat ik er uit lees
je kan een mismatch hebben met een hond, dat komt zeker voor, en dat is misschien hier ook wel het geval. maar dan moet je wel een plan maken, of er voor gaan en dan open staan wat er hier ook wordt aangeboden en straks bij Nelis Verhoeven (die ook welw at van je zal vragen aan inzet) of inderdaad zsm een andere baas zoeken die wel om kan gaan met Rens, want tis een klein hondje, ik bedoel, lichamelijk mag het nooit een probleem zijn, maar er is duidelijk geen communicatie tussen jullie, dat kan zeker ook aan het ontbreken zijn van de "klik" die er moet zijn.