Hoeveel procent water

7 reacties

Marleen

30 maart 2011, 17:04

Hallo
ik vroeg me af hoeveel procent water er in vers vlees zit

dan bedoel ik bijv. rodi of (haaksbarf)

Royal Canin zegt 75 procent

is dit waar?

(sry voor de vorige twee die waren mislukt)

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Hoeveel procent water" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

TZN

30 maart 2011, 17:05

rond de 60%

TZN

30 maart 2011, 17:06

kort maar krachtig O-)

Goldendelerious

30 maart 2011, 23:02

Een prooi bestaat afhankelijk van zijn soort in zijn gehele natuurstaat voor 60-86% uit water, waarvan een gemiddelde wordt genomen van 70-75%. Naarmate de ouderdom van het dier wordt het vochtpercentage ook minder.
Als je dat doortrekt naar een gemiddeld KVV verschillen de vochtpercentages variërend van 60-75%, afhankelijk van de diersoort(en) die zijn gebruikt en gebruikte kwaliteit vlees. En naar mijn mening zijn die analyses zonder TNO testings bij bepaalde KVV's ook nog natte vinger werk. Het is een natuurproduct en beter opneembaar dan bijvoorbeeld een gemiddeld brokje van RC, waarbij het dier vaak een halve bak water nodig heeft om de boel verteerd te krijgen. Het vochtgehalte zegt dus totaal niets over de inhoud die gevoerd wordt. De kwaliteit van die inhoud, daar gaat het om. :-D

Groetjes,
Sandra
www.rauwevoedingvoorhonden.nl

Kita

31 maart 2011, 07:59

marleen, je hebt PB

meike

31 maart 2011, 12:04

Zoals je al in de reactie van goldendelicious kunt lezen, is het geen toegevoegd water ofzo, maar lichaamseigen vocht. Ook daar zitten gezonden stoffen in. Het betekent wel dat de hond iets meer moet eten, qua gewicht.

En 60% is wel normaal inderdaad, als vochtpercentage.

Angela • Bodhigoedgekeurde fokker

31 maart 2011, 12:12

Haakbarf heeft een percentage vocht tussen de 59% en 64%.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Hoeveel procent water" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^