Iedereen wordt blanco geboren. En dat geldt voor zowel de mens als dier.
Er is bij de geboorte dus geen sprake van onzekerheid of andere dingen. De omgeving, de levenswijze, de leefsituatie maken dat de mens of dier onzeker wordt of juist sterk of hoe dan ook.
Maakt het dier (of een mens) wat mee wat in zijn jonge leventje, is dat een inprenting die niet vergeten gaat worden. Ook al verdwijnt het op latere leeftijd op de achtergrond, het blijft spelen in het leven van de mens of dier.
Wij denken vaak dat het niets is. Een voorbeeld wat ik heb meegemaakt met 1 van mijn Bouviers. Als pup is één Bouvier van mij aangevallen door een Yorkse terriër. Doordat mijn Bouvier opzij sprong om de aanval te ontwijken, knalde hij op een paal, waardoor hij vrij lang last gehad heeft van zijn poot.
Wij dachten dus, okee............dat is gebeurd en klaar. Mijn Bouvier leek er overheen te zijn.Later vergreep hij zich aan alle kleine hondjes die hij maar kon grijpen. Als hij de kans kreeg dan hè. Een puppie deed hij niets, maar zodra die de 8 maanden voorbij waren (en dan is een hond volwassen voor een andere hond) ging het mis.
Hij heeft uiteindelijk 2 x een poedeltje te pakken gehad en dat was voor mij de druppel.
Mijn Bouvier is nooit onzeker geboren, hij was DE bij bijdehandse uit het nest, maar 1 zo'n gevalletje in zijn leven, heeft gemaakt wat hij is geworden.
Bij de mens gaat het net zo. Blanco geboren worden en je wordt gevormd door de leefsituatie waarin je zit. Het gezin, de omgeving, alles bij elkaar opgeteld maakt wat je uiteindelijk bent geworden.