Aangereden konijn, help

24 reacties

Cynthiabijna goedgekeurde fokker

2 maart 2011, 10:46

Wie heeft er een advies voor mij,
Donna heeft net een aangereden konijn van de weg gepakt en naar huis gebracht ( we waren nog maar net op pad en ze rook het buiten mijn gezichtsveld, ze was net los en vloog er op af, bracht het naar huis)
Ik heb haar wel in de voortuin gekregen, en afgeleid met een verse bak lothering, toen liet ze los en ging bak leegeten.
Moet zij het konijn als beloning nu houden? En straks aan knagen, of moet ik zorgen dat het verdwijnt. Ze staat nu voor de tuindeur verliefd naar haar prooi te koken en te piepen.

Wie geeft mij raad??

Kortom, help,

Greetzz, Cynthia

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Aangereden konijn, help" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

B met D&A†

2 maart 2011, 10:48

Ik denk dat het er een beetje van afhangt of jij het leuk vind dat ze elke keer wat meeneemt.
Als je het beloont dan word het natuurlijk een spelletje.

Helemaal tegen gaan kan niet denk ik. Het blijft natuurlijk instict.

Cynthiabijna goedgekeurde fokker schreef het onderwerp

2 maart 2011, 10:50

Tsja, ze heeft wel eens meer iets gevonden, een halve ree, een dooie haas..... En dat scheelt dagen eten!!
Maar ik ben bang dat ik haar dan helemaal nooit meer los kan laten......
Hoewel, instinct blijft zoals het is.

Kim, Roef, Casper+

2 maart 2011, 10:51

als je het konijn wil geven zou ik het eerst een tijdje in de diepvries doen. ZO zijn alle bacterien eruit en is het geen beloning voor dit gedrag..../

Gewoon even met een plastic zak aan pakken en in de vriezer doen. Heb ik ook wel eens gedaan voor Casper. Ik heb toen helaas wel zelf het konijn aangereden... :'(

B met D&A†

2 maart 2011, 10:52

Ben je niet bang dat er ziektes enzo in zitten?

Als ze het altijd al heeft gedaan krijg je dat er moeilijk uit.

Misschien kan je haar op een andere manier stimuleren door zelf eten te verstoppen dat ze het moet zoeken.

Wilma en Dobby (RIP)

2 maart 2011, 10:55

Ik zou het buiten haar zicht weggooien. Zo van "poof, verdwenen". Anders heb je kans dat ze denkt "baasje pakt af" en de volgende keer met prooi en al er vandoor gaat.

jeltje

2 maart 2011, 10:57

nee niet doen dit is dan ook een beloning voor goed gedrag en dat hoort niet.

Cynthiabijna goedgekeurde fokker schreef het onderwerp

2 maart 2011, 10:57

Ze liep er wel trots mee rond, vorige keer met de haas nam ze de benen en nu bracht ze het thuis

corrie koopman

2 maart 2011, 10:57

Ik zou het de hond niet geven.
Je weet nooit wat het konijn heeft gegeten.Ik ben daar altijd een beetje bang voor.

Thera, Kyra, Tess en Liv

2 maart 2011, 11:01

Geen idee eigenlijk, mijn idee is niet geven, dat zou ik nooit doen tenminste. Anders gaat ze steeds haar eigen kostje bij elkaar scharrelen. Maar aan de andere kant kan het denk ik geen kwaad, mits je het eerst invriest om de bacterien te doden. Konijnen kunnen nogal wat onder de leden hebben.

Iris + Shira! en Bibi!

2 maart 2011, 11:03 1 doggies

Als het een tam konijn is heeft hij een eigenaar...
In dat geval kan je beter zorgen dat het dier zo intact mogelijk blijft voor als zijn baasje hem zoekt.

Cynthiabijna goedgekeurde fokker schreef het onderwerp

2 maart 2011, 11:03

Misschien is het wel een jong haas, hoe meer ik er naar kijk....
Awel, ik vries wel in, kan ik later besluiten, eerst nog maar wat van jullie reacties afwachten....

Anja

2 maart 2011, 11:03 3 doggies

Jongens waar hebben we het over hahaha, prooi beloning ziektes, enz. Ik jaag en zal nooit een stuk weggooien maar voer het op aan de honden. Ze gaan echt niet elke eend of konijn die ze tegen komen opeten hoor of bejagen. Ze staan toch onder apel. Als het konijn er nog goed uit ziet gewoon geven. De meeste ziektes onder de konijnen zijn niet besmetteltijk voor honden. Vertrouw je het niet weggooien en klaar. Het is allemaal maar net hoe je er zelf mee om wil gaan.

Cynthiabijna goedgekeurde fokker schreef het onderwerp

2 maart 2011, 11:04

Iris, ik woon in buiten gebied, geen tamme konijnen hier......
Alleen veel klein loslopend wild

Cynthiabijna goedgekeurde fokker schreef het onderwerp

2 maart 2011, 11:06

Tsja, dat ap'el, daar ontbreekt het mij nog wel eens aan......
Dussss

Anja

2 maart 2011, 11:07 3 doggies

Ach joh gewoon door gaan waar je mee bezig ben, komt goed hoor, mijn honden staan ook onder apel maar soms, soms gaan ze er wel eens vandoor hahaha. Het blijven dieren en dieren zijn net kinderen , luisteren ook niet altijd O-) :-D :-D

B met D&A†

2 maart 2011, 11:10 2 doggies

Het wil niet zeggen omdat je het invriest het beest geen ziektes meer meedraagt.

@Anja: net wat je zelf zegt: de MEESTE ziektes zijn niet besmettelijk voor honden. Je zal er maar net 1 treffen die wel iets meedraagt wat wel besmettelijk is.

Nogmaals: je weet de doodsoorzaak niet. Ook al is het aangereden.

Cynthiabijna goedgekeurde fokker schreef het onderwerp

2 maart 2011, 11:11

Beetje veel, heel konijn hè???

Cynthiabijna goedgekeurde fokker schreef het onderwerp

2 maart 2011, 11:14

Trouwens, als ik haar niet te pakken had gehad, had ze er ook van gegeten.........

Gea

2 maart 2011, 11:17 3 doggies

Ik ga met Anja mee: gewoon geven

Anja

2 maart 2011, 11:19 3 doggies

Bianca als je iets niet vertrouwd kun je altijd nog even opensnijden, leven bekijken ziet die er mooi en schoon uit is er niks aan de hand.

Cynthiabijna goedgekeurde fokker schreef het onderwerp

2 maart 2011, 11:23

Heldere ogen!!

Rianne

2 maart 2011, 11:48

handig een hond die konijn als avond eten mee brengt lekker hoor gevulde konijn.

hans en Ayla

2 maart 2011, 13:35

hoi,
als het konijn uit de natuur komt gewoon op laten eten ik heb altijd ggoede jagers gehad.mijn hond ving regelmatig een konijn,kwam het me brengen en ging ik naast haar zitten en liet het haar opeten,(was altijd zo gepiept)en scheelde weer een bak voer.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Aangereden konijn, help" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^