Dat was een avontuur.

10 reacties

Wilma en Dobby (RIP)

20 februari 2011, 11:12

Vanochtend heb ik Dobby kennis laten maken met de fiets. Ik kan geen springer aan mijn fiets doen vanwege ovale buizen, dus maar even improviseren. Brede broekriem in mijn spijkerbroek, en Dobby's riem daar aan vast gemaakt. Voor de zekerheid toch de Gentle Leader gepakt met een oude hondenriem (een dunnetje) eraan vast.

En toen gaan wandelen. Dobby volgde eerst netjes links, en na een tijdje heb ik hem aan de andere kant van de fiets laten lopen. Bij het veldje aangekomen even riemen verwisseld en even aan de flexi zodat meneer even zijn behoefte kon doen. Toen hij daarmee klaar was weer aan de korte riem(en) en weer verder. Toen we 3/4 van ons normale rondje waren ging ik steppen, en toen vond hij het niet leuk meer. Hij probeerde over mijn fiets heen te springen. Tussen voorwiel en zadel zeg maar.

Ik weer wandelen, nou Dobby ging huilen en janken en oh oh oh wat had hij het erg. Helemaal over de rooie. Vre-se-lijk. Waarom? Geen idee het was over toen ik aan zijn kant van de fiets ging lopen. Na een tijdje heb ik 10 meter echt gefietst maar toen ging Dobby opspringen. Angst? Misschien denken dat het spelen was?

Toen ben ik weer links van de fiets gaan lopen, Dobby rechts en fiets tussen ons in. Uiteindelijk heb ik een stukje kunnen steppen, Dobby in een sukkeldrafje ernaast.

Ik weet dat Dobby gevoelig is, maar zo huilen en janken heb ik nog nooit meegemaakt. Het klonk echt als "en nu zit er iets tussen ons in en kan ik niet bij je komen boehoehoehoehoe :'( " Stom beest. ;-)

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Dat was een avontuur." praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Esther

20 februari 2011, 11:17 3 doggies

Whaha kwestie van wennen..

Misschien tussendoor eens lekker vaak belonen zodat hij het als iets positiefs ervaart..

~Weg hier

20 februari 2011, 11:17 3 doggies

Hahaha! Veel succes! Ik had zoiets van: Laat ik het gewoon niet gecompliceerder maken dan het is. Dus ik Jhento laten zitten naast me, opgestapt, en weg waren we! Bij mij ging het dus haast te makkelijk, dus ik kan je geen tips geven. Ben eigenlijk ook wel blij dat er eens een keer íets makkelijk gaat met Jhento ;-)

corrie koopman

20 februari 2011, 11:26 3 doggies

Ik denk dat Dobby hier allemaaal even aan moet wennen.

Wilma en Dobby (RIP) schreef het onderwerp

20 februari 2011, 12:44

Ik denk dat ik steeds meer de voorkeur krijg voor steppen. Zeker sinds ik gelezen heb dat je daar heel veel calorieën mee verbrand. O-) En dat je altijd een voet bij de grond kan zetten lijkt me ook fijn.

Er zit hier een dierenwinkel die steppen verhuurd, misschien toen maar een dagje doen om te kijken of het wat is. Op de step kan ik natuurlijk óók naar het bos. Kost mij alleen wat meer energie, maar da's goed voor mijn kwabbige lijf. ;-)

MYRIAM

20 februari 2011, 12:48 3 doggies

hahha die wilma denk je lekker ff met je hondje te gaan fietsen, janken ze het hele dorp bij elkaar hahahahaha. dus maar weer steppen dan. ook goed voor meerdere kwabbige lichamen hahahahahaa . ik heb ook kwabben hoor dus troost je. gr myriam

Missy

20 februari 2011, 12:51 3 doggies

Als Dobby opspringt bij het fietsen kun je overwegen om een 'springer' aan te schaffen. Dat is dan veiliger voor jullie beiden. :-)

Steppen is ook leuk, maar dat moet je Dobby net zo goed eerst leren hoor. ;-) En aan een step doen ze meestal ook eerst een springer, voor de veiligheid.

Wilma en Dobby (RIP) schreef het onderwerp

20 februari 2011, 12:53

Er kan geen springer op mijn fiets, dat gaat niet met de buizen. Springer is voor normale, ronde buizen. Mijn fiets heeft ovale buizen.

Hanna

20 februari 2011, 12:54 3 doggies

Dat is wennen voor jouw en de hond......Met mijn honden ging het ook heel gemakkelijk, ik fietste zo met ze weg. Voor mij was het opletten dat ik niet te hard fietste.

Succes!

Japjes

20 februari 2011, 13:06 3 doggies

hij wil liever achterop zitten :-D
heb gedult komt het vast goed ;-)

D

gewijzigd 20 februari 2011, 13:17 3 doggies

Was dit de eerste keer? Dan heb je het veel te lang laten duren!
Wanneer je je hond eraan gaat wennen dat hij naast de fiets lekker kan mee lopen, dan moet je dat met stapjes doen.
Je had dus eigenlijk eerst alleen moeten gaan lopen, dus jij en de hond alleen lopend aan de fiets, zodat hij aan de fiets kan wennen.
De dag daarna weer en dan wat langer lopen en de dag daarna weer een heel klein stukje jij dus fietsen en de hond ernaast.
Op die manier bouw je het op.

Ik heb examen gedaan in dit hele gebeuren met mijn Bouvier en op deze manier is het ons toen geleerd. Laer met het officiële landelijke examen moesten wij 25 km. fietsen met uiteraard tussenposes omdat je niet al te lang achter elkaar mag fietsen zonder pauze. Je hond krijgt dan water en mag een plasje doen enz.
Daarna uiteraard weer fietsen. Ze heeft mooi haar examen toen gehaald!!
Ze leeft allang niet meer hoor, het is al een tijd geleden en ze is in 2001 gestorven. Maar ik denk dat het leren naast de fiets nog steeds zo geleerd wordt.

Succes!!

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Dat was een avontuur." praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^