Mijn hond jankt als zij uitgelaten word.

11 reacties

Els

9 januari 2011, 15:30

Hallo,

Wij hebben 4 honden, 3 labradors en 1 boerenfox.
Mijn hond Daisy is een teefje labrador van 6 maanden.
Als we met Daisy gaan wandelen, jankt ze, ze jankt de hele weg door.
Als we met alle honden naar de bossen gaan jankt ze ook.
Als één van ons met de andere honden gaat wandelen en Daisy is gewoon thuis bij de anderen honden, jankt ze ook, totdat die andere hond thuis komt.
Weet iemand waarom ze zo jankt, ik heb dit zelf nooit meegemaakt, met geen één hond.

Ik hoop dat iemand mij hiermee kan helpen.

Groetjes,
Els

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Mijn hond jankt als zij uitgelaten word." praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Nika

9 januari 2011, 15:36

Hier wordt er alleen gejankt door m'n reu als hij niet tevreden is. Ik zou denken dus uit ontevredenheid. Maar waarom hé? Raar.

zou beter zijn om voorlopig met deze hond alleen weg te gaan, het thuislaten en dan janken moet je afleren, begin met een paar minuutjes alleen te zijn, en voer het op. gelijk een lange tijd alleen is niet goed, vandaar dat gejank.

en kijk eens of je hond niets mankeerd, want janken de hele tijd ?

Els schreef het onderwerp

9 januari 2011, 16:00

Bedankt alvast voor de mail.

Wij laten Daisy niet alleen thuis, als we met de andere honden gaan lopen. We laten per keer altijd 1 hond uit, dan blijven de 3 andere honden thuis of soms met één van ons.

Als we met alle honden lopen, jankt Daisy ook.
Al ik alleen met haar wandel, een korte wandeling, jankt ze ook.
Ze trekt dan ook aan de riem en loopt van links naar rechts.
Vandaag heb ik haar vaak gecorrigeerd en begon wat minder te janken en te trekken aan de riem.
Het lijkt net of ze heel zenuachtig en onrustig is.

Zo gauw de riem komt voor haar of voor de andere hond, jankt ze al en word onrustig.
Zo gauw ze ziet dat de andere hond weggaat, of ze hoort de deur dichtgaan, jankt ze en is ze weer stil als de andere hond terug komt.

Het blijft voor mij een raadsel.

Sproet

9 januari 2011, 16:04

Is ze medisch helemaal in orde?

Els schreef het onderwerp

9 januari 2011, 16:05

ja, medisch is ze in orde

....

9 januari 2011, 16:07

Ik zou precies toch ook eens een goede medische check-up laten doen alvorens verder te kijken. Misschien heeft ze wel pijn? Veel succes gewenst in elk geval...

Ilja & ***Sterre**

9 januari 2011, 16:07

Hoi..

Ik denk niet dan je janken bedoelt..
Maar 'neusfluiten'..

Ik vermoed dat de hond erg opgewonden is..

Niet happy in haar vel, veel onrust, on te vreden...

Hen je activiteiten met die hond alleen..??

Hoe gaan jullie met dat befluit om..??
Want dat is super belangrijk..

Nicky_The (niet meer actief)

9 januari 2011, 16:10

Ik kan niet zo uit je verhaal opmaken wat er aan de hand is. Dan zou ik het echt moeten zien. Met deze info kan het heel veel zijn, maar ik zou het gedrag totaal negeren. Dan krijgt ze uiteindelijk (kan paar maanden duren) vanzelf door dat dat janken geen zin heeft.

Onze pup jankt als 1 van ons de deur uit gaat. Die wil dus eigenlijk gewoon de roedel bij elkaar houden of mee.
Onder het lopen doet ze het soms als de oude hond verder vooruit loopt en zij van mij naast me moet blijven lopen. Dit is ook weer naar de andere hond toe bedoeld.

Bij jou werkt corrigeren blijkbaar goed, maar als wij haar daarop corrigeren gaat ze alleen maar harder janken, dus wij negeren het en het is al een stuk minder.

Kimeta

9 januari 2011, 16:16

Sinds kort doet mijn hondje dat ook weer. En zij is dan inderdaad opgewonden, omdat we naar buiten toe gaan. Wellicht heeft jouw hond dat net zo.

Lijn hem pas aan, wanneer hij rustig is en beloon hem. Doe het desnoods in etappes, het uitlaten. Jas aan, even wat anders doen, riem aan (als ie stil is, beloon je hond), etc.

Ik merk dat dit bij mijn hondje goed helpt. Dus ik moet dat even weer terug met haar oefenen. En niet zeggen, dat je plasje gaat doen etc. Dat heb ik dus laatste paar keren dus wel gedaan, dus ben weer even terug bij af.

Succes!

Maritgoedgekeurde fokker

9 januari 2011, 16:20

Ik heb hier nu een DHpup van 17 weken die ook zo kan 'neusfluiten'. Als ze uit haar bench komt, als we gaan wandelen. Opwinding.

Ik laat haar zitten en ga haar voeren voeren voeren. Dan kalmeert ze. Of ik neem haar even bij de halsband en spreek haar op neutrale toon in een zinnetje toe, zonder oogcontact te maken. Ze merkt dat ik rustig blijf en neemt mijn rust over.

Dan houdt ze op met neusfluiten en kunnen we rustig verder met waar we mee bezig waren.

Els schreef het onderwerp

9 januari 2011, 16:37

De andere honden zijn rustig, alleen Daisy is druk wat wandelen betreft.
Als ze de auto ingaat jankt ze.
Het is geen neusfluiten, maar echt janken.
Als ik haar alleen uitlaat, jankt ze, kijkt ze rond, ze loopt van links naar rechts en is erg onrustig en loopt naar me terug en springt ze tegen me op.
Alsof ze die andere honden aan het zoeken is, die thuis zijn. En als ze een andere hond ziet of mensen komen voorbij, blaft ze hard. Je kan haar wel aaien. Ik kalmeer haar altijd en probeer rustig te blijven.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Mijn hond jankt als zij uitgelaten word." praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^