Sanne, wat voor commentaar verwacht je?
Als dit geholpen heeft, is dat prima. Maar wij zijn er geen fan van omdat we gezien hebben hoe het ook kan. Zelf ben ik hondentrainer en heb aardig wat honden intern hier gehad om te trainen.
Vaak honden die met de strafmanier waren opgevoed. Deze honden ontsporen dus 9 van de 10 keer. Meestal ben ik de eerste week alleen maar bezig met de honden rustig te krijgen en hun 'angst' voor straffen er uit te krijgen. Dan pas kan ik beginnen met trainen. En zeker honden zoals herders en zelfs een rottweiler en 2 husky's heb ik hier gehad. En die reageren juist het slechtste hierop.
En er is een verschil tussen je hond verwennen en positief opvoeden. Positief opvoeden is je hond begeleiden. verwennen is geen begeleiding geven.
En ook met positief opvoeden hoort straffen er bij. Wij doen negatief straffen dat wil zeggen, straffen zodat de hond er neits aan heeft. Makkelijk gezegt, is dat negeren. En dingen die je niet kunt negeren heb je het commando Nee.. maar dat moet je je hond wel eerst leren.




3 doggies
Ik heb m'n eigen manier en daar ben ik heel tevreden mee, ik weet dat ik m'n hond nooit echt pijn zal doen of wat dan ook, ben gewoon consequent en hou van een hond met discipline. 



