Begin Novermber is Dees als 3e hond bij ons gekomen. Wederom bordercollie, een teefje van 3 jaar. (dit is onze tweede herplaatser)
Ze komt rechtstreeks van de fokker, en zat samen met 9 andere bordercollies, ze werd nooit uitgelaten en kwam alleen in de tuin.
Met mijn andere twee bordercollies gaat het heel goed samen, maar naar alle honden (en mensen) die niet bordercollie zijn is ze heel angstig. Dit uit zich in zo hard mogelijk blaffen en heel stoer doen.
Los in het bos gaat nu heel goed, ze blaft bijna niet meer, en als ze dan wel blaft zijn de meeste mensen begrip vol gaan even op de knieen en gaat ze uiteindelijk heel voorzichtig snuffelen en dan is ook goed.
aan de riem is een heel ander verhaal. Ik loop dan met drie honden of met haar alleen, alles gaat heel goed, netjes naast, maar op het moment dat we een andere hond of wandelaar tegen komen. Begint ze heel erg te blaffen en stoer te toen. Aan de riem zien veel mensen dit gedrag als agressie en proberen (logisch) ons te vermijden waardoor Dees het idee krijgt dat haar blaffen werk, immers de ander hond loopt snel door.
Correcties met stem en op de riem helpen heel slecht.
Onze jongst hond is 11 maanden en die begint dit gedrag nu te kopieren - maar die kan ik wel corrigeren, prettig is het natuurlijk niet. Onze oudste hond van 4 is de rust zelve (gelukkig)
Ik weet zeker dat dit angst is omdat ze al een aantal malen toch ging snuffelen, staart tussen poten oren laag en kei hard begon te krijsen (janken) alsof ze vermoord werd als die andere honden terug snuffelen en zsm tussen mijn benen probeert te komen.
heeft er iemand tips hoe ik dit gedrag kan verbeteren?



3 doggies






