Blaasontsteking?

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden foto van Chocomelk van Jessy & Storm en ***Blondie & Tara***

De hond van mijn moeder heeft al eerder blaasontsteking gehad waarvoor ze antibiotica heeft gehad van de da. Het is toen ook helemaal over gegaan.

Nu begon de hond een tijdje terug weer de symptomen van een blaasontsteking te vertonen. Gelijk weer contact met de da opgenomen, maar onze da is ermee gestopt en de nieuwe da wou dat mijn moeder dan opnieuw een urinetest zou laten doen. Mijn moeder voelde daar echter weinig voor omdat het ten eerste heel moeilijk is om haar urine op te vangen, ten tweede de da er nogal erg veel geld voor vraagt om vervolgens met de uitslag te komen die ze al weet en ten derde omdat ze dus heel erg zeker was dat het hier weer om een blaasontsteking ging.

Hierdoor is ze even verder gaan kijken en op een site gestuit waar ze dierengeneesmiddelen verkopen op kruidenbasis. Zo stond er ook een medicijn: Eurologist. Dit zou tegen blaasontstekingen werken en het is dus besteld. Eenmaal de pillen in huis gelijk ermee gestart en er was na 2 dagen al resultaat. Het leek weer veel beter te gaan en zo goed als over te zijn.

De dosis moest na een week verlaagd worden, dus ook gedaan en sindsdien plast ze weer bloed en gaat het dus weer slechter.

Mijn vraag is nu dus eigenlijk allereerst, heeft er iemand ervaring met deze pillen? En daarnaast, wat vinden jullie, gewoon doorgaan met deze behandeling of toch alsnog hup naar de da?

Sorry voor het lange verhaal

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Blaasontsteking?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel EstherEsther 3 doggies

honden foto van Esther

Wat vervelend dat de hond van je moeder nog steeds klachten heeft.

Ik begrijp dat je het raar vindt dat de dierenarts weer urine vraagt om te onderzoeken.
Maar vergeet niet dat de dierenarts verantwoordelijk is voor de medicijnen die hij/zij uitschrijft.
Stel het is geen blaasontsteking en de dierenarts geeft zonder meer AB mee. Als de hond een andere kwaal onder de leden heeft, waar die AB helemaal niet bij gegeven mag worden en de hond wordt er alleen maar zieker van, bij wie ga je dan klagen?
Daarnaast mag de dierenarts niet zomaar medicijnen meegeven.
Je weet gewoon niet zeker of het een blaasontsteking is, als je dit niet onderzocht hebt.
De dierenarts handelt dus correct in deze situatie.

Uiteraard heb jij het recht om te weigeren urine in te leveren en zelf op zoek te gaan naar andere behandelwijzen.

Veel succes!

honden page profiel jessicajessica 3 doggies

honden foto van jessica

Ik zou sowieso naar de da gaan. Zo moeilijk is het toch niet om een plasje op te vangen? Uitlaten en op het moment dat ze gaat plassen...hup pollepel er onder en klaar. Blaasontsteking is heel vervelend, dus ik zou het hondje daar niet te lang mee rond laten lopen.

Met Eurologist heb ik geen ervaring, maar wel met een ander middel van die site, namelijk Backmotion. Zelfs een hele goede ervaring! Je kunt ook even contact opnemen met Esther (van die site). Zij kan je ook heel goed informeren.

Nog een tip voor als het hondje vaker last heeft. Geef cranberry tabletten met vit. C. als preventie. Helpt bij mijn hond perfect!

honden page profiel corrie koopmancorrie koopman 3 doggies

honden foto van corrie koopman

Ik zou maar naar de dierenarts gaan.Ik ga nooit zelf met medicijnen aan de gang.

honden page profiel Machtel, Romeo en Luca +Machtel, Romeo en Luca + 3 doggies

honden foto van Machtel, Romeo en Luca +

Dat een andere dierenarts zekerheid wil hebben
kan ik me heel goed indenken.
Hij kan natuurlijk niet zomaar van een vermoeden uitgaan.
Cranberriesap is heel goed tegen ontstekingen in de blaas en de nieren.
Ik zou dan wel de suikervrije nemen.


honden page profiel MeenteMeente 3 doggies

honden foto van Meente

Door de strenge regelgeving rondom antibiotica mag een dierenarts geen antibiotica meegeven, zonder het dier onderzocht te hebben. Dat hij een plasje vraagt vind ik niet meer dan normaal. Hij moet namelijk ook weten welke AB hij mee moet geven. Ook moet hij weten of het niet toevallig ernstiger is dan een simpele urineweginfectie. Zeker als je zegt dat er bloed bij zit, dan zou ik toch echt de urine laten onderzoeken!

Zelf dokteren hou ik helemaal niet van, dus mijn mening is dat je gewoon naar da DA moet gaan en zijn advies moet opvolgen.

honden foto van Chocomelk van Jessy & Storm en ***Blondie & Tara***

Bedankt voor jullie reactie's.

Zelf deel ik jullie mening hierin en heb ik dit ook laten weten aan mijn moeder. Mijn moeder en ik staan sowieso heel anders tegenover honden, dus dat is afentoe best lastig, maargoed.

Bedankt en ik zal ook jullie mening aan mijn moeder doorgeven.

honden foto van Chocomelk van Jessy & Storm en ***Blondie & Tara***

Nog even een ander vraagje voor mezelf: heeft iemand ervaring met het middel destress?

honden foto van Chocomelk van Jessy & Storm en ***Blondie & Tara***

Nog even een ander vraagje voor mezelf: heeft iemand ervaring met het middel destress?

honden page profiel CCgoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van C

Is destress homeopatisch of medicatie via dierenarts?

honden foto van Chocomelk van Jessy & Storm en ***Blondie & Tara***

Destress is een homeopatisch middel. Ik zit eraan te denken om dit te bestellen als ondersteuning voor Storm

honden foto van Chocomelk van Jessy & Storm en ***Blondie & Tara***

Ok moeders nog even gebeld en het erover gehad. Ze gaat urine opvangen en het naar de da brengen :-)

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Blaasontsteking?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Volgende forumvraag: help, mijn hond is gedekt
^