Loopse teven naar de training?

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel JasmijnJasmijn

honden foto van Jasmijn

Het mach bij veel honden scholen niet eens,en wat mij betreft terecht, er valt met een loopse teef op het veld niet eens te trainen omdat het dan een grote gaos is vanwegen al die ophol geslagen hormonen.

Mvg Jasmijn.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Loopse teven naar de training?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel judithjudith

honden foto van judith

het verbaast me dat er hier zoveel mensen tegen zijn. omdat hun honden op hol zouden slaan.. hebben wij bij onze hondenschool dan zulke rare reuen die gewoon op hun baas blijven letten?
er zijn er een paar die inderdaad wel willen ruiken en het interessant vinden, en dan moet de baas inderdaad in het begin wat beter de best doen om hun aandacht te krijgen, maar na een kwartier lette alle honden op hun baas.. en is dat juist niet de bedoeling?? dat je hond gewoon naar je luistert. ook al is er afleiding?

honden page profiel Marianne Marianne

honden foto van Marianne

Misschien dat er reuen zijn die er geen last van hebben. Dux had dat de eerste week ook niet, maar de tweede week, toen de teef op haar hoogtepunt was, was het werkelijk drama. Zal er ook mee te maken hebben gehad dat ik thuis ook wat teven loops had. Het ventje was totaal van slag.
Het is voor mij een reden geweest om ergens anders te gaan trainen, een heel eind rijden verderop, waar geen loopse teven mochten trainen. Het toeval wil dat ik behendigheid daar ging doen met mijn oudste teef en zij direct loops werd O-) Dus konden we meteen drie weken thuis blijven. :-D

honden page profiel Machtel, Romeo en Luca +Machtel, Romeo en Luca +

honden foto van Machtel, Romeo en Luca +

Ik denk toch wel Judith, dat je als baasje nog zo goed kunt
trainen, het de hormonen zijn die de overhand kunnen nemen.
Luca had dat veel sterker dan Romeo.
Romeo heeft wel interesse, heeft loopse teven ook van dichtbij
meegemaakt, maar ik geef er toch de voorkeur aan, deze
te vermijden, als het enigzins kan.
Dat is net zoals bij konijntjes en katten, dat Romeo als
jager, dan ook veel slechter onder controle te krijgen is.

honden page profiel Claire & Tess & BonnyClaire & Tess & Bonnygoedgekeurde fokker

honden foto van Claire & Tess & Bonny

Bij ons op de hondenschool mag het niet.... mijn trainster vertelde dat het niet alleen gaat om het cursusmoment zelf, maar dat als er een loops teefje is geweest alle reutjes van opeenvolgende uren en dagen minder concentratie vertonen... en ja... de eigenaren van reutjes op gehoorzaamheidscursus hebben ook betaald voor gehoorzaamheidscursus, niet voor socialisatie met loopse teefjes.... maar goed... mijn school is ook gespecialiseerd in cursussen voor honden tot 2 jaar.... die nog echt op de baas moeten leren letten.... en dan is voor basisgehoorzaamheid een extra afleiding qua loopsheid wel heel verstorend....

Ik kon me in ieder geval goed vinden in haar uitleg... voor de eigenaar van een loops teefje is het 3 weken geen cursus, maar dan wel alle mogelijkheden om deze gemiste dagen in te halen... en de cursus wordt voor de overigen niet verstoord.....

honden page profiel Machtel, Romeo en Luca +Machtel, Romeo en Luca +

honden foto van Machtel, Romeo en Luca +

Ik meldde in mijn eerdere reactie, dat ik zelf heb gezien
dat twee reutjes met elkaar gingen vechten, op een groot hondenuitrenveld, zonder aanwijsbare reden.
In de morgen had er een loops teefje rondgerend.
In geen velden of wegen te bekennen, maar ze vochten ondanks
dat toch.
De baasjes hadden niets in de gaten, zagen het ook niet aankomen, omdat ze altijd met elkaar speelden en nu was
het een fikse knokpartij.

honden page profiel SennaSenna

honden foto van Senna

Senna is loops en gaat gewoon naar de training hoor alleen een half uurtje later zodat niet de hele training in het teken staat van "omgaan met loopse teef in de buurt"

Baasjes van de reuen moeten leren omgaan met de hormonen van hun hond.

En een loopse teef is in de wijde omtrek te ruiken dus Senna hebben ze al lang al geroken voordat ze uberhaupt op het trainingsveld zijn aangekomen omdat alle cursisten in een straal van 2 km wonen.

honden page profiel Nicole en de woefkesNicole en de woefkes

honden foto van Nicole en de woefkes

ik ben er op tegen, ik heb 2 teven en een reu en is een van mijn teven loops gaat ze niet mee naar de cursus, en is de loopsheid over word ze eerst met een goed geurende schampoo gewassen zodat het voor de reuen minder belastend is.

ik heb zelf een reu en die is zo hormonaal! niet normaal. ik loop al 1 1/2 jaar met hem te vechten om hem een beetje te leren luisteren. toen hij eindelijk luisterde (toen was hij een jaar) toen kwam er een loopse teef op het veld en nu is het weer een half jaar een grote rot zooi met hem (hij heeft in totaal 2 weken geluisterd). ik zit soms met de schuurwonden op mijn handen van het trekken van hem.

om deze reden ben ik zeer erg tegen loopse teven op het trainingsveld, en ik laat mijn loopse teven dus ook niet mee trainen!

honden page profiel Shawna & NalaShawna & Nala

honden foto van Shawna & Nala

Ben er toch meer tegen als voor..

Ben er voor omdat de reuen het inderdaad wel moeten leren.

Ben er tegen omdat er geen training te doen valt (tenminste, niet voor zover ik heb gezien) want de moeilijk trainbare reuen die doen er alles voor om maar bij het teefje te zijn.
Ben er ook tegen omdat als er mensen met reuen zijn die gewoon normaal training willen volgen, ik dat snap want zij hebben daar ook voor betaald.
Ben er ook tegen omdat er inderdaad vechtpartijen kunnen ontstaan (het hoeft niet, het zou kunnen...!)

Nala ging ook niet naar cursus toen ze loops was, gelukkig was haar laatste week van haar loopsheid tijdens de eerste week van de cursus, dus maar 2 weken gemist.

honden page profiel cia v.d. heijdencia v.d. heijdengoedgekeurde fokker

honden foto van cia v.d. heijden

Bij ons op de hondenschool mag het ook niet en dit vinden wij niet erg.

We oefenen toch wel wat we geleerd hebben en dan halen we de dagen wel weer in.

Het zou van mij best mogen dat er loopse teefjes naar de les komen mits de baasjes van de reuen en teefjes er goed mee om gingen want daar gaat het juist fout.
Staan ze te kleppen met elkaar en de honden mogen doen en laten wat ze willen op het parkeer terrein. Sommige cursisten zie het meer als gezellig thee uurtje zonder dat ze werkelijk met de hond bezig zijn.

honden page profiel Margje & BikoMargje & Bikobijna goedgekeurde fokker

honden foto van Margje & Biko

Bij mogen loopse teven gewoon op de training komen zolang de teef dat zelf ook wil en zich niet onprettig voelt. Want zeker teefjes die voor het eerst loops zijn geworden zijn nog weleens uit hun hum of hun kopje staat vooral niet naar trainen. Dan adviseer ik om een weekje of twee weekjes vrijaf te nemen.
Ik de groepen heb ik eigenlijk nooit last als er een loops teefje tussenzit.
Misschien ook omdat Biko er vaak bij is, die is de oudste en duidelijk de meest zekere ;-) En dan is het wel duidelijk wie mag dekken als dat aan de orde komt haha

Als een teefje dan drie weken niet mag komen in verband met de loopsheid, vind ik dat zeker de eerste loopsheid, als ook de pubertijd in volle gang is veel te lang voor het teefje. Die moet ook leren. Dan merkt Biko het vaak 1 a 2 weken voor een teefje loops moet worden al.. en erna vind hij ze ook nog meer dan gewoon lief ;-)
Dan wordt de periode wel erg lang.

honden page profiel zwaantje1985zwaantje1985

honden foto van zwaantje1985

Ik snap het probleem niet.
Je komt toch naar een cursus om iets te leren en thuis te oefenen. Dus als je teef loops is, kom dan zonder hond! Dan leer je evengoed alles!
Bij ons is het gewoon een regel.. loopse honden blijven thuis :-)

honden foto van Annelies & Déru†, en de Puli,s Ixy en Kwint

Ik vind dat je zowel reuen als teven de kans moet geven om te leren met hun hormonen om te gaan. Reuen bouwen samen met een loopse teef op naar haar vruchtbare dagen, maar bouwen ook mee af. Bij mij thuis zag je dat de reu al weken van tevoren een bijzonder interesse kreeg voor de teef die het eerst loops moest worden. Was dit niet de alpha, hield hij zich in. en was hij zeer gemakkelijk te leiden. Zodra de alpha loops werd had hij er wat meer moeite mee, en toch bleef hij gehoorzaam. Hij kwam vragen om extra gunsten , aan mij, wat ik natuurlijk niet toestond. Samen gingen we door deze perioden heen. De andere 4 teven vond hij wel lekker ruiken ,maar zijn interesse ging toch naar die ene. Zo gauw de vruchtbare dagen van de alpha teef voorbij waren was het een eitje. Het leven ging dan weer zijn normale gangetje. Natuurlijk blijf je ter alle tijden alert, maar voor hem was de spannende tijd dan ook voorbij. De andere teefjes probeerden hem wel uit te dagen , maar daar reageerde hij dan niet of nauwelijks meer op. Ik heb ze nooit gescheiden. Wel geprobeert, maar dat verziekte de sfeer. Ik nam hem een teef af en dus dacht hij in de verdediging te moeten. Hij werd fanatieker. Zolang hij erbij kon blijven, hield hij zich rustig. Door de dieren te scheiden , maak je de situatie bijzonder en waard om voor te knokken. Door dit niet te doen en duidelijk leiding te geven , wist iedereen , zeker de reu , waar hij of zij aan toe was. Als ik ergens even naar toe moest, ging de reu mee! Kon hij door omstandigheden niet mee, zette ik hem met een niet loopse teef apart, van de rest. Toch had ik geen huilende en jankende honden. Ik weet dat mensen zich ook tijdens wandelingen vaak verbaasde dat ik een fertiele reu samen met een loopse teef liet lopen, maar ze zagen dat dit goed ging.
Onderweg had ik absoluut geen last van opdringerige reuen. Mijn eigen reu, liet niemand toe bij zijn teef.
Toch werd er nooit geknokt. Zolang als ik de touwtjes in handen hield was er niks aan de hand. Zowel reu als teef bleven onder commando lopen. De teef bleef gehoorzaam omdat ik haar beschermde tegen opdringerige reuen. De eigen reu bleef gehoorzaam, omdat we samen een doel hadden, zijn loopse teef beschermen! Het mes snijdt zo aan twee kanten.
Ik wwet bijna zeker , als reuen de kans krijgen om in zo'n situatie te leren , dat ze tijdens loopsheden ook beter te hanteren zijn. Mijn inziens worden reuen veel te snel gecastreerd, omdat ze niet de kans krijgen om in zo'n situatie te leren om zich te gedragen. Als naar mijn idee de loopsheden voorbij waren. Liet ik de geliefde teef en reu, onder toezicht, dit even zelf klaren. Dit eindigde meestal in een vreedzaam, maar duidelijk afbijten van de teef. Ze duldde de opdringerige reu niet meer. Dan was de lucht geklaard en de situatie weer voor iedereen duidelijk! Het is echt alleen een kwestie van leren. Door reuen weg te houden bij loopse teven , leren ze nooit. Door de teef bescherming te bieden tijdens de loopsheden, houd ze vertrouwen in het baasje en vrouwtje, en zal ook zij leren dat niet iedere reu een potentiële vrijer is!

honden foto van Annelies & Déru†, en de Puli,s Ixy en Kwint

Ik vind dat eigenaren van reuen en ook teven, de loopsheden moeten benutten om hun hond ook in deze situatie te leiden. Het kost meer aandacht en energie maar het werpt naar verloop van tijd ook zijn vruchten af. Je zult moeten accepteren dat je hond het even wat moeilijker heeft om zich te concentreren op de baas , maar het hoeft niet voor niks te zijn . Het leren in deze situatie is belangrijk. Vind ook dat instructeurs deze situatie moeten kunnen benutten om er een leerproces van te maken. De eigenaren van teven moeten leren hoe ze hun teef kunnen beschermen en onder appel moeten houden, net als de eigenaren van de reuen. Deze zullen nog even wat harder moeten werken. Zeker omdat het hele jaar door er loopse teven kunnen zijn , zou je de reu moeten leren dat hij als dekreu niet gewenst is. Ik geef toe het kost energie , maar als je van voren af aan er konsekwent mee omgaat is ook dit te leren!, en kun je een kastratie voorkomen. :-D

honden page profiel Tjitske & Jet! Tjitske & Jet!

honden foto van Tjitske & Jet!

Mijn Jetje is net voor t eerst loops geworden
Begin vandaag met een nieuwe training en ik had bij het aanmelden al gezegd dat ze binnenkort loops zou worden en het wel verstandig was om te beginnen met de training. En toen zei de trainster dat ze gewoon mag komen en inderdaad dat het voor de reuen alleen maar handig is om er mee om te leren gaan. Dus ik ben erg benieuwd vanavond hoe het gaat.

honden page profiel Shawna & NalaShawna & Nala

honden foto van Shawna & Nala

" Ik snap het probleem niet.
Je komt toch naar een cursus om iets te leren en thuis te oefenen. Dus als je teef loops is, kom dan zonder hond! Dan leer je evengoed alles!
Bij ons is het gewoon een regel.. loopse honden blijven thuis :-) "


Wij gingen ook naar de cursus hoor, maar dan zonder hond. Dus we hadden wel wat gemist: je kon niet oefenen, maar wij trainden dan thuis het gemiste uurtje:-)

honden page profiel Ali  &  RockyAli & Rocky

honden foto van Ali  &  Rocky

Hier bij ons mogen ze niet komen

honden page profiel CarmenCarmen

honden foto van Carmen

gelukkig trainen wij gewoon door met loopse teven,
sterker nog als ik bv met een ervaren hond (dus niet in de aanleerfase) ga zoeken heb ik graag een loopse teef voor me in het veld, dan kan ik hem daarna leren zijn kop er dan ook bij te houden...

honden page profiel SennaSenna

honden foto van Senna

" gelukkig trainen wij gewoon door met loopse teven,
sterker nog als ik bv met een ervaren hond (dus niet in de aanleerfase) ga zoeken heb ik graag een loopse teef voor me in het veld, dan kan ik hem daarna leren zijn kop er dan ook bij te houden... "


Helemaal mee eens. Senna is momenteel loops. Je hebt reuen die gelijk meelopen met de baas, maar ook de hondjes die al rijdend naar je toekomen en helemaal niet meer luisteren.

Het kan dus wel het leren luisteren met een loopse teef in de buurt!

honden page profiel EstherEsther

honden foto van Esther

Ik ben er niet echt voor en ook niet echt tegen....

Irritant vind ik het eigenlijk een beetje.

Als ik de gehoorzaamheid train met Lucky ben ik absoluut niet bang dat hij naar een loops teefje loop. Ik kan zeggen dat ik mijn hond voor 99% onder controle heb óók bij een loops teefje.

Toch vind ik het jammer dat als er een loops teefje is en ik de behendigheid train, mijn hond dan toch iets minder geconcentreerd is. Is begrijpelijk maar toch wel een beetje irritant...

Wat ik echter ook wel eens meegemaakt heb is dat zo'n teefje dan ineens aggressiever reageerde of zelf niet meer goed naar de baas luisterde. Gebeurd dit.... dan zeg ik heel duidelijk: 'laat je hond thuis"!

honden page profiel Tjitske & Jet! Tjitske & Jet!

honden foto van Tjitske & Jet!

Ik was dinsdag met Jet op de training. Ze is loops. Ik was nog met één andere hond een reutje. Maar dat ging gewoon goed. Hij moest eerst even janken en wilde aandacht maar later hield hij op. Ze konden na de les gewoon spelen. Jet had wel dr broekkie aan.

Timo en Flip (Gast)

Interessamt alle reacties.

Wij (mijn reu en ik) hebben veel ervaring met trainen. Flip is erg op mij gericht en presteert zeer goed. Dat bereik ik door zijn aandacht op een natuurlijke manier te krijgen, zonder er om te vragen of af te dwingen (roedelleider?). Als er een loopse teef is op het veld, frustreert het hem die geur te ruiken. Ik kan hem gewoon onder appel houden, maar hij is er niet meer met zijn koppie bij. En als ik dan op die les kom om iets te leren of te oefenen, tja dan heb ik dus pech, want mijn hond is er niet 100% bij. Ik kom mijn hond niet elke week leren om met loopse teven om te gaan. (in hoe verre dat dan gaat, want ik heb nog geen reu eigenaar getroffen die er absoluut geen last van had)

Als ik met los wandelen een loopse teef tegen kom, vraag ik mij af waarom die in een losloopgebied komt. Ik kan niet zien of het een loopse teef is die eraan komt en mijn hond dan snel aanlijnen. Loop ik door de bewoonde wereld dan is hij altijd aangelijnd en is er geen enkel probleem als er een loopse hond is, behalve dat hij veel drukker wordt met snuffelen en meer onrustig in huis als het dichtbij in de buurt is. Tja, dat is dan de natuur. Dat kun je met trainen niet verhelpen hoor.

honden page profiel jolanda jolanda

honden foto van jolanda

Ik ben er wel voor dat loopse teven ook naar de training gaan. Wel mag er van mij onderscheid gemaakt worden tussen een beginnerscursus waar veel relatief jonge honden lopen en een cursus voor veel verder gevorderde honden, aangezien je daar mag verwachten dat de reuen zo op de baas gericht zijn dat ze minder tot geen oog hebben voor loopse teven.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Loopse teven naar de training?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

pagina 3 van 3 12 3
Volgende forumvraag: Lucca het Markiesje
^