Wat zou jij doen?

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel Ons roedeltje op een eilandOns roedeltje op een eiland

honden foto van Ons roedeltje op een eiland

Hallo, een collega van mij had een pup aangeschaft (shih tzu, geboren op 29 mei 2010). Ik heb dat op de voet gevolgd omdat ik gek op honden ben. Nu bleek de pup overduidelijk HD te hebben. De DA had foto's gemaakt en een verslag, er hadden meerdere dierenartsen naar gekeken: diagnose overduidelijk HD. Dus heeft ze de hond met pijn in haar hart z.s.m. teruggebracht naar de fokker en ze wilde de koop ontbinden. Op de site staat dat de hondjes voor verkoop medisch gekeurd zijn. Het kan zijn dat de DA van de fokker het niet goed gezien heeft, maar als later toch aangetoond wordt dat het beestje HD heeft en je krijgt de foto's erbij, dan moet je als verkoper ook je verantwoordelijkheid nemen. Alleen, die wil het geld niet terugbetalen maar sterker nog... de pup (nou ja, pup, het hondje is al van mei 2010) staat weer te koop op de website terwijl die er tussentijds wel vanaf was gehaald! Ze heeft al een advocaat ingeschakeld, maar wat kun je nog meer doen om dat hondje (en potentiële kopers) voor nog meer slechte ervaringen te behoeden? Mijn collega is er kapot van, maar voor dat hondje is het ook diep triest. En dat hondje was ook nog aangeschaft bij een erkende fokker, aangesloten bij N.S.H.B en de Raad van beheer... Dus, let op als je een pup aanschaft!

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Wat zou jij doen?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel SimoneSimone 3 doggies

honden foto van Simone

Dat is toch verschrikkelijk, zo'n fokker moeten ze eigenlijk direct de kennel laten sluiten!

honden page profiel corrie koopmancorrie koopman 3 doggies

honden foto van corrie koopman

Ik vind dit voor de hond en je vriendin heel erg.De fokker moet zijn verantwoording nemen. :'(

honden page profiel zonnetjezonnetje 3 doggies

honden foto van zonnetje

In principe zouden natuurlijk eerst beide ouderdieren getest moeten zijn, daar lees ik niks over. Hoewel of dat ook bij een Shi-tzu zou moeten?? Is toch geen risico ras of wel? geen idee eigenlijk. Bij een Landseer wel, en je hebt dan ook inzage in de uitslag. HD-vrij komt bij deze honden haast niet voor, dus hebben ze het in gradaties ingedeeld, en weet je van de ouderdieren in welke risicogroep ze zitten.

Ik zou aan de andere kant, als je een hond al een aantal maanden hebt, er ook niet zomaar afstand van kunnen doen... Dat vind ik dan wel weer een beetje vreemd.. Hij doet het niet dus wil ik hem terugbrengen. Dat is toch ook raar??

Als blijkt dat de fokkers hierin nalatig zijn geweest zou je een tegemoedkoming in de kosten kunnen eisen.

:'( :'( Wat een vreselijk nare situatie.

honden page profiel Ons roedeltje op een eilandOns roedeltje op een eiland

honden foto van Ons roedeltje op een eiland

Helemaal eens met jullie. Ik hoop dan ook dat de fokker dit leest. We hebben ons te houden aan de forumregels, dat doe ik dus ook door deze fokker niet bij naam te noemen, maar ik hoop dat die fokker ook zijn/haar verantwoordelijkheid neemt.

honden page profiel Ons roedeltje op een eilandOns roedeltje op een eiland

honden foto van Ons roedeltje op een eiland

Oh, misverstandje, ze had het hondje nog maar net, ze had bewust een iets oudere pup genomen, dus ze had het beestje maar 2 weken in huis. Ze voelde al heel snel aan dat het niet goed zat met de heupen, vandaar dat ze direct naar de DA was gegaan. Dat heb ik overigens altijd gedaan met alle pups, direct naar de eigen dierenarts voor een check e.d.

honden page profiel Angela • BodhiAngela • Bodhigoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Angela • Bodhi

Ik zou de rasvereniging inschakelen. De fokker wordt dan als het goed is uit de rasverenging gezet.
Overigens kun je bij een pup nog geen HD vaststellen, dit kan pas met 18 maanden.

honden page profiel zonnetjezonnetje

honden foto van zonnetje

Oh oké, dat is goed dat je dat nog meld ;-) Ik hoop voor jou collega dat ze een goede oplossing vinden.

honden page profiel DD

honden foto van D

Ten eerste zou ik het hondje nooit hebben kunnen terug brengen na zoveel maanden in huis te hebben gehad. (ik zou dat niet eens kunnen na 1 week)
Ten tweede zou ik wel de fokker aansprakelijk stellen voor eventuele operaties die misschien moeten gebeuren, omdat de fokker zegt dat de pups medisch zijn gekeurd.
Maar ik lees verder niet of de pups een stamboom hebben en of de ouders zijn gekeurd. En heeft je collega een verklaring gekregen van de medisch keuring?

Geen geld terug gekregen en dan sta je daar zonder hond en zonder niets en met veel verdriet. Ik zou dus het hondje weer ophalen, tenslotte heeft ze er voor betaald.
Dan maar een goed leven geven voor zo ver het nog kan, en wie weet is er met een operatie veel te doen. De hond is nog jong en de wetenschap staat niet stil. Er zijn al operaties die ze kunnen verrichten.

Maar ja, wie ben ik.



honden page profiel Ons roedeltje op een eilandOns roedeltje op een eiland

honden foto van Ons roedeltje op een eiland

He, dat wist ik niet dat dat pas na 18 maanden kon. zal eens navragen. Er schijnen foto's te zijn en je ziet ook dat hij raar loopt. Maar goed, ik ben geen DA, en die heeft er wel naar gekeken, samen met een collega.

honden page profiel zonnetjezonnetje 3 doggies

honden foto van zonnetje

@DJ-Angela, ik dacht dat eerst ook, wat raar, je hebt hem al maanden, maar dat blijkt niet zo te zijn. Ze had hem net twee weken. ;-)

honden page profiel Willemijn - baasje van Vika .           Bams  en Ogin   ¥ .Willemijn - baasje van Vika . Bams en Ogin ¥ . 3 doggies

honden foto van Willemijn - baasje van Vika .           Bams  en Ogin   ¥ .

als er erge HD is kan het vroegtijdig opgespoord worden, het is dan niet nodig om met een grote hond te wachten tot tie 18 maanden is, grote honden worden officieel gerontgend met 18 maanden, maar als er een probleem is kan dat zeker vroegtijdig opgespoord worden.

het is heel jammer dat er weer zo iets gebeurd, en ja deze fokker heeft fouten gemaakt, en moet aangepakt worden en zeker zijn verantwoording nemen. helaas gebeurt dat niet altijd.

honden page profiel Annelies & Déru†, en de Puli,s Ixy en KwintAnnelies & Déru†, en de Puli,s Ixy en Kwintgoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Annelies & Déru†, en de Puli,s Ixy en Kwint

Angela het klopt niet wat je schrijft ! Ook bij een pupje kun je als er DUIDELIJKE AFWIJKINGEN zijn dit vaststellen met een röngenfoto. Het overgrote gedeelte van het heupskelet is nog wel kraakbeen en niet goed waarneembaar op foto maar ik heb dit zelf bij een pup van 8 weken laten doen omdat ik het niet vertrouwde,voor ik hem verkocht. Deze hond werd gelukkig later HDvrij beoordeeld, maar met 8 weken waren er dus geen afwijkingen te zien, en was ik en de pupkoper gerustgesteld!
Mijn DA zegt dat als het ernstig is dit dus wel te zien is op een röntgenfoto.

honden page profiel Willemijn - baasje van Vika .           Bams  en Ogin   ¥ .Willemijn - baasje van Vika . Bams en Ogin ¥ . 3 doggies

honden foto van Willemijn - baasje van Vika .           Bams  en Ogin   ¥ .

is juist annelies, menig fokker rontgend voor, voor de grote dag dat het officieel gedaan moet worden, en als de voor rontgen geen goeie resultaten opleverd, worden ze niet officieel gerontgend, en wordt er niet mee gefokt, dus kan wel degelijk. en zeker als er afwijkingen zijn te zien als de hond loopt. kan er zeker voor gerontgend worden. en is het ook inderdaad op de fotoos te zien of het niet helemaal in orde is, erge hd is al in een vroeg stadium op te sporen.

honden page profiel Lotte met HobbeLotte met Hobbe 3 doggies

honden foto van Lotte met Hobbe

Als ouderdieren hd vrij zijn sluit dat niet uit dat de pup geen HD heeft....het kan altijd...de kans is alleen kleiner. Ik vind het een moeilijke zaak. Ik zou een dier niet terugdoen, maar vind op z'n minst dat de fokker dit heel serieus moet nemen! Jammer dat dat niet gebeurt...

Wij hebben doggen en ik calculeer altijd in dat één (of zelf beide) honden flinke medische problemen kunnen krijgen, zoals HD. Dat neemt niet weg dat mocht dat gebeuren, ik op z'n minst serieus genomen wil worden.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Wat zou jij doen?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Volgende forumvraag: Cash net terug van de kapper!
^