Voor iedereen die hun hond met het rabies vaccine wil laten inenten, even een waarschuwing over het tekort:
Ik zal even mijn verhaal uitleggen:
Ik woon momenteel in Australië en heb hier ook mijn hond Butters gekocht. Nu wil ik begin 2011 weer terug naar NL, voorgoed. Dus Butters gaat natuurlijk ook mee. Dit betekent natuurlijk wel 24 uur vliegen voor hem.
Nu ben ik al een paar maanden geleden begonnen met dingen regelen, ik heb een quote aangevraagd bij Jetpets (een Australische organisatie die vliegreizen regelt voor huisdieren) en ga dit dus ook via hun regelen.
Nu is mij door hun vertelt dat hij min. 21 dagen voor de vliegreis een rabies vaccinatie moet hebben gehad, dit moet door een speciale dierenarts gebeuren, evenals de bijbehorende medische keuringen etc, gelukkig zit er 1 een paar min. van waar ik woon.
Goed, ik heb dus een paar keer telefonisch contact met ze gehad en er is niks gezegd over een tekort aan de rabies vaccine.
Ik heb hier al een topic geopend: ‘Hond importeren uit Australie’:
http://www.hondenpage.com/hondenforum/53062/hond-importeren-uit-australie.php
en een gast wees me erop dat er een wereldwijd tekort zou zijn aan rabies vaccinaties. Ik heb toen gelijk gebeld met de dierenarts en idd, hij kon het niet doen doordat hij de vaccinatie niet had. Hij kon er alleen aankomen door groot in te slaan en dat zou betekenen dat als ik 1 vaccinatie wou, hij voor 10 honden moest bestellen en het mij dus 10 keer zoveel zou kosten.
Toen sloeg er lichte paniek toe aan mijn kant en heb ik gelijk Jetpets weer opgebeld. Die vertelde mij, er is idd een tekort aan rabies vaccinaties.
Dit was mij dus niet eerder gezegd, hoewel we er een aantal keer erover hebben gehad. Tja, toch weer die lakse Australische houding die vaak omschreven wordt als ‘laidback’…(Ze hebben achteraf wel excuses aangeboden en gaven toe dat ze het me hadden moeten vertellen, ik was er namelijk niet zo over te spreken).
Als de gast het hier niet op het forum geschreven had, had ik het nog niet geweten en ervan uitgegaan dat ik me hier pas na de feestdagen mee bezig zou gaan houden. (Ik wou nl. begin februari ongeveer vliegen).
Goed, normaal gesproken zou Butters min. 21 dagen voor de vliegreis een rabies vaccinatie gehad moeten hebben, maar omdat er dus een tekort is, kan ik het niet bij de dierenarts laten doen.
Nu is bij Jetpets de vaccinatie pas beschikbaar, als er min. 5 honden het nodig hebben. Dus is er een wachtlijst en enten ze dus pas als er min. 5 honden zijn. Ik heb me gelijk op de wachtlijst laten zetten en er staan tot nu toe 3 honden op. Dit is aardig goed nieuws, nog maar 2 erbij en het kan doorgaan.
Deze hele situatie is nogal vervelend, aangezien mijn reisplannen nu compleet afhankelijk zijn van wanneer Butters zijn vaccinatie krijgt!
Ik boek mijn vlucht dan ook niet eerder dan dat hij ingeënt is, aangezien ik gewoon niet weet hoelang dit gaat duren. Mijn plan was om begin feb. Terug naar NL te gaan, we moeten nu nog maar afwachten of het niet langer gaat duren.
Er is sprake van dat er meer rabies vaccinaties geproduceerd zou worden in februari, maar bij Jetpets kunnen ze dat niet bevestigen.
Een heel verhaal, maar wel een belangrijk weetje voor mensen die misschien ook hun hond willen laten reizen en net als mij niet goed geïnformeerd zijn over dit rabies vaccinatie tekort!
Ik kon er ook weinig over vinden op internet en weet ook niet of dit tekort alleen hier in Australië zo groot is, of dat het wereldwijd is.



3 doggies