niet ingedaald balletje

8 reacties

happydorus (gast)

12 november 2010, 12:17

Wat is dat eigenlijk een niet ingedaald balletje en kan dat kwaad als je daar niets aan doet?
De eerste eigenaar had al zo iets gezegd en vanmorgen toen happy gecastreerd werd bleek hij geluk te hebben gehad dat de dierenarts het balletje kon doorduwen, zodat er geen operatie hoefde.
hij was om 11.30 al uit narcose en ligt nu lekker op zijn eigen kussen te denken hoe hij toch die kap van zijn kop kan krijgen.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "niet ingedaald balletje" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Ilja & ***Sterre**

12 november 2010, 12:37

Het balletje blijft dan in het lieskanaal zitten i.p.v. dat het verder zakt naar waar het hoort..

Nu heeft de DA het net als bij een tube doorgedrukt..

Da's dus boffen..
Teelballen op de verkeerde plaars schijnen kanker te kunnen krijgen..

Fijn dat hij weer wakker is..

Groet, Ilja

happydorus

12 november 2010, 12:42

oeps... dan heeft Happy maar geluk dat de ballenvanger zijn balletjes ook heeft gevangen.

Criz & de Shelties

12 november 2010, 12:53

Mijn hond had ook een niet ingedaald balletje en ik wilde daar in de eerste instantie niets aan laten doen. Het is mij door meerdere DA's geadviseerd om het te laten zitten tot een jaar of 5 en dan verder kijken.

Er is een kleine kans dat er idd een tumor ontstaat, maar die is klein en als die al onstaat, schijnt t in de meeste gevallen goedaardig te zijn.

Het idee dus van dat het kanker veroorzaakt als je het laat zitten is een beetje achterhaalt, de meeste DA's laten het gewoon zitten en zeggen dat de operatie zelf meer risico's met zich meebrengt dan het laten zitten.

Nu is inmiddels mijn hond om andere medische redenen toch gecastreerd en zijn balletje zat helemaal diep verstopt achter z'n blaas. Het duurde de DA 2 uur om het te vinden O-)


Alles is wel goed gegaan!

Veel beterschap met je hond!

corrie koopman

12 november 2010, 12:56

Wat fijn dat het zonder operatie is gelukt.
De kap is altijd lastig voor de hond.

happydorus

12 november 2010, 13:02

Ja die arme ziel, loopt overal tegenaan en in de mand of bench met die kap lukt bijna niet. Maar ja... hechtingen eruit vreten is ook niet wat we willen.

beterschap. gelukkig goed gegaan lees is. een paar dagen de kap om houden, bemerk je dat tie op de dag er niet aan komt, kan je hem af doen, alleen als je weg gaat en voor snachts. beterschap ermee. :-D

Onze Perro had ook een balletje dat niet ingedaald was.
De DA zei het te laten zitten. Toen hij 12 was hebben we het alsnog moeten laten verwijderen. Dat is helemaal goed gegaan, hij is uiteindelijk 16 geworden.
Hij had ook wel verschrikkelijk last van die kap en daarom kwam de DA met een andere oplossing : kinder t-shirt over zijn kop, een andere over zijn achterkant, staart door de halsopening, je knoopt de 2 shirts aan elkaar en klaar...

Machtel, Romeo en Luca +

12 november 2010, 13:40

Mijn Romeo had dat in eerste instantie ook.
De fokster verzekerde me, dat hij twee balletjes had,
toen hij in het nest was.
Maar mijn ventje had een zwevend balletje.
Dan zat het er wel en dan niet.
Met homeopathie heb ik dat kunnen oplossen.
Ineens zaten ze er alletwee en bleven er zitten.
Bij mijn Luca heb ik dat nooit gehad.
Als het aangeboren is, mag de hond ook geen nazaten
krijgen, omdat dat doorgegeven wordt aan de reutjes.
Als een balletje niet verschijnt, kan het in de lies
blijven zitten of elders en dan kan een operatie alleen helpen.
Of je zou ervoor moeten kiezen, het zo te laten.
Gelukkig dat het toch goed is gekomen.
Want een operatie is heel ingrijpend voor de hond.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "niet ingedaald balletje" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^