Slechte ontlasting door KVV?

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel KatyaKatya

honden foto van Katya

Toen onze hond nog op brokken stond was zijn ontlasting helemaal prima, stevig etc.

Daarna zijn we hem KVV gaan geven (Lotgering en Smuldier), bolvendien kreeg hij nog steeds 1 a 2 dagen per week brok. En zijn ontlasting is sindsdien wisselend, soms heeft hij stevige poep en soms echt niet, het is geen diarree en is gevormd, maar wel heel erg zacht en soms zit er ook best veel slijm in. Wij hebben zijn ontlasting ook al laten testen, en er kwam niks bijzonders uit (ik weet trouwens niet of zij ook op Giardia hebben getest, maar aangezien hij geen diarree heeft weet ik ook niet of het nodig). Hij poept wel minder vaak, soms maar 1 keer in 2 dagen.

Ik had hem een tijdje geleden 1 week op rijst en gekookte kip staan, en toen was zijn ontlasting prima, daarna weer met KVV begonnen en het blijft sindsdien wisselend. Ook al een tijdje pens geprobeerd om te voeren, helpt niks. Probiotica heb ik ook gegeven.

Ik weet niet meer wat ik moet doen. Kan het zijn dat hij niet goed tegen KVV kan? Hij vindt het wel ontzettend lekker. Maar zijn ontlasting moet toch ook goed zijn? Ik heb nu besloten om hem voor 1 of 2 weken weer volledig op brok te zetten, en stel dat hij dan wel weer heel de tijd goede ontlasting gaat hebben, wat moet ik dan? Geen KVV meer?

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Slechte ontlasting door KVV?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel Angela • BodhiAngela • Bodhigoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Angela • Bodhi

Misschien moet je proberen hem alleen de Lotgering te geven. Smuldier compleet bevat veel orgaanvlees; dat kan laxerend werken. Pens ook (is ook orgaanvlees).

honden page profiel KatyaKatya

honden foto van Katya

Bedankt voor je reactie, Angela, maar ik heb het idee dat het veel meer door Lotgering komt dan door Smuldier. Want als ik Lotgering heb gegeven is met meestal erg slijmerig... Ik geef wel alleen lam & rijst versie, en dat schijnt vetter te zijn, dus misschien komt het daardoor.

Ik ga eens even kijken of ik hem een tijdje een ander merk kan geven, ik kan volgens mij wel aan Naturis komen, kijken of dat wat uitmaakt...

honden page profiel Sam,Saltarin,Muis,Zara,Terra+en Paco Sam,Saltarin,Muis,Zara,Terra+en Paco 3 doggies

honden foto van Sam,Saltarin,Muis,Zara,Terra+en Paco

Katya ik voer Sam altijd Naturis en moet zeggen prima ontlasting ervan, wissel ook wel een af met Smuldier ook geen probleem :-D

honden page profiel kooikerhondjekooikerhondjespeciaal aangestelde fokker 3 doggies

honden foto van kooikerhondje

Als je denkt dat het door de Lotgering komt, dan zou ik die versie voorlopig niet voeren en kijken of er verbetering komt. Niet iedere hond reageert goed op alle soorten voer, dus ik zou het gewoon uitproberen. Het kan ook zijn dat de brokdagen niet goed vallen, dus ik zou of één of direct beide veranderingen doorvoeren.

honden page profiel kooikerhondjekooikerhondjespeciaal aangestelde fokker 3 doggies

honden foto van kooikerhondje

Aanvulling, en dan dus nog wel de Smuldier blijven voeren.

honden page profiel KatyaKatya

honden foto van Katya

Ik heb het idee dat het meer door Lotgerijng komt dan door Smuldier, ook al is het met Smuldier ook niet altijd goed. Dus ik ga idd eerst even terug naar brokken, want ik weet dat dat wel goed moet zijn, en als zijn ontlastig er niet beter op wordt, is het dan toch misschien een medisch probleem? En als wel, kan ik kijken wat hij goed verdraagt. :-)

Anoniem (Gast)

Ik zou zeggen: brokken overboord.

Als je KVV geeft moet je wel weten wat de verhoudingen vlees, bot, groente en organen is. Dit kan nogal verschillen en het is wel belangrijk dat het klopt.
En minimaal 4 verschillende diersoorten voeren.

honden page profiel hans masthans mast 3 doggies

honden foto van hans mast

vraag eens aan die vlees verkoper wat voor soorten vlees dat hij er allemaal door heen maald dat is wel belangrijk als je dat weet,ik voer mijn honden niets anders als vlees,op de eerste plaats is dat het beste voor de hond,en op de tweede plaats is het beter voeren als brok,en ik weet het, ik trap nu veel mensen op hun tenen?maar de waarheid mag en moet gezegt worden ik voer al dertig jaar lang kivo vlees naar alle tevredenheid

Anoniem (Gast)

Van die goedkope kvv's gaan mijn honden ook aan de diarree.Probeer eens Carnibest daar doen 99% van de honden het super op.Tis iets duurder maar ja dan heb je tenminste wel kwaliteit.

honden page profiel JMJJMJgoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van JMJ

Mijn honden krijgen alleen maar lotgering en ze hebben altijd perfecte ontlasting.
Allebei mijn honden hebben nog nooit diaree of een slechte ontlasting gehad.

Mijn honden zullen nooit smuldier krijgen, dan voer ik nog liever brokken.

honden page profiel AgostiniAgostini 3 doggies

honden foto van Agostini

Vervang Lotgering en Smuldier door kwalitatieve kvv's en de problemen gaan snel van de baan zijn!

Geen van beide merken is echt goed, ik zou het mijn honden niet geven!

honden page profiel Juut & Brownie Juut & Brownie 3 doggies

honden foto van Juut & Brownie

Het hoeft niet aan het merk te liggen hoor. Sommige honden houden gewoon diaree van kvv (ook van de betere en duurdere kvv's) en kunnen daar niet zo goed tegen. Net als dat sommige honden het beter op kvv doen, zijn er ook honden die het beter op brokken doen. :-D

honden page profiel oukjeoukjespeciaal aangestelde fokker 3 doggies

honden foto van oukje

Wat mankeert er dan aan Lotgering Hayden?

honden page profiel KatyaKatya

honden foto van Katya

Ik vraag me dus ook af of het met het merk te maken heeft. Want er zijn zat honden die het prima doen op Smuldier en op Lotgering. Bovendien weten we ook niet wat voor vlees ze in brokken verwerken. Dus dat kan ook net zo goed meestal uit orgaanvlees bestaan...

Ik zou graag zijn menu zelf samenstellen, MAAR ik heb maar een klein vriezertje, dus dat gaat voorlopig gewoon niet.

Ik ga in ieder geval nog zeker Naturis proberen, en als hij er ook hele zachte ontlasting van heeft, dan weet ik het gewoon niet meer. :'(

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Slechte ontlasting door KVV?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

^