raar idee altijd dat een gebied waar loslopen is toegestaan (wat een uitzondering is op de wet) schijnt het opeens te MOETEN, en dan vooral door honden die zich niet weten te gedragen, ofwel, die niet goed zijn opgevoed.
bij ons moet je er doorheen, dat stukje, om in het buitengebied te komen, zo stom gemaakt, maar tis zo. Wnat ja, het buitengebied is voor veel hondeneigenaren weer zo ver lopen.......
ik heb nu een hond, das makkelijk, ik ben nog geen hond tegengekomen die de aanval doorzet,butiengewoon laf, weten mensen niet hoe gauw ze hun hond op een 1 of andere manier moeten roepen, en luistert tie niet, dan bedenken ze zich wel als ze dichtbij zijn.
(grappig is trouwens dat Gorby totaal geen vechter is, zit er helemaal niet in, maar hij heeft het ook niet nodig, dat scheelt misschien)
ik heb echter ook ooit een veel kleinere hond erbij gehad, op een bepaald moment zeer oud en gebrekkig, die ook in zo'n gebied werd aangevallen terwijl hij aan de lijn liep (was nl doof en had staar) en weet je, die hond kwam toch echt mn wandelschoen tegen, ik zal nooit zo handelen dat ik opzettelijk echt letsel veroorzaak, maar ik bescherm toevallig ook wel wat van mij is en wat kwetsbaar is. Het rare idee dat ik daar een overtreding of een misdaad mee bega in natuurlijk onzin. Het loslopen wordt getolereerd, dat wil niet zeggen dat dan alles mag (mensen en dieren lastigvallen of nog erger)
Dus ja, ik gebruik beslist mn schoenen als ik een onaangename aanvaring met een andere hond heb, wat dacht je, dat ik mn handen er tussen steek? mn hond laat bijten? een vechtpartij laat ontstaan met mij ertussen?
Toevallig liep ik gisteren ook in zo'n stukje, samen met een vriendin die 1 jonge hond heeft, die losliep, maar ook 2 hele oude hondjes waarvan 1 totaal blind !!
Gorby zit aan de lange lijn, hij loopt door zijn slechthorendheid ook nooit los. En ja hoor, daar kwam er weer 1, een halfgrote felle reu, die nooit luistert en ook geen leiding krijgt. En hij gaat met een bocht om Gorby heen (die heeft hem al eens wat uitgelegd) en duikt op de 2 oude hondjes (12 en 14jaar oud) en wat denk je, dat we gewacht hebben en vriendelijk verzocht of meneer zn lekkere reu effe bij zich wilde roepen........?? neeeuuuh, we hebben ook niet geschopt trouwens, ik heb Gorby gewoon lijn gegeven..... dat ding doet het nooit meer.
Vonden we het leuk, nee totaal niet, want de jonge reu die er ook bij was, kreeg hier ook een totaal verkeerde les, hoewel Gorby het zonder zijn tanden te gebruiken oploste, hij is zo machtig en ervaren, maar de jonge reu was erg overstuur, woest dat "zijn" oude roedelgenootjes werden aangevallen.
verweer van de meneer "tis losloopgebied hoor"
ik ga mee met Kees en Fay 100%
als je hond niet luistert, mag hij niet los
als je hond niet heel sociaal is mag hij ook niet los, tenzij hij luistert.