niet in de bench

6 reacties

lief hondje

21 oktober 2010, 11:30

Hallo,
Misschien een rare vraag maar kunnen honden meer zien "tussen hemel en aarde" ? Ik heb namelijk een hondje, een jack russell, die als ik even weg moet in de bench moet ,samen met mn andere hondje. Sinds kort krijg ik `m er met heel veel moeite in, hij verzet zich hevig. Hij kijkt dan steeds weer heel angstig omhoog net als of ìe wat ziet. Ook gaat hij rechtop tegen mn been staan en moet ik `m optillen. Het gebeurt ook wel een s`avonds als hij lekker naast me ligt te slapen op de bank. Hij schrikt dan wakker en gaat met hele angstige ogen omhoog kijken en "iets " volgen met zn koppie.Hij ligt dan echt te bibberen en kruipt nog dichter tegen me aan. Dit komt zo een aantal keer voor op een avond( soms ook overdag)
Wie weet wat dit kan zijn ? Mijn andere hond doet dat niet , maar het inmiddels overleden hondje van mn vriend deed het ook.
Het is echt zielig om te zien dus ik hoop dat tips ofzo heeft.


Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "niet in de bench" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Bianca & Tara

21 oktober 2010, 11:38

Voor de bench kan je eventeel proberen om een doek over de bench te leggen, het heeft je hondje een huiselijk gevoel. Wij hebben ook een fleece deken over de bench, enkel de voorkant is vrij. ' avonds leggen wij ook de deken tot halverwege aan de voorkant, ze kan dus altijd nog iets zien. Ze zijn veel rustiger als ze het 'huisje' gevoel hebben.
Als ze het natuurlijk ook in de zetel doet is het iets moeilijker, daar kan ik niet echt een voorstel bieden, tenzij dat je een dekentje op hem legt en het knus maakt.
groetjes
bianca & tara

Sandy

21 oktober 2010, 12:33

Hoi,

Soms lopen we in het bos en blijft Sandy ook ineens stilstaan omdat ze wat ziet. Zelf zie ik dan helemaal niets ;-) Het lijkt mij het beste om in die situatie net te doen alsof er helemaal niks aan de hand is. Je hond absoluut niet gaan troosten of optillen want dan beloon je het angstige gedrag juist. Wij doen altijd net alsof er helemaal niks aan de hand is wanneer Sandy ergens bang voor is en dit werkt het beste. Haar staartje gaat dan al gauw weer omhoog omdat ze ziet dat de baasjes ook niet bang zijn.

caro en de teckels

21 oktober 2010, 12:38

niet in meegaan negeren is het beste want hoe meer je er in mee gaat hoe groter de angst wordt O-)
Maak het wat leuker in de bench bv beide een kou botje of kong zet de radio aan.
sterkte er mee

lief hondje (gast)

21 oktober 2010, 12:49

Bedankt voor de tips , zal het eens proberen om een deken over de bench te doen.Ik heb boven op mn slaapkamer ook een bench waar ze snachts in gaan en daar "ziet ìe ze niet vliegen O-) "". Gelukkig zitten ze met zn tweetjes in de bench dus hij kan wel lekker tegen zn maatje aankruipen.
Groetjes :-)

Angela • Bodhigoedgekeurde fokker

21 oktober 2010, 12:50

Als je de hond alleen maar in de bench doet als je weg gaat, is het logisch dat hij er niet meer in wilt. Hij koppelt de bench aan 'vrouwtje gaat weg' en dat is een negatieve associatie.
Je kunt beter beide honden regelmatig in de bench doen, ook als ze je thuis bent.

Een hond kan denk ik wel meer tussen hemel en aarde zien, ja... Ze horen of zien soms wel dingen. Wat dat dan is, weet ik niet... ;-)

lief hondje schreef het onderwerp

21 oktober 2010, 13:30

De bench staat in de kamer en is ook gewoon open, beide honden gaan er ook wel in liggen om te slapen of om er een speeltje of iets lekkers uit te halen wat ik er in heb gedaan, dus dan wil `ie wel.Als ik weg ga dan doe ik altijd de radio aan, en heb ook wel eens aan de buren gevraagt of ze blaffen als ik weg ben maar dat doen ze gelukkig niet.Het is soms ook wel komisch om te zien als zn "spookvriendjes" er zijn.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "niet in de bench" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^