vrijspraak hond

24 reacties

vrijspraak hond.......

een man met een ..niet -zichtbare honden riem is door de kantonrechter in Haarlem vrijgesproken van het niet aangelijnd uitlaten van zijn voervoeter.

Het leverde hem aanvankelijk een boete op van 60 euro.
De man werd door een stadswacht betrapt tijdens een wandeling met zijn hond.

Omdat het huisdier onaangelijnd en ongecontroleerd rondliep op een plek waar dat verboden is, ging het baasje zonder pardon op de bon.

Dat de hond een elektronische halsband droeg, waarmee de eigenaar met een afstandbediening kleine stroomstootjes kon uitdelen om het ..beest..te corrigeren, deed er niet toe.

Uit principe liet het baasje de zaak voorkomen. Zowel de offiecier van jusitie als de rechter gaf hem gelijk : de man heeft , aan de strekking van het voorschrift van aanlijning, voldaan omdat hij de vereiste controle over zijn kon uitoefenen met elketronische aanlijning.


zelf vind ik het heel jammer dat deze man zijn zin heeft gekregen, en waarom ? er zullen er meerdere komen die de hond dan een elketronische band om zullen doen, en er mee gaan werken om resultaat te boeken. helaas. want je moet toch wel degelijk dan aantonen dat de hond luisterd.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "vrijspraak hond" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

RVS

1 oktober 2010, 12:42 3 doggies

Wel raar ja, want het is niet duidelijk of de hond na een stroomstootje ook naar de baas zou komen.
Vito luistert super goed maar als ik haar een stroomband om doe en op afstand een schokje geef zal ze waarschijnlijk heel paniekerig reageren en zeker niet begrijpen dat ze naar mij toe moet komen.
Betekent dus wel dat als je kan laten zien dat je hond onder alle omstandigheden goed luistert, je niet met een aangelijnde hond hoeft rond te lopen.

Japjes

1 oktober 2010, 12:45 3 doggies

liever een hondenriem gebruiken dan stroomschokken O-)

corrie koopman

1 oktober 2010, 12:49 3 doggies

Ik snap niet dat dit wordt toe gestaan. :'(

RVS

1 oktober 2010, 12:49 3 doggies

Wel leuk als je ergens bent waar je hond niet los zou mogen lopen en je wordt er op aangesproken.
Je zegt dan gewoon dat de hond wel aangelijnd is maar dat zij dat niet kunnen zien.

Diesel & Bumper

1 oktober 2010, 13:01 3 doggies

Zoals ik al eerder heb gezegd, ik heb een hekel aan die stroombanden en als ze danb door een uitspraak van de rechter ook nog eens "gepromoot"worden word je niet vrolijk van. Rudi ziet weer voordelen.... :-)

Willemijn - baasje van Vika . Bams en Ogin ¥ . schreef het onderwerp

1 oktober 2010, 13:03

laat er geen misverstand over zijn, het gaat er niet om wat beter is een stroomband of een gewone halsband.

zeker ben ik daar niet voor, het gaat erom dat er nu eigenaren zijn die dit uit de krant lezen, en ook zo,n band aan gaan schaffen, en als ze aangehouden worden het moeten tonen dat ze controle over hun hond hebben.

daarom vind ik het jammer dat die man zijn zin gehad heeft. want vele zullen volgen, helaas.

RVS

1 oktober 2010, 13:14 3 doggies

@Plato
Niet in de stroomband, maar wel in de uitspraak van de rechter. Schept jurisprudentie.

Nu zal ik niet in die situatie komen maar ik kan dus tegen de rechter zeggen dat ik mijn hond beter onder controle heb als iemand die een stroomband gebruikt en ik dus vrijuit moet gaan.

oukjespeciaal aangestelde fokker

1 oktober 2010, 13:39 3 doggies

Hij had van mij een flinke boete mogen krijgen wegens dierenmishandeling.

Jasmijn

1 oktober 2010, 13:41 3 doggies

Wie zecht er dat men die schok band moet gebruiken,
niemand weet of die man de schok ook echt gebruikt.
Maar die hond loopt wel lekker los,

mvg Jasmijn.

Kelvin, Monique en Kira & Mila

1 oktober 2010, 13:43 3 doggies

Vereisde controle, wat wordt daar precies mee verstaan.

Ik ken honden, die beter luisteren als een gemiddelde peuter/kleuter.

Of geld een goed getrainde hond niet onder vereisde controle (zal wel, nederland kennende)

Angela • Bodhigoedgekeurde fokker

1 oktober 2010, 13:47 3 doggies

Ik had in het andere topic hierover al gezegd dat als de hond goed luistert, de man helemaal de band niet hoeft te gebruiken. Je zou zo'n band ook kunnen namaken, want een agent ziet het verschil toch niet. En zo kan je hond wel los lopen.
Het is alleen wel jammer dat er zo wel stroombanden moeten blijven bestaan.

Willemijn - baasje van Vika . Bams en Ogin ¥ . schreef het onderwerp

1 oktober 2010, 13:49

angela, dat is het ergelijke er nou van.
de mensen lezen dit stukje, en denken aha....dat ga ik ook doen.

maar als ik het goed begrijp. kan ik bamse gewoon lekker loslaten, en roepen ? die komt gelijk. heb ik toch ook een excuus om ze los te laten. en wat je zegt, zo,n band namaken.

Willemijn - baasje van Vika . Bams en Ogin ¥ . schreef het onderwerp

1 oktober 2010, 13:52



Mijnheer, de allernieuwste van het nieuwste. de draad ziet u zo erdoor heen lopen, dat witte nijlon draadje. :-D

en dan wel in je jaszak de afstand bediening van de t.v. natuurlijk.

je laat het gewoon zien, je druk op de knop en roep gelijk......hierrrrrr, en bamse komt. :-D

Diesel & Bumper

1 oktober 2010, 17:52 3 doggies

Haha, wat ben jij creatief Willemijn!! Ik wil er ook zoeen.

Anita

1 oktober 2010, 18:46 3 doggies

Heel jammer deze uitspraak! : - (

Wilma en Dobby (RIP)

1 oktober 2010, 19:11 3 doggies

Ik vind het wel apart, deze uitspraak. Als je hond goed luistert en altijd al lost mee kon, kun je met zo'n investering dit gewoon blijven doen. Theoretisch zou dit ook in gebieden moeten gelden waar honden nu niet los mogen.

Willemijn - baasje van Vika . Bams en Ogin ¥ . schreef het onderwerp

1 oktober 2010, 19:29

ja eigenlijk is dat dan voor iedereen, een goed luisterende hond mag dan inderdaad los, het is door twee instanties besproken en de eigenaar is vrijgesproken van een boete.

geld dus ook voor mij, want bamse luisterd ook goed, en is op afstand te corrigeren, zonder stroomband, gewoon een leuke houten kralen band om.

Charlotte en de Witjesgoedgekeurde fokker

1 oktober 2010, 19:31 3 doggies

Ik vind het wel terecht. Die man had de controle over zijn hond die hij hebben moest.
Ookal ben ik niet voor het gebruik van dergelijke banden.

Charlotte en de Witjesgoedgekeurde fokker

1 oktober 2010, 19:33 3 doggies

En ja zoals gezegd wie weet of hij hem gebruikt :-) Misschien wel expres gedaan (ik zou het nog slim vinden ook haha)

Willemijn - baasje van Vika . Bams en Ogin ¥ . schreef het onderwerp

1 oktober 2010, 20:19

dan mag ik voortaan ook met Bamse los lopen, want het zou toch van het gekke zijn dat alleen mensen met een schok band de hond los mogen laten lopen.

mijn hond komt ook , daar heb ik ook controle dus over, ik hoef maar te roepen en ze komt. dat zou dus betekenen dat iedere hond die goed luisterd, en komt wanneer de baas roept. los mag, ja toch ?

en bamse heeft een prachtige houtenkralen band om. ook apart. :-D

leony met Binky

2 oktober 2010, 01:51 3 doggies

die stroombanden moeten eens verboden worden bah

Charlotte en de Witjesgoedgekeurde fokker

2 oktober 2010, 01:59 3 doggies

Ben ik het mee eens hoor Willemijn, ik laat mijn honden ook gewoon altijd los lopen.
Maar dat neemt niet weg dat ik het wél terecht vind dat hij gelijk heeft gekregen.

Willemijn - baasje van Vika . Bams en Ogin ¥ . schreef het onderwerp

2 oktober 2010, 10:15

gaat hier niet om wat slecht of goed is. het gaat erom dat de mensen er naar gaan grijpen, want dan mag je hond los, dat is het verhaal, wat ik dus niet goedkeur.

en voortaan laat ik het dan ook voorkomen, met mijn kralen ketting, en mijn t.v. afstandbediening. :-D

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "vrijspraak hond" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Lees ook

^