chihuahua x maltezer

43 reacties · pagina 1 van 2

ChihuahuaxMaltezer

21 september 2010, 16:17

Hallo!

Ik ben nu toch al heel lang op zoek naar een pup van de kruising chihuahua x maltezer, ik kan hem jammer genoeg nergens vinden. :(

Ik zou het heel erg op prijs stellen als een van jullie me een tip kan geven waar ik deze kruising kan vinden...

Alvast bedankt!

xx'

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "chihuahua x maltezer" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Uma & Joker

21 september 2010, 17:55

waarom wil je een kruising??
vind je een Chihuahua gewoon als rad niet leuk? of een maltezer? of een shih tzu?

er zijn genoeg leuke rashondjes. :-)

soraya

21 september 2010, 18:37

Dat wat Ilja zegt dacht ik te gaan schrijven.

Ik zou voor een echt ras gaan bij een goede fokker,of anders bij het asiel kijken.

www.ikzoekbaas.nl

Angela • Bodhigoedgekeurde fokker

21 september 2010, 18:39

Dat komt omdat die niet doelbewust worden gefokt.
Je moet maar net geluk hebben dat je zo'n nestje vindt en dan ook nog eens een verantwoord nestje. Chihuahua's zijn zeer vatbaar voor bepaalde ziekten, dus verantwoord fokken is heel belangrijk. Geen kruising lijkt hetzelfde; dus als je ergens een kruising daarvan hebt gezien, wil niet zeggen dat een pup op dat hondje lijkt, qua uiterlijk en/of karakter.

Anoniem (gast)

21 september 2010, 18:56

Ik moet eerlijk bekennen dat wij met onze DJ (zie mijn profiel) voor het eerst een kruising hebben. Alle andere honden die ik in de loop van 25 jaar gehad heb, waren met stamboom en dus puur.

Wij hebben nu een kruising Chihuahua met Yorkse Terrier en ja, het is een fantastisch beesie. Echt een DJ!
Hij komt van een particulier die heel af en toe een nestje had en ze zijn thuis geboren en waren krantzindelijk. We kregen bij de koop een zak voer, een speeltje en een bench mee. Erg goed verzorgd.
Helaas heeft onze DJ op nog geen 6 maanden leeftijd 2 operaties moeten ondergaan. Eentje daarvan was omdat zijn hoek melktandjes bleven zitten, bij deze operatie gelijk laten chippen en laten helpen. Maar het belangrijkste was dat ze gelijk foto's konden maken van zijn heupjes.
En daar bleek uit dat hij gelijk geopereerd moest worden aan een geboren afwijking. Zijn hele heupkop is verwijdert en leeft dus no zonder. Zijn pootje is daardoor korter geworden maar ondervind daar geen hinder van. Revalidatie duurt lang, wel 1 jaar bij elkaar en het is nu 11 maanden geleden. Hij heeft een trauma van alles overgehouden en i een hondje met gebruiksaanwijzing geworden. Maar met mijn ervaring in les geven en 25 jaar honden, gaat het al stukken beter.
Met andere woorden wil ik zeggen dat het altijd wel verkeerd kan gaan. Dit was een particulier en de chirurg heeft niet kunnen zeggen nog of dit een erfelijke kwestie is geweest. Omdat meer kleine hondjes dit kunnen krijgen is men onderzoek gaan begonnen om dit uit te zoeken, tot op heden nog steeds aan de gang en wie weet hoe lang dat gaat duren.

DJ hoort hier in huis, het heeft zo moeten zijn, daar ben ik van overtuigd. Maar het is wel gek, voor het eerst een kruising hondje en een hoop ellende. Niet voor ons, al had ik moeten stelen om de operaties te moeten betalen, dat maakt mij niet uit. Nee, voor het hondje zelf. Het is echt heel erg geweest en als ik er aan terugdenk doet mijn hart nog zeer.

ga niet uit van deze ellende, maar hou er wel rekening mee. Ik wens je veel sterkte om een leuk hondje te kunnen krijgen.
Mijn vraag, waarom deze kruising? Als het gaat omdat je al eerder zo'n kruising gehad heb..........dan is dat juist de verkeerde reden.

D

21 september 2010, 18:57

ps. ik zag dat ik uitgelogd was ,maar had al op geklikt op reageren. Dus me is de gast hierboven!

Natasja

21 september 2010, 19:51

Het valt mij heel vaak op dat als iemand een kruising wilt.Dat er vaak wordt gevraagd waarom wil je geen ras?Ik heb ook voor een kruising gekozen.Zijn ook leuke hondjes.Maar het valt mij gewoon op.

Floor en Fiefie

21 september 2010, 20:22

natasja het gaat niet om de kruising op zich maar om de manier waarop ze gefokt worden....

Angela en Michel

21 september 2010, 20:24

Dat komt dus omdat kruisingen vaak van broodfokkers komen of zogenaamde 'oeps' nestjes. Niks is getest en dus heb je dan sneller kans op ziektes of erfelijke afwijkingen. Het ligt eraan, maar als je een broodfokker hebt dan komen daar ook nog eens geen socialisatie en ziektes bij. Gelukkig is dat bij de zogenaamde 'oeps' nestjes minder, maar dan blijven de erfelijke afwijkingen nog wel...

Georgina

21 september 2010, 21:18

Mijn schoonouders hebben toevallig zo'n kruizing.
(de chihuahua is overigens vooral in het gedrag te merken, niet in uiterlijk)

Zij hebben 'm gekregen van iemand toen ie nog pup was. De mensen die hem hadden gekocht besloten dat ze toch maar geen hond wouden hebben...

Banjer (zo heet ie) is nu ongeveer 3 jaar en heeft gelukkig nog geen 'mankementen'.
Dat hij bij een broodfokker vandaan komt is 100% zeker. En sorry, maar ik ga je niet vertellen waar hij vandaan komt want ik zal de laatste zijn die broodfok gaat stimuleren.

Als je al een kruizing wil, hou er dan rekening mee dat je altijd meer kans hebt op afwijkingen.
Ga dus naar een fokker die beiden ouders wel heeft laten testen, zodat je wat meer zekerheid hebt.
Een 'oeps' nestje, is altijd nog beter dan bij een broodfokker maar ook hier heb je meer kans op afwijkingen.
Zo word je , over het algemeen, goedkope kruizing nog een dure hond...

Ben wel benieuwd waarom je juist deze kruizing wil?

Natasja

21 september 2010, 21:27

Dat kan.Tot nu toe heeft mijn hondje niks en dat hoop ik zo te houden.
Maar ik begrijp jullie wel.
Succes met het vinden van het goede hondje.

Floor en Fiefie

21 september 2010, 21:31

in sommige gevallen gaat het niet alleen om wat het hondje heeft...maar ook wat er in die fokfabrieken gebeurd, mensen zijn daar hier begrijpelijk heel fel op want het is een van de ergste vormen van dierenmishandeling en we willen hier gewoon niet dat daar nog hondjes gekocht worden.

Natasja

21 september 2010, 21:36

Oke dat kan.Maar wij hebben heel goed gezocht.
Alles zag er keurig uit ze zijn getest enzo.
Dus ik ben er blij mee.

Mexx

21 september 2010, 21:42

@ Natasja: getest op wat? De standaard dierenarts verklaring?? Dat stelt niets voor.

Claire & Tess & Bonnygoedgekeurde fokker

21 september 2010, 21:43

ik kan me heel goed voorstellen dat als je een kruising hebt, je er ook heel erg blij mee bent.... en ik zeg dan ook volmondig... geniet ervan!!!! Maaaar.... om nou expliciet op zoek te gaan naar een kruising..... met als grote kans een oeps (nergens op getest)-nestje of broodfok.... dat is wel een beetje vragen om problemen.... en dan vraag ik me af waarom je juist die kruising wilt.... chihuahua's zijn leuk..... Maltezers zijn leuk..... wat is er nou nog leuker aan een kruising?

maar goed, dat is alleen mij mening...

Georgina

21 september 2010, 21:45

Natasja, Dat je een kruizing hebt, is niets mis mee.
Maar de manier waarop kruizingen worden gefokt is (helaas te vaak) wel wat mis.

Als mensen toch een kruizing willen, is het belangrijk dat ze goed kijken naar de leefomgeving van de pups (en ouders), de ouders getest zijn, er niet teveel nestjes kort op elkaar komen puur alleen voor het geld, de pups op de juiste manier het nest verlaten (dus de inentingen gehad, goede socialisatie, juiste leeftijd enz)

Natasja

21 september 2010, 21:58

Bij mij was dat allemaal zo.Socialisatie is prima.Ze kan met elke hond goed opschieten. Intentingen ook gehad.Ouders waren erbij. Iedereen moet zelf weten wat voor ras/kruising hij/zij neemt.Met 8 weken mocht ze weg.

Mexx

21 september 2010, 22:00

Een volwassen kruising zoeken zie ik geen probleem in en de asiels zitten overvol. Een pupkruising zoeken is vaak vragen om problemen.
Ik snap ook niet waarom bv een kruising uit de gezelschapshonden groep, er zijn in die groep al zon 30 rassen! Alle soorten kleuren, vachten, karakters etc, wat maakt dat je perse en kruising wilt waar je niet eens van weet wat je gaat krijgen..

Het nadeel van vooral de kleine kruisingen is de broodfok, pretnest fok en dus beide onverantwoorde fok.

Natasja

21 september 2010, 22:09

Ik ben ook een beetje van het onderwerp afgegaan.sorry daarvoor.

ChihuahuaxMaltezer schreef het onderwerp

22 september 2010, 18:13

Haha okee, bedankt voor al het negatieve advies :P

Okee, als jullie zo gek op rashonden zijn...
het hondje moet hieraan voldoen van mijn vader, anders mag ik hem niet. :
-Geen keffertje
-Geen lang haar
-Niet wit
-Klein, het liefst rond de 20 cm...
-Leuk karakter, (familiehond)

B.V.D.

milly

22 september 2010, 18:15

waarom geen chihuahua
je weet nooit hoe een mix word
en een chihuahua is echt mooi hoor

Natasja

22 september 2010, 18:26

Ik vindt wel dat je zelf moet weten wat voor soort hond je neemt.Maar ja dat is mijn mening.
Succes :-)

Uma & Joker

22 september 2010, 19:00

cavaliertje??

Dwerg Pinscher?

Mexx

22 september 2010, 19:07

Waar wonen jullie ong? In november is er een grote hondenshow in amsterdam, ervoor een grote in maastricht.
Als je op de dag gaat kijken van de gezelschapsrassen kom je heel veel rassen tegen en kan je met eigenaren en fokkers praten.

Wat bedoel je met niet langhaar. Een echte malthezer heeft als je het laat groeien lang haar, maar veel mensen laten ze trimmen tot een korter model. Zou je vader zoiets wel willen of echt een kortharig ras.

Ken je de cavalier king charles spaniel?? Die zijn rond de 30 cm, maar nog steeds klein en halflangharig.

oh we zijn dus niet pro ras :-D Maar meer voor goed fokken, wat meer voorkomt bij stamboomhondjes, helaas.

Floor en Fiefie

22 september 2010, 19:07

geen keffertje....
dat ligt toch echt aan de baas hoor...niet aan het ras. je kan elke hond leren dat blaffen niet nodig is.
maar goed, ik denk aan een dwerg pincher :-)

Cgoedgekeurde fokker

22 september 2010, 19:18

20cm is wel erg klein..Dan kom je alleen uit bij de Chihuahua.

Cgoedgekeurde fokker

22 september 2010, 19:19

Oja, lijkt me handig als je iets meer info geeft.

Zou dit je eerste pup zijn? Weet je hoe je een hond opvoed? Hoe vaak moet de hond alleen zijn? Wil je er veel mee wandelen, zo niet, heb je wel de tijd om 3x per dag de hond uit te laten?

Mexx

22 september 2010, 19:24

oh 26 september is de show in maastricht. Ga er eens kijken, ik weet zeker dat jullie wat vinden daar.

joyce & tara

22 september 2010, 19:39

Prazsky Krysavik dit is een ras wat ongeveer 20 cm word
en is alleen in black en tan (zwart met bruin) volgens mij ook bruin

dan heb je ook een hondje met kort haar.
en het blaffen kun je ook zelf aanleren of afleren.
dat ligt ook deels aan opvoeding van de hond.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "chihuahua x maltezer" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^