Hallo,
Ik weet dat er al honderden vragen over gesteld zijn, maar ik wilde toch nog even mijn situatie voorleggen..
Bento is een amstaff reu van 5 mnd oud..
Mijn vraag was of het verstandig is als ik hem laat castreren..
ten eerste is hij heel erg dominant..
naar mijn gezin,(springen bijten beginnend rijen etc.) maar ook naar andere honden.(continu op de rug springen, bijten)
nu probeer ik hem dat thuis af te leren (d.m.v. straffen, in bench, stem, laten zitten etc.) en ik geef hem voldoende beweging, met spelen en uitlaten.
naar mijn idee ben ik daar consequent in, maar het lijkt niet goed te werken.
Verder is hij heel erg op geurtjes gericht.. als hij eenmaal een spoor heeft gevonden krijg je hem daar niet meer vanaf..
Hij loopt continu met zijn neus over de grond, en luistert dan ook nergens naar.
Mijn broer word zegt steeds dat ik m moet laten castreren, en dat het voor de 6mnd moet. Dit omdat hij dan nog niet volledig ontwikkeld is..
Ik weet echt niet wat ik moet doen. Ik vind het namelijk sonde.. Er word ook vaak gezegd dat het niet veel veranderd.. dat het in het karakter van de hond zit..
Dit idee heb ik bij bento ook. Maar ik ben dan een beetje radeloos hoe ik hem dat dan af zou kunnen leren..
Ik zou het ook sonde vinden als ik zn groei hierdoor verstoor. Het is een mooie hond, en wil daar niks in tegenhouden..
Zou chemische castratie een idee zijn? maar moet ik dan ook wachten tot hij is uitgegroeid? Of met 6 mnd?
Groetjes marieke
pootje bento



3 doggies

