de meeste honden in de familie bleven bij het volk. die waren redelijk gerust met bezoek.
@jeanette: zo een ken ik ook. die is zo blij dat ie compleet hyper wordt. hij is ook heel gevoelig op gebaren, vooral snoepjes uit je zak halen of iets dat er op lijkt. Als hij nogal energetisch word gecorrigeerd ( door de eigenaar) wil ie nogal wel eens rare dingen gaan doen. nu als ie bij hem moet komen, durft ie al wel eens bij het bezoek te gaan leunen ( als er iemand naast de eigenaar zit) zodat ie En bij de baast in de buurt ligt ( wat ie denkt dat de bedoeling is ) en toch nog met het bezoek interactie kan hebben (cfr, vooral bij mij komen liggen).
Ondanks dat ik weet dat dat soort gedrag eigenlijk beter ontraden kan worden, vind ik het wel erg leuk dat hij zich tegen me aandrukt( ik beken schuld). de slimmerik. wel probeer ik hem te temperen in zijn ontstuimige gedrag. en probeer ik hem op een rustige manier met een duidelijk commando te zeggen dat hij uit de zetel terug op de grond moet. (van de eigenaar mag hij in de zetel, alleen kent hij als het ware geen 'off'-switch, dus hem gewoon even naast u hebben liggen resulteert al snel in stoeien door hem en kopstoten per ongeluk)
hij kan wel rustig worden en zelfs slapen bij bezoek dus er is wel 'hoop'
@ina:
ja als ze niet de moeite willen nemen om de taal van de honden neen beetje te leren, krijgen ze dat natuurlijk. ze geven de verkeerde indruk aan de hond. mja, hen opvoeden is al lang niet zo gemakkelijk als een hond.
Mijn moeder is ook zo'n beetje, alleen dan aan de andere kant van de grens. ze is niet duidelijk genoeg tegen de hond, die durft bij tijd op haar schoot te springen en dan gaan likken.
even een vraagje tussendoor. als ik vind dat een hond te ver gaat bij een ander, is het dan mijn plicht hem te corrigeren, of moet het 'slachtoffer' het zelf regelen. Ik word nogal eens door m'n moeder teruggefloten als de hond haar 'overvalt' en ik die hond van haar terug op de grond wil sturen.