Dag Liesbeth,
Ik zou er ook mee stoppen.
Ik had Tandplaque Off gekocht bij onze dierenarts.
Het was eigenlijk voor Ciekiejan. maar die is hartpatiënt en nu durf ik het hem toch niet tegeven.
Ondanks dat het bij de dierenarts wegkomt. Mijn voorgevoel zegt niet doen.
Ik heb nu van die vingerdoekjes van Petosan, het tandsteen gaat er niet van weg, maar voorkomt verdere plaque vorming.
Ik spuit er ook een klein beetje Enzymspray op, op het met water lichtbevochtigde vingerdoekje. Nooit zo in de bek. Het is al een oudere hond. Ben op mijn hoede met zulk soort dingen.
Voor het gevoelige tandvlees gebruik ik tandvleesbalsem van Weleda. Zit in een tubetje en met een klein drupje ervan doe ik dat voor de nacht op de randjes gevoelig tandvlees. Hij kan en kon niet onder narcose om zijn gebit evt. te reinigen.
Met 3,5 jr. heb ik hem gekregen, toen had hij al tandsteen.
Op harde botten kauwen is ook geen optie voor hem. En speciale kauwlapjes en stokjes zijn erg gevaarlijk, blijft aan zijn verhemelte plakken..
Alleen een rauwe mergpijp van ca 10 cm lang met een dun gat in het midden krijgt hij zo nu en dan. Maar ja als het vlees eraf is, hoeft hij het ook niet meer.
Gedroogde pensstaafjes krijgt hij wel, gelukkig knaagt hij daar wel op.
Lust Bo dat ook niet?
Je hebt tegenwoordig ook geperste pensbotten. Dat gaat hier ook goed.
Blijf er wel altijd naast zitten. (vanwege de enge ervaringen met platte kauwlapjes)
Ik hoop dat er meer mensen zijn met tips.
Groetjes