Waarom heeft de dierenarts gezegd dat jij nu met de hond mag wandelen? Omdat je oud nu genoeg bent?
Je zegt dat je regelmatig traint, dan denk ik dat je de basis dingen wel weet toch? Train je zelf of zit je op cursus (anders misschien wel héél leuk om te gaan doen!)
Veel aandachtsoefeningen doen, ook tijdens het lopen en flink belonen. Labradors zijn dol op koekjes, dus dat werkt vast heel goed.
Als hij naast je loopt steeds belonen en als hij gaat trekken je in een keer omdraaien de andere kant op, houd de riem dan stevig met twee handen voor je buik vast. Het kan soms even duren voordat je dan ergens komt omdat je steeds aan het draaien bent, maar dit moet je echt even volhouden, dan heeft hij het zo onder de knie.
Een roedelleider zijn tijdens de wandeling betekent inderdaad dat je in alle andere situaties ook een roedelleider moet zijn.
Weet je hoe dat werkt?