Geweldige leermeester..

28 reacties

Janine

15 juni 2010, 19:30

Mijn ouders hebben twee grote honden, een golden retriever en een groot zwitserse sennen.
De golden retriever weet niet zo heel goed wat hij met Balou aanmoet. Heeft hem al eens iets te hard op zijn plek gezet. Maar de sennen is geweldig! Het is al een erg sociale lieve hond, erg beschermend naar het gezin. Niet dat hij dan bijt, maar dan knijpt hij.. meestal in de billen O-) .
Laatst waren we aan het wandelen. Alle honden los, inclusief Balou. Zit er een stelletje op een bankje. Balou keek al eens heel nieuwsgierig. Toen riepen ze hem en hij rende er al kwispelend heen. De sennen bedacht zich geen seconde en ging Balou meteen halen. Ff bij het nekvel en het leek alsof hij wilde zeggen: "niet met vreemden praten, hup meekomen." Mijn moeder en ik stonden perplex te kijken. En zo gaat het telkens met die twee. Ze spelen heel leuk met elkaar en de sennen zet hem op zijn plek waar nodig is.
Hebben meerdere mensen dit, of honden dan? Ik vind het super in elk geval!

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Geweldige leermeester.." praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Ilja & ***Sterre**

15 juni 2010, 19:39 3 doggies

Toen mijn collie meisjes oud en doof werden kon ik Jip mijn reu opdracht geven de dames op te halen als ze doorliepen waar ik wilde afslaan..

Jip rende dan naar de dames..
duwde ze om zodat ze ijn kant op moesten kijken waardoor ze dan zagen dat we een andere kant op gingen lopen..

Zo heeft hij ook ooit de Shetlander opgehaald die zich losgestrokken had uit mijn handen..
Aangezien ik er zelf niet achter aan kon, stuurde ik Jip..
Hij rende naar de pony toe, pakte het haltertouw en bracht haar weer terug naar mij.. ;-)

Ja, honden zijn bijzondere wezens..
;-)

Janine schreef het onderwerp

15 juni 2010, 19:39

Ze zijn gek op mekaar!

Charlotte en de Witjesgoedgekeurde fokker

15 juni 2010, 19:45 3 doggies

Super gaaf is dat he! Echt een Golden Dog, daar moet je zuinig op zijn ;-)

Uma & Joker

15 juni 2010, 19:45 3 doggies

ow wat leuk zeg :-) echt heel erg gaaf :-D

Janine schreef het onderwerp

15 juni 2010, 19:55

@Ilja&Sterre: wat geweldig dat hij de schetlander haalde en naar je toe bracht!

Ja, ik ben er ook enorm trots op. De sennen was min of meer mijn hond, maar toen ik ging verhuizen (niet ver weg, maar toch) bleef hij bij mijn ouders, omdat hij gehecht was aan de vorige golden van mijn ouders. Die haal je dan niet uit elkaar he.

Bugs **Taz**

15 juni 2010, 19:57 3 doggies

ik herken het helemaal!!!
de border collie van mijn vriendin is nog een jong ding en vind alles leuk en helaas ook brood dat op de grond ligt.. ze gaat het steeds opeten en als we dan tegen taz (mijn hond) zeggen pakze! dan gaat hij erheen en geeft der idd een nekbeet en loopt dan met de hond mee terug.. :-D

Ilja & ***Sterre**

15 juni 2010, 19:59 3 doggies

Nee, niet definitief uit elkaar halen..

Maar dat honden leren ook eens zonder elkaar te zijn, is niet verkeerd...!!

Er zal er toch ooit één eerder komen te overlijden..
Dus leer de honden wel zelfstandig zijn..
Dat de hond die overblijft niet wegkwijnt omdat ze nooit zonder elkaar geweest zijn...

Dit komt helaas maar al te vaak voor..
Dus wees dit wel voor..
Neem af en toe eens een hond alleen mee op stap... ;-)

Leuk de interactie te lezen van de honden maar wees gewaarschuwd.... ;-)

Janine schreef het onderwerp

15 juni 2010, 21:24

@ Ilja&Sterre: je hebt helemaal gelijk hoor. Maar hij was inmiddels op een leeftijd dat we daar gewoon voor hadden gekozen om ze bij elkaar te laten.
Met Balou gaat dat nu anders.
's Morgens wandel ik met hem, krijgt hij eten, loopt hij nog wat rond en als wij gaan werken gaat hij in de bench. Na ongeveer 1,5 a 2 uur komt mijn moeder of vader hem halen en gaat hij mee naar hun. Daar speelt hij met de honden, gaat mee wandelen en daarna gaat hij weer een tijdje in de bench slapen. Daarna wordt hij weer opgehaalt tot mijn vriend of ik thuis zijn en dan huppelt hij vrolijk met ons mee.
Hij weet dus dat hij hier woont en niet bij de honden. Ik ga vaak alleen wandelen, maar ga ook vaker met mijn moeder met de honden wandelen. Dus hij varieert qua beweging en spelen veel en weet waar hij aan toe is.
Met de paarden heb ik dat ook zo gedaan. Vroeger konden mijn ponietjes niet goed zonder elkaar. De paarden worden nu apart getraind en weten dat gewoon dat ze niet altijd samen zijn.

Samantha & Athos

15 juni 2010, 21:28 3 doggies

Denk dat Ilja ook de 2 honden van je ouders ermee bedoeld.. O-) Kan het mis hebben

Ik vind het trouwens wel geweldig om te lezen!
Hier nog niet meegemaakt met honden samen.
Wel met onze hond die op commando de boel bij elkaar dreef.
Super zo saampies!!

Janine schreef het onderwerp

15 juni 2010, 21:31

@ Samantha&Athos: ja, ze bedoelt idd de honden van mijn ouders. Maar wilde aangeven dat we het nu wat anders aanpakken. Is natuurlijk ook zowiezo al anders, omdat Balou hier woont. Maar ik bedoel te zeggen dat Balou het zo leuk vind met de honden van mijn ouders dat je zou denken dat hij liever met hun is, maar dat hij weet dat hij hier woont. Ik ben een beetje moeilijk uit aan het leggen, ik weet het.. ;-) :-D !

.

15 juni 2010, 21:31 3 doggies

Erg mooi lijkt me dat...hier nog nooit gezien..
Wel is onze Bolle een brave en haalt hij altijd zijn stoute vriendje op als ze los lopen..
Bolle komt meteen terug, en vriendje vaak niet...dan haalt Bolle hem vaak op...als we zeggen...ga Levi eens halen...

Maar wat een mooi gedrag..en inderdaad van een mooie leermeester toch.
Kan je op geen enkele cursus denk ik leren... ;-)

Japjes

15 juni 2010, 22:05 3 doggies

knap hoor :-D

Janine schreef het onderwerp

15 juni 2010, 22:06

Op de cursus juichten ze dit idd alleen maar toe.

Dobber!!!

15 juni 2010, 22:08 3 doggies

Ach ja, Sennenhonden he ;-).

Anita

15 juni 2010, 22:13 3 doggies

Dat is nog eens mooi/leuk zeg!

Ellen G

15 juni 2010, 22:22 3 doggies

De hond van mijn ouders, een Engelse setter, heeft eens ons konijn Witje teruggeduwd met zijn neus de tuin is. Hij was ontsnapt en schoot het park in dat aan de tuin grensde, lief he. Ik denk dat we zonder zijn hulp ons konijn niet meer gezien zouden hebben.
De hond en het konijn waren echt vrienden. Het konijn lag altijd tussen zijn poten en likte hem altijd.

Sharon & Nikita

15 juni 2010, 22:22 3 doggies

Ah wat lief.

Nikita heeft het ook met haar grote vriendin Angel.
Als ze ervandoor ging ging Angel d'r halen.
Prachtig om te zien.

Elly

15 juni 2010, 22:22 3 doggies

Mooi verhaal!

Monique van Buijtene-Hoek

15 juni 2010, 23:52 3 doggies

Super zeg... een hond om trots op te zijn! Ik vind het heel apart dat de Sennen zo goed op jouw hond past!

:-) :-D :-) :-D :-) :-D :-) :-D :-) :-D

Angela • Bodhigoedgekeurde fokker

19 juni 2010, 23:11 3 doggies

Die sennen moet bij alle pupjes even langsgaan :-D

Janine schreef het onderwerp

20 juni 2010, 09:39

Haha, das wel een goed idee Angela!
Dus mensen: Benno is beschikbaar, wel eerst een afspraak maken :-D :-D !

Eergisteren kwamen we een kruising labradorpup tegen. Balou natuurlijk heel enthousiast aan het springen. Benno vond het leuk, maar had het er maar druk mee, want beide hondjes waren zwart en op een gegeven moment bonjourde hij Balou weer mee en vond het genoeg geweest. Tis echt zo aandoenlijk om te zien hoe druk de sennen het heeft met oppassen en opvoeden!

< Liesbeth & Igor >

20 juni 2010, 09:49 3 doggies

O wat ontzettend goed!

Igor heeft hier ook zo'n leermeester in de buurt, zo mooi om te zien. De boxer treed heel mooi op als Igor te druk speelt met ander honden, hij plaatst zichzelf heel rustig tussen de honden kijkt even links en rechts en gaat dan liggen en gapen. Zo mooi ook, de jongere honden reageren dan onmiddellijk op hem en zijn dan ook rustig.

Nu is Igor iets ouder en dit is DE hond waar hij immens ontzag voor heeft en daardoor gaan ze, ondanks dat beiden reuen zijn, nog steeds goed samen.

Geniet er maar van, het is zo goed als een hond een goede leermeester heeft!

Anita.Langen.

21 juni 2010, 21:10 3 doggies

Ik vind het trouwens wel geweldig om te lezen! :-D O wat ontzettend goed!

Janine schreef het onderwerp

21 juni 2010, 21:19

Ik kan onderhand een boek gaan schrijven over de sennen ;-) ! Gisteren gingen we weer wandelen en ging mijn petekind mee. Op een gegeven moment kwamen we een wei tegen waar net hooi van het gras gemaakt was. Dus mijn petekind daardoorheen aan het rennen en liet zich erin vallen.. gaat de sennen naast hem liggen. Petekind staat op en rent verder, sennen gaat mee. Petekind gaat weer liggen, sennen ook.
Geweldig dier!!!!!

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Geweldige leermeester.." praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^