brok en vlees voeren

5 reacties

Bullsclan

28 april 2010, 16:55

Ik lees regelmatig op dit forum de verhalen over het afraden van het voeren van brok en vlees samen, er moet 8 uur tussen een brok/vleesvoeding zitten of de opmerkingen dat alleen geperste brok met vlees mag worden gegeven.
Zelf voer ik al jaren KVV en vers, maar de verhalen over brok/vlees combinatie is al geruime tijd een achterhaalde materie


http://www.barfplaats.nl/forum/index.php/topic,57705.0.html

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "brok en vlees voeren" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Bullsclan schreef het onderwerp

28 april 2010, 16:56

http://www.barfplaats.nl/forum/index.ph ... 705.0.html

je hebt helemaal gelijk, maar toch is het beter om er aparte dagen voor te nemen, heeft toch een wat andere vertering.

geef de ene dag vers of wat dagen achter elkaar, en dan brok de andere dagen, en geperst ? dat is een brok die de honden niet zo heel graag hebben, een krokante brok gaat er wat beter in.

het kan achterhaald zijn, maar de vroegere beweringen zijn toch altijd niet voor niets geweest. :-D

soraya

28 april 2010, 20:36

Ja die heb ik laatst ook gelezen,maar wat ik ook uit de verhalen haalde is :

Alleen brok geven:zorgt voor een zwakke zuurgraad van de maagsappen.

Alleen vlees geven:Zorgt voor een sterke zure maagsap,die alle bacteriën kan doden.

Als je de brok en vlees combineerd houdt dat in dat de hond een half zachte zuurgraad heeft en dus niet goed de bacteriën kan doden in de maag en hierdoor kan je hond bijvoorbeeld diarree krijgen of ziek worden.


Groetjes Soraya&Mila.

mariaa

28 april 2010, 20:39

ik ken veel mensen die brokken voeren samen met vers vlees zonder problemen.
ik zelf voer ook vaak vers en brok op één dag.

corrie koopman

28 april 2010, 20:51

Ik geef onze honden brokken en twee maal per week volledig vlees en dat gaat prima.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "brok en vlees voeren" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^