Honden fluitje

12 reacties

Na sharon en haar borders afgelopen zondag bezig gezien te hebben met een hondenfluitje dacht ik,
dat werkt foed, en het scheelt roepen.

dus nu heb ik ook een hondenfluitje gekocht, alleen nu vraag ik me af hoe ik het beste kan beginnen met trainen.

gaan fluiten en als ze dan bij me komen belonen?
of is het niet zo simpel? O-)

verdere tips om mn honden leren te komen zijn ook welkom!

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Honden fluitje" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Haike & Acha

19 april 2010, 17:50 3 doggies

Tgoh, hier hebben we ook een hondenfluitje.
Heb dit eigenlijk niet echt moeten trainen, vanaf ik fluit komt ze als een speer afgelopen!

Ik zou zeggen, wanneer ze komen direkt uitbundig belonen!

Of fluiten en hun naam zeggen indien ze nie komen...

Agnes

19 april 2010, 17:52 3 doggies

Ik heb ook een hondenfluitje en dat werkt heel goed.

Hoe heb ik het aangeleerd: Het commando 'hier' langzaam vervangen door het fluitje. In het begin roep je 'hier' en als hij/zij dan naar je toe komt, fluit je. Op den duur gaat hij het fluitje associeren met het naar je toe komen.

Zorg er voor dat je een vast 'deuntje' hebt. Ik fluit bevoorbeeld fieuw-fieuwt (van zacht naar hard).

Succes

Nienke & de roedelgoedgekeurde fokker

19 april 2010, 17:55 3 doggies

Mijn ervaring is dat je poolhonden niet echt kan trainen met een fluitje. Ik heb zelf een echt herdersfluitje, maar mijn sheltie is de enige die erop reageert.

Cheeky Boomer

19 april 2010, 18:54 3 doggies

Hier wordt in de omgeving de laatste tijd veel gebruikt gemaakt van de fluitjes, levert soms leuke momenten op want er fluit 1 baasje en bijna alle honden stormen er op af.

Goede conditie training. Aan elke kant van het veldje een baasje en fluiten maar ;-)

debbie & zoe

19 april 2010, 23:15 3 doggies

ik heb ook een hondenfluitje.
in het begin ben ik bij zoe gaan zitten en iedere keer dat ik floot heb ik een beloning gegeven (eigenlijk hetzelfde als bij het aanleren van de clicker)
Daarna ben ik in huis gaan oefenen. ik ging naar een andere kamer en floot. als zoe kwam een beloning gegeven.
Daarna ben ik buiten gaan oefenen.

succes

Joyce van Suka en Aiko

20 april 2010, 00:56 3 doggies

Ik heb ook een hondenfluitje. M'n ouders hadden er een en die werkte goed. Dus ik dacht: die moet ik ook hebben. Ik ergens in de kamer staan en fluiten en ja, hoor, daar kwamen de heren. Zeer verbaasd wat dat geluid nou was. Ik heb ze uitbundig beloond. Goh, wat waren ze knap. Vanaf die tijd steeds even oefenen in de huiskamer. Steeds als ze kwamen, enorm beloond. En toch werd het steeds minder. Zo veel minder dat het fluitje nu werkloos in de kast ligt. Ze reageren toch beter op m'n stem (en dan nog alleen als ze zin hebben ;-) ) Ben dus blij dat Nienke zegt dat het aan de poolhonden ligt. O-) Hihi.
Succes ermee.

* ~ ... Sandra, Zyko, Lloyd & Yuna ... ~ *

20 april 2010, 08:05 3 doggies

Hier ook zo'n fluitje,
Onze sheltie reageert er echt goed op,
maar Zyko, de berner, durft het ook al eens te negeren,
we hebben dan weer wel het geluk dat Zyko onze Lloyd dikwijls volgt ...
Dus hier heeft het wel resultaat ...
Grtz,

Evi * Maya

20 april 2010, 09:01 3 doggies

hoi, ik gebruikte het ook, en in het begin kwam die en keek die echt op als ik floot, en ik beloonde heb zeer uitbundig als die kwam maar na een tijdje kwam hij niet meer :s misschien moet ik terug van begin af aan beginnen oefenen

Remie met sledehondenteam Silver linings schreef het onderwerp

20 april 2010, 14:23

Nou, ik heb het uitgeprobeerd.

gefloten en ze kwamen gelijk aanrennen, kaasje gegeven en naar een andere plek in de tuin gelopen, weer gefloten en beloond.

dit ging steeds goed, als ik maar kaas bij me had.
anders hadden ze zoiets van; 'ja als ik geen kaas krijg kom ik niet hoor. lekker púh!'

haha.

Nicky en Maggie

20 april 2010, 14:41 3 doggies

heb net een fluitje bstellt...maar hopen dat het werkt ;-)

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Honden fluitje" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^